Connect with Us

All posts tagged "pogradec"

Lajmin i hidhur/ Humb jetën nga Covid-19 prifti i Kishës Orthodhokse në Pogradec
Sociale 21:09 - 27 Tetor, 2020

Lajmin i hidhur/ Humb jetën nga Covid-19 prifti i Kishës Orthodhokse në Pogradec

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, u nda nga jeta kleriku Atë Todi Jovani. Mësohet se Atë Todi Jovani ka humbur betejën me koronavirusin...

Zërat për bashkim me LSI-në/ Thyen heshtjen Klevis Balliu, flet pas skualifikimit nga demokratët
Politikë 21:38 - 26 Tetor, 2020

Zërat për bashkim me LSI-në/ Thyen heshtjen Klevis Balliu, flet pas skualifikimit nga demokratët

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu edhe pse nuk ka marrë mbështetjen e nevojshme nga anëtarësia e PD-së në Pogradec për t’u kandiduar në zgjedhjet e...

Përplasen makinat në Pogradec/ Dy të plagosur
Kronika 20:08 - 13 Tetor, 2020

Përplasen makinat në Pogradec/ Dy të plagosur

Dy persona kanë mbetur të plagosur mbrëmjen e sotme në Pogradec sipasojë e një aksidenti. Në aksident janë përfshirë dy automjete ndërsa shkak dyshohet të jetë...

Gjekmarkaj del në mbrojtje të Klevis Balliut/ Është i mirëshkolluar
Politikë 18:47 - 12 Tetor, 2020

Gjekmarkaj del në mbrojtje të Klevis Balliut/ Është i mirëshkolluar

Analisti Agron Gjekmarkaj i ka dalë në mbrojtje ish-deputetit Klevis Balliu, i cili u skualifikua nga demokratët e Pogradecit. Gjekmarkaj tha se Balliu nuk duhet të...

U skualifikua nga demokratët e Pogradecit/ Banorët e Unazës “vajtojnë” për çunin e Fahri Balliut
Politikë 16:38 - 10 Tetor, 2020

U skualifikua nga demokratët e Pogradecit/ Banorët e Unazës “vajtojnë” për çunin e Fahri Balliut

Qarku i Korçës i ka dhënë një leksion të fortë Lulzim Bashës, ditën e mërkurë, kur u bë votimi për kandidatët për deputetë të PD-së, që...

“Jam shumë i shqetësuar për atë që do të ndodhë nesër”/ Besnik Mustafaj paralajmëron “tërmet” në politikë
Politikë 18:30 - 8 Tetor, 2020

Skualifikimet në qarkun e Korçës/ Mustafaj: Kjo degë do rifreskim të përfaqësimit

CNA.al raportoi ditën e djeshme për refuzimin masiv të Klevis Balliut në Pogradec, ku gati 80% e strukturës së degës së PD-së votoi kundër djalit të...

Sahit Dollapi manipuloi votimin e Maliqit/ Salianji u refuzua nga demokratët
English 16:38 - 8 Tetor, 2020

Sahit Dollapi manipulated the voting in DP of Maliq/ Salianji was rejected by democrats

Yesterday in the district of Korça, took place the voting for the candidates for deputies, according to the Commission set by Luli Basha. But surprises have...

Politikë 09:56 - 8 Tetor, 2020

Demokratet “rrëzuan” çunin e Fahriut/ “Shpërthejnë” të qarat në Unazën e re: Na e bëri Taulant Balla

Ditën e djeshme janë mbajtur votimet në qarkun e Korçës, për zgjedhjen e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike. CNA.al raportoi se demokratët e Pogradecit kanë skualifikuar...

Digjet një “BMW X6” në Pogradec/ Makina në pronësi të një biznesmeni
Kronika 23:56 - 7 Tetor, 2020

Digjet një “BMW X6” në Pogradec/ Makina në pronësi të një biznesmeni

Një makinë tip “BMW X6” është djegur mëngjesin e sotëm në qytetin e Pogradecit. Mësohet se makina është pronësi të biznesmenit Alfred Cenkollari, teksa ishte e...

Paralajmërimi i CNA/ E konfirmon deputeti: Klevis Balliu do kandidojë me LSI-në
Politikë 20:51 - 7 Tetor, 2020

Kush e eleminoi Klevis Balliun? / Zbulohet skenari

E papritur për disa por e ditur për demokratët e Pogradecit të cilët kanë një shprehje që e përdorin shpesh ditët e fundit: “Për të eleminuar...

Foto-Kujtim Gjuzi del nga makina dhe merr shënjestër me snajperin
Sociale 12:20 - 7 Tetor, 2020

Foto-Kujtim Gjuzi del nga makina dhe merr shënjestër me snajper

Deputeti i listës së Lulzim Bashës, Kujtim Gjuzi shpesh tërheq vëmendjen e publikut. Gjatë paradites së sotme ai ka publikuar një foto me snajper nga Pogradeci....

