Connect with Us

All posts tagged "polic"

COVID-i i merr jetën përgjegjësit të qarkullimit rrugor në Shkodër
Sociale 09:55 - 12 Gusht, 2020

COVID-i i merr jetën përgjegjësit të qarkullimit rrugor në Shkodër

Ndahet nga jeta përgjegjësi i policisë Rrugore në Shkodër, Safet Morina Efektivi i uniformave blu në policinë e Shkodrës ka ndërruar jetë ditën e sotme pas...

Pësoi arrest kardiak te rruga e “Elbasanit”/ Humb jetën në krye të detyrës efektivi i policisë
Kronika 18:13 - 23 Korrik, 2020

Pësoi arrest kardiak te rruga e “Elbasanit”/ Humb jetën në krye të detyrës efektivi i policisë

Një punonjës policie ka ndërruar sot jetë rreth orës 16:00, në rrugën e “Elbasanit”. Mësohet se efektivi me iniciale R.T. është ndjerë keq teksa ka qenë...

I ofroi rryshfet policit që të përshpejtonte marrjen e pasaportës/ Arrestohet 58-vjeçari në Fier
Kronika 17:59 - 10 Korrik, 2020

I ofroi rryshfet policit që të përshpejtonte marrjen e pasaportës/ Arrestohet 58-vjeçari në Fier

Një 58-vjeçar është arrestuar pasi tentoi të korruptonte punonjësin e Policisë së Rendit, për të përshpejtuar procedurat për marrjen e pasaportës. Në vijim të punës për...

Sociale 11:30 - 7 Korrik, 2020

Rritet numri i të infektuarve në Elbasan/ Polici i Rrugores pozitiv ndaj Covid

Një rast i ri me koronavirus është konfirmuar në Elbasan, duke e çuar në 25 numrin e të infektuarve në këtë qark. Mësohet se rasti i...

Dhuna ndaj të riut/ Këlliçi paralajmëron Lleshajn dhe Veliun: Shumë shpejt do përballeni me drejtësinë
Politikë 21:50 - 22 Qershor, 2020

Dhuna ndaj të riut/ Këlliçi paralajmëron Lleshajn dhe Veliun: Shumë shpejt do përballeni me drejtësinë

Kreu i FRPD-së Belind Këlliçi, ka reaguar pas videos së publikuar në rrjetet sociale, ku shihet që një polic dhunon një person të arrestuar. Duke marë...

Video- E paprecedentë/ Polici dhunon të riun e prangosur
Politikë 21:39 - 22 Qershor, 2020

Video- E paprecedentë/ Polici dhunon të riun e prangosur

Një video është shpërndarë me shpejtësi sot në rrjetet sociale, ku shihet një polic që dhunon një person. Në video shfaqet një polic që gjuan me...

Denoncim 21:21 - 8 Qershor, 2020

Skandali/ Polici “manjak” në Kakavijë: Seks në këmbim të kalimit ilegal në Greqi!

“Fiks Fare” denoncoi mbrëmjen e së hënës një punonjës të Policisë së Shtetit, me detyrë në pikën e kalimit kufitar në Kakavijë, Gjirokastër, i cili u...

Sociale 21:18 - 22 Maj, 2020

“Një pjesë e imja ka mbetur nën rrënoja”/ Neritan Licaj tregon gjestin emocionues të policit

Aktori Neritan Licaj ka treguar gjendjen e tij shpirtërore 6 ditë pas shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar. Licaj thotë se një pjesë e tij ka...

Kronika 22:38 - 28 Prill, 2020

Detaje nga plagosja e policit të burgut të Peqinit/ Arrestohet autori

Mbrëmjen e sotme ndodhi një plagosje me armë zjarri pranë burgut të Peqinit rreth orës 19:40. Mësohet se i plagosur ka mbetur polici i burgut I.Paja,...

vendi ku ka ndodhur plagosja me arme
Kronika 21:06 - 28 Prill, 2020

Plas arma në Peqin/ Plagoset polici i burgut

Një tjetër plagosje ka ndodhur ditën e sotme në vendin tonë. Mësohet se rreth orës 19:40 janë regjistruar disa të shtëna me armë në Peqin, ku...

