Connect with Us

All posts tagged "poezi"

Lajme 14:34 - 8 Mars, 2020

“Të quajnë kurorë por s’je mbret”/ Vogëlushi nga Italia prek me poezinë për koronavirusin

Përhapja e koronavirusit në shumë vende të botës ka sjellë frikë dhe panik për të gjithë. Italia është një ndër shtetet ku koronavirusi ka marrë qindra...

Aktualitet 20:27 - 25 Qershor, 2019

25 vite burg e internim/ Ylber Merdani: Më spinuan shokët për disa poezi

 Si e shkatërroi komunizmi familjen e shquar korçare, Merdani, duke i konfiskuar pasurinë, burgosur dhe internuar deri në 1990. Dëshmia e Ylberit për Spaçin: Më vunë...

basha thur poezi
Aktualitet 18:12 - 30 Mars, 2019

Lulzim Basha thur poezi në Durrës

Kreu i PD-së Lulzim Basha, i cili ndodhet në protestën që po zhvillon opozita në qytetin e nisi frjalën e tij duke thurur vargje poetike. Basha...

Aktualitet 12:43 - 13 Janar, 2019

Rama e vlerësoi si një nga më të bukurat/ Kjo është poezia e Andi Bejtjes

Gjatë emisionit “Zonë e lirë” të emisionit Arjan Çani ku ishte i ftuar, kryeministri Edi Rama tregoi se kush ishin ata gazetarë, të cilëve kreu i...

Aktualitet 21:41 - 30 Mars, 2018

Shpërthen Edmond Spaho/ Poezi për drogën, financimet e BE dhe LGBTI

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho, ka sulmuar delegacionin e Bashkimit Evropian, lidhur me deklaratën e tyre se po ikin financimet dëm e...

Aktualitet 17:42 - 16 Shkurt, 2018

Poezia për çiftin “Salianji – GD” që po bën xhiron e rrjetit

Pas video-skandalit të publikuar nga CNA (CityNews Albania), në të cilin përfshihet deputeti i Lulzim Bashës, Ervin Salianji, ka shpërthyer një bum talljesh, komentesh e reagimesh...

Kryesore Show Biz 15:32 - 31 Gusht, 2017

Gold AG me vargje prekëse për nënën e vdekur në masakrën e Burmas

Këngëtari i njohur me pseudonimin Gold AG, njihet edhe për predikimin e fesë myslimane. Masakra në Burma ku po vriten mijëra njerëz, nëna dhe fëmijë në...

Kryesore Show Biz 12:17 - 8 Mars, 2017

Babai i Ergi Dinit thur vargje për bashkëshorten

Me rastin e 8 marsit, babai i këngëtarit të ndjerë Ergi Dini, i cili humbi jetën në një aksident, ka publikuar një poezi për bashkëshorten e tij. Kjo...

Aktualitet 13:09 - 2 Mars, 2017

Blushi “shpërthen” Kuvendin në të qeshura/Ja poezia për Ramën e deputetët e tij

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi, është përplasur me ministrin e Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, në seancën e sotme plenare. Gjatë fjalës së tij në Kuvend,...

Aktualitet 10:55 - 20 Nentor, 2016

Astrit Patozi poezi për mikun e ngushtë Sokol Olldashi/ Dita fillon në nëntë e çerek

Në përkujtim të 3 vjetorit të ndarjes nga jeta të ish-deputetit të Partisë Demokratike Sokol Olldashi, miku i tij i ngushtë Astrit Patozi ka postuar në...

Aktualitet 16:03 - 30 Maj, 2016

Qytetarët i kushtojnë poezi Fahri Balliut

Citynews publikoi dje një lajm lidhur me ngjarjet e fundit në degës së PD-së në Durrës.  Burimet  i thanë citynews se Fahri Balliu po tenton me...

Kryesore 20:23 - 19 Nentor, 2015

Mero Baze publikon poezinë kushtuar Sokol Olldashit

Sokolit Shpikëm ikjen tënde, kur të kishim zbuar Në një natë pus, ku vetëm vdekja lëvizë Kemi frikë të themi, pse shkove vet në varreza Siç...

Aktualitet 21:45 - 21 Mars, 2015

Shkoder/ Dite poezie ne diten e pranveres

Në kuadër të promovimit të kulturës dhe traditave të qytetit të Shkodrës dhe me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Poezisë, e cila përkon me 21 marsin,...