Connect with Us

All posts tagged "plazhe"

Bota 10:33 - 31 Mars, 2020

Koronavirusi në Itali/ Autoriteti i OBSH: Harrojini plazhet dhe koncertet

Italia është shteti i cili është prekur më shumë nga koronavirusi duke shkaktuar numrin më të madh të viktimave. Situata vijon të jetë e rëndë pasi...

Aktualitet 14:10 - 1 Maj, 2019

Foto+16/Modelja italiane “nxeh” plazhet e Miami-t, tregon format seksi me bikini

Modelja italiane Claudia Romani,  së bashku me modelen suedeze Daisy Jae, kanë pozuar me bluzën kuqezi të Piatek,lojtar i skuadrës së Milanit, në plazhet e Miamit....

Aktualitet 15:10 - 8 Korrik, 2018

Deputeti demokrat e thotë copë/ Policia e Xhafajt me alibi për krimet qeveritare

Nënkryetari i Partisë demokratike, Edi Paloka ka reaguar në lidhje me ngjarjet e fundit që kanë ndodhur në plazhe. Dhjetra raste mbytjesh në plazhe, sipas Palolës,...

Kuriozitete 23:35 - 2 Qershor, 2018

Pushimet perfekte në 2018-n? Vetëm në këto 8 plazhe, sipas “Forbes”

Pas konsultave me një panel ekspertësh nga e gjithë bota, “Forbes” nxori listën e 8 plazheve më të mira të verës për vitin 2018, e i...

Aktualitet 00:15 - 30 Gusht, 2017

Foto/ Plazhet më të bukura në Indi

  Shumica prej nesh nuk do të prisnin se sa të bukur janë disa nga plazhet në Indi! Përveç ofrimit të shumë opsioneve të tjera, plazhet...

Aktualitet 22:21 - 9 Gusht, 2017

Publikohen sms-të që nxjerrin zbuluar Ramën/Çfarë po ndodh nga Velipoja në Ksamil

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhet e disa pushuesve nëpër plazhet e vendit. Në rrjetet sociale, ku nxjerr mesazhet, Berisha shkruan se terri i Noriegës mbulon...

Aktualitet 15:37 - 3 Gusht, 2017

Thellohet skandali me motorët e ujit/Polici i shkruan CityNews: Në lojë dhe shefat!

CityNews publikoi një ditë më parë një denoncim që vinte nga plazhi i Drimadhes, ku motorët e ujit dhe mjete të tjera lundruese po qarkullonin hapur...

Aktualitet 20:30 - 1 Gusht, 2017

VIDEO/11 plazhet më të rrezikshme në botë

11. Plazhi “Hanakapiai”, i cili ndodhet ishujt e Hawait, konkretisht në ishullin Kauai. Ky plazh shpesh është i frekuentuar nga surfistë të ndryshëm. Plazhi nuk ka...

Aktualitet 19:15 - 1 Korrik, 2017

Mbytet kosovari i dytë në bregdetin shqiptar/Ambulanca shkon me vonesë

Një shtetas kosovar ka humbur jetën ditën e sotme, teksa ka qenë duke u larë në det. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në Tale të Lezhës....

Kronika 17:42 - 1 Korrik, 2017

Kanabisi shqiptar “përmbyt” plazhet tialiane

Java, që po mbaron ishte mjaft e frytshme për sa i përket luftës antikanabis në Itali. Në plazhet italiane apo edhe në thellësi të territorit u...

Kuriozitete 23:30 - 12 Mars, 2017

Destinacionet më të mira të plazhit në Turqi

Marmaris Futur në një gji të bukur ku takohen Deti Egje dhe Deti Mesdhe, Marmaris është një vend i qetë dhe i paqtë, rrethuar nga një...

Udhëtoni 17:15 - 5 Dhjetor, 2016

FOTO/ Këto plazhe janë vërtet fantastike

Tashmë kanë kaluar disa muaj prej pushimeve të verës dhe ngjyra e bukur e trupit që kishim marrë nën rrezet e diellit nuk dallohet më pothuajse...

Aktualitet 00:46 - 1 Gusht, 2016

Foto/Blindohet Franca, plazh në shoqërinë e ushtarëve të armatosur

Fotot e publikuara nga “Daily Mail” dhe të tjera media botërore tregojnë qartë situatën se çfarë po ndodh në Francë. Turistë vendas e të huaj që...

Aktualitet 00:46 - 29 Korrik, 2016

TGCom: Shqipëria ka plazhe që ngjajnë me Karaibet

Një diamant me bukuri të rrallë! Kështu i përshkruan plazhet shqiptare të rivierës, italiania TGCom. Në reportazhin e tyre thuhet se Shqipëria është ende një vend...

Aktualitet 18:50 - 20 Korrik, 2016

Pushimet/Lonely Planet: Ja 5 plazhet më të mira në Shqipëri

Portali i njohur “Lonely Planet” ka realizuar disa guida për Shqipërinë, duke prezantuar plazhet dhe pikat e tjera turistike që mund t’u interesojnë turistëve. Kjo faqe...

Aktualitet 22:54 - 28 Qershor, 2016

Skandali/ Mbeturinat spitalore hidhen në parqe e plazhe

Gazetari Mentor Kikia ka publikuar një skandal që po ndodh në plazhin “Rinia” të Durrësit, ku janë hedhur mbetje spitalore. Përmes një postimi në rrjetet sociale,...

Sociale 16:56 - 8 Gusht, 2015

Sezoni turistik, 11 mije pushues kane kerkuar ndihme mjekesore

Mbi 11 mijë pushues kanë marrë shërbim mjekësor në qendrat shëndetësore të hapura posaçërisht vetëm për sezonin turistik në zonat bregdetare që nga muaji qershor deri...

Udhëtoni 21:00 - 6 Mars, 2015

Monte Carlo, Qyteti Magjepsës i Luksit dhe Kumarit

Ndonjëherë ne të gjithë  kemi nevojë për  pak  argëtim që të na zgjoj  shpirtin  konkurrues. Nëse ju dëshironi  makina të shpejta dhe skena  filmi Monako është...

Udhëtoni 20:00 - 6 Mars, 2015

I njohur si zemra e Italisë,Ishulli Capri do t’ju bëj ju të ndiheni të veçantë

Nëse keni nevojë të ndiheni  të veçantë ka një destinacion për të përmbushur dëshirat tuaja. Shko në Itali, por vizitoni ishullin Capri, ku të gjithë turistët...

Udhëtoni 17:00 - 6 Mars, 2015

Ishulli i Parajsës Bahamas

Plazhet e arta, dielli  i ndritshëm, qielli blu, cadrat me ngjyra, det, njerëz të bukur dhe koktejlet janë vetëm disa fjalë për të përshkruar një verë...