Kronika 15:58 - 23 Prill, 2020

Tentoi të fusë drogë në  burgun e Drenovës duke e fshehur në vende intime/ Arrestohet polici

Në prangat e policisë ka rënë sot një efektiv, i cili ka tentuar të fusë drogë në burgun e Drenovës. Polici i burgut H.Zere ishte konstatuar...

Shëndeti 11:50 - 20 Prill, 2020

Efektivi i FNSH-së i prekur me COVID-19/ Infektohet edhe shitësja e bukës në Shkodër

Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar tre raste të reja me koronavirus në Shkodër, i cili është qarku më i prekur në Shqipëri pas Tiranës. Mësohet se...

Kronika 20:23 - 17 Prill, 2020

E rëndë në Vlorë/ Polici vetëplagoset teksa pastronte armën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Vlorë ku një efektiv policie ka mbetur i plagosur. Mësohet se polici është plagosur aksidentalisht në...

Sociale 13:08 - 12 Prill, 2020

Thyen orarin e karantinimit duke luajtur futboll/ Pezullohet nga detyra Shefi i Seksionit të Qarkullimit Rrugor

Dhjetë persona në Vlorë janë ndëshkuar me masë administrative pasi thyen orarine karantinimit duke luajtur futboll në një fushë futbolli në pyllin e Sodës. Këta persona...

Lajme 11:57 - 24 Mars, 2020

Oficeri i policisë gjyqësore i infektuar me Covid-19/ Gjithë prokuroria e Shkodrës në karantinë

Një oficer i policisë gjyqësore në Prokurorinë Shkodër ka rezultuar pozitiv në testin ndaj koronavirus. Pas konfirmimit të tij me koronavirus, të gjithë punonjësit e prokurorisë...

Kronika 15:28 - 12 Shkurt, 2020

Të shtëna me armë në Elbasan/ Plagoset një polic

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Shushicë të Elbasanit. Mësohet se një punonjës policie ka mbetur i plagosur pas disa të shtënave me armë....

Kronika 10:28 - 5 Shkurt, 2020

Ndjekja si nëpër filma dhe plagosja e policit në Elbasan/ Arrestohet i riu “rebel”

Policia e Elbasanit ka arreatuar drejtuesin e mjetit që goditi me makinë punonjësin e Policisë në detyrë. Specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda ndaj Personit...

Lajme 21:56 - 13 Janar, 2020

3 vjeçari në gjurmët e të atit/ Fotoja emocionuese në 107 vjetorin e Policisë së Shtetit

Zëdhënësi i Policisë së Shtetit, Genti Mullai ka zgjedhur të urojë 107 vjetorin e krijimit të policisë përmes disa fotove emocionuese. Mullai ka uruar kolegët me...

Lajme 12:54 - 12 Janar, 2020

Masat për abuzuesit me ndërtimet në Durrës/ Përfundon në urgjencë polici

Sot në gjykatën e Durrësit pritet të jepen masat për 18 të dyshuarit si abuzues me ndërtimet në Durrës. Mësohet se gjatë seancës një punonjës police...

Kronika 20:42 - 9 Janar, 2020

“Fshihet ngjarja në burgun e Fierit/ I burgosuri plagos rëndë, me thikë, policin”

Ish kryeministri Sali Berisha duke iu referuar mesazhit të qytetarit dixhital, ka denoncuar një tjetër ngjarje të rëndë, të ndodhur në burgun e Fierit. Sipas qytetarit...

Opinione 10:26 - 6 Janar, 2020

Nga Artan Fuga/ Si do e kisha shkruar një raport ngjarjeje po të kisha qenë polic

Shoqëria shqiptare herë pas here është tronditur nga krimi në familje, sikurse nga dhuna ndaj grave bashkëshorte prej burrave të tyre. Shumë hipoteza janë dhënë për...

Lajme 08:57 - 5 Janar, 2020

Shpejtësi “skëterrë” në Sauk-Mullet/ Policia u heq patentat 4 shoferëve

Vijon kontrolli me radar i rrugëve urbane e interurbane, për të parandaluar aksidentet rrugore qe vijnë si pasojë e shpejtësisë mbi normat e lejuara, veçanërisht në...

Kronika 13:55 - 27 Dhjetor, 2019

Të shtëna me armë në kufirin greko shqiptar/ Plagoset polici

Një polic grek është plagosur nga disa të shtëna me armë në kufirin greko shqiptar. Mësohet se dy shqiptarë 14 dhe 16 vjeç janë vënë në...