Connect with Us

All posts tagged "Platoni"

Blog 08:25 - 29 Shkurt, 2020

Pse flitet ende për Platonin, edhe 2.100 vjet më vonë?

* E gjithë filozofia perëndimore, shkroi dikur matematikani dhe filozof britanik Alfred Uajdthed, është “një seri shënimesh për Platonin”. Filozofi i mençur grek, që e nisi...

Politikë 08:50 - 21 Shtator, 2019

Kulluri thumbon klasën politike nëpërmjet Platonit/ Tre cilësitë që iu mungojnë

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka “thumbuar” sot klasën politike në Shqipëri. Në një postim në rrjetet sociale, ndërsa heq një paralele me...

Aktualitet 10:25 - 9 Prill, 2019

Luli, kronikë e një dështimi të paralajmëruar!

Lulzim Basha po përpiqet me kokëfortësi të shmangë dështimin e paracaktuar si njeri politik pa menduar kostot e kapriçove të tij. Një PD e shkërrmoqur elektoralisht...