Shpërthen në flakë makina e biznesmenit
Kronika 08:45 - 7 Tetor, 2020

Shpërthen në flakë makina e biznesmenit

Një automjet në pronësi të një firme private në Pogradec është përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit të sotëm. Burime nga uniformat blu...

Foto/ Përplasen makinat në Pogradec, dy persona në gjendje të rëndë
Kronika 17:10 - 6 Tetor, 2020

Foto/ Përplasen makinat në Pogradec, dy persona në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë është regjistruar ditën e sotme në Pogradec. Mësohet se dy automjete janë përplasur me njëra-tjetër. Si pasojë e aksidentit kanë mbetur të...

Kamioni me dru merr flakë në ecje/ Dyshimet e para
Kronika 21:57 - 4 Tetor, 2020

Kamioni me dru merr flakë në ecje/ Dyshimet e para

Një kamion me dru është përfshirë nga flakët në ecje mbrëmjen e sotme në Pogradec. Konkretisht, ngjarja ka ndodhur në Qafën e Plloçës. Sipas informacioneve të...

Foto/ Zjarri përfshin zonën e mbrojtur të Pojskës, flakët “përpijnë” pyllin me pisha
Kronika 18:31 - 4 Tetor, 2020

Foto/ Zjarri përfshin zonën e mbrojtur të Pojskës, flakët “përpijnë” pyllin me pisha

Një vatër zjarri ka përfshirë mesditën e sotme zonë e mbrojtur të Pojskës në Pogradec. Sipas informacioneve, mësohet se zjarri është shkaktuar nga një banor i...

Nuk zbatoi urdhrin për të ndaluar/ Makina përplas efektivin e policisë
Kronika 13:57 - 30 Shtator, 2020

Përplasen dy makina në Pogradec/ Plagoset pasagjeri

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në fshatin Mermëlisht në Pogradec. Dy makina janë përplasur me njëri-tjetrin dhe për pasojë ka mbetur i plagosur një...

Kronika 11:15 - 28 Shtator, 2020

Foto-Aksident në aksin Pogradec-Qafë Thanë/ Makina del nga rruga dhe bie 100 metër poshtë

Një aksident rrugor ka ndodhur paraditen e sotme në aksin rrugor Pogradec-Qafë Thanë (Doganë). Nga informacionet e para mësohet se një mjet ka dalë nga rruga...

Aksident i trefishtë në Pogradec/ Përplasen tre automjete
Kronika 18:20 - 26 Shtator, 2020

Aksident i shumfishtë në Pogradec/ Përplasen tre automjete

Një aksident i trefishtë automobilistik ka ndodhur pasditen e sotme në Pogradec. Ngjaja ka ndodhur në aksin Pogradec-Lin pranë fshatit Udënisht. Sipasojë e aksidentit ka dëme...

E rëndë/ Shoferi përplas këmbësoren dhe largohet nga vendngjarja
Kronika 14:57 - 26 Shtator, 2020

E rëndë/ Shoferi përplas këmbësoren dhe largohet nga vendngjarja

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në aksin nacional Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Gështenjas. Sipas informacioneve paraprake mësohet se një mjet ka...

“Erdhi e pangrënë dhe e dehidratuar”/ Pediatri tregon gjendjen e 9-vjeçares në Pogradec
Kronika 13:31 - 26 Shtator, 2020

“Erdhi e pangrënë dhe e dehidratuar”/ Pediatri tregon gjendjen e 9-vjeçares në Pogradec

Shefi i pediatrisë në spitalin e Pogradecit, Behxhet Lickollari ka folur në lidhje me gjendjen e vajzës 9-vjeçare që u gjet pranë nënës që kishte humbur...

Goditet një tjetër rast i transportit të paligjshëm/ Arrestohet në Korçë 37-vjeçari i shpallur në kërkim
Kronika 11:37 - 26 Shtator, 2020

Policia e Korçës zbulon detajet shokuese/ Vajza e paushqyer, qëndroi disa ditë me nënën e vdekur në banesë

Detaje shokuese kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë në Pogradec, ku një grua u gjet e pajetë në banesë. Policia e Korçës...

U gjet e pajetë në banesë/ Policia e Pogradecit zbardh detajet
Kronika 11:02 - 26 Shtator, 2020

U gjet e pajetë në banesë/ Policia e Pogradecit zbardh detajet tronditëse

Mbrëmjen e djeshme në Pogradec u gjet në banesë, pa shenja dhune, trupi i pajetë i Maria Markovska, cila dyshohet të ketë ndërruar jetë nga shkaqe...

Tragjike në Pogradec/ Një grua gjendet e pajetë në banesë, brenda ishte dhe një fëmijë
Kronika 22:32 - 25 Shtator, 2020

Tragjike në Pogradec/ Një grua gjendet e pajetë në banesë, brenda ishte dhe një fëmijë

Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Pogradecit. Një grua, identiteti i së cilës nuk bëhet me dije, është gjetur...