Connect with Us

All posts tagged "platforme"

Tik Tok forcon sigurinë/ Llogaritë e përdoruesve nën moshën 16-vjeç do të bëhen private
Teknologji 13:03 - 13 Janar, 2021

Tik Tok forcon sigurinë/ Llogaritë e përdoruesve nën moshën 16-vjeç do të bëhen private

Përdoruesit e TikTok të moshës nën 16 vjeç