Connect with Us

All posts tagged "polcia"

Kronika 10:32 - 10 Maj, 2020

Grabiti një dyqan në Përmet/ Policia identifikon dhe shpall në kërkim autorin

Policia e Gjirokastrës ka shpallur në kërkim një person i cili dyshohet se gjatë mbrëmjes së të shtunës ka thyer dhe vjedhur një dyqan. Uniformat blu...

Kronika 23:20 - 16 Prill, 2020

Aksident i rëndë në Tiranë/ Shoferi thyen karantinën dhe përplas 11 vjeçarin

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Tiranë. Mësohet se një 11-vjeçar është përplasur nga një automjet në rrugën ” Muharrem Bajraktari”, rreth...

Kronika 16:40 - 19 Mars, 2020

“Nuk mund të rri dot i mbyllur brenda”/ I riu tenton të hidhet nga kati i pestë

Një i ri në Durrës, ka tentuar ti japë fund jetës ndërsa ka kërcënuar se do të hidhej nga kati i pestë i banesës. 28-vjeçar ka...

Kronika 16:26 - 19 Mars, 2020

Nuk iu bindën udhërit të qeverisë/ Ndëshkohen 78 shoferë, 4 në pranga

Policia e Shtetit vijon kontrollet në të gjithë territorin, për zbatimin e masave kufizuese të vendosura nga qeveria, për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Kështu, mësohet...

Kronika 18:05 - 26 Shkurt, 2020

Operacion masiv kundër mbjelljes së bimëve narkotike

Policia e Shtetit ka ndërmarrë një operacion policor masiv, në të gjithë vendin, me qëllim parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Kontrollet janë kryer në sera...

Kronika 20:54 - 11 Shtator, 2019

Plagosi me sëpatë nënë e bijë/ Arrestohet 27-vjeçari në Vlorë

Policia e Vlorës ka mundur të arrestojë autorin e ngjarjes së rëndë në Vlorë ku 27-vjeçarime inicialet M.Ç. goditi me sëpatë vajzën dhe bashkëshorten e xhaxhait....

krimi i organizuar
Kronika 16:57 - 24 Gusht, 2019

Manovra të rrezikshme me makinë/ Pranga 31 vjeçarit

Policia e Korçës ka arrestuar në flagrancë një shtetas pasi ka rrezikuar jetën e qytetarëve me manovra të rrezikshme me makinë. Sipas njoftimit të policisë në...

Kronika 17:18 - 18 Gusht, 2019

Përgjaken sërish rrugët/ Një i vdekur në Vlorë

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur pak minuta më parë në Vlorë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Peshkëpi pranë “Shkallës së...

Kronika 20:17 - 12 Gusht, 2019

Vodhi kasafortën/ Arrestohet 42-vjeçari

Një 42-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Himarës, pasi dyshohet se ka tentuar të vjedhë kasafortën e një banese. Uniformat blu të qytetit bregdetar...

Aktualitet 10:05 - 9 Mars, 2019

Protesta në Fier/ Arrestohen 4 persona, procedohen 41 të tjerë

Një ditë pas protestave në Fier, Policia e Shtetit bën të ditur se janë arrestuar në flagrancë katër persona, ndërsa 41 të tjerë janë proceduar penalisht,...

Aktualitet 08:13 - 16 Mars, 2015

Durrës/ Alarm për bombë pranë një gjimnazi

Një telefonatë në sallën operative ka vënë lëvizje policinë e Durrësit pas një alarmi për bombë. Një  celular mbi një pako të vogël , mbështjell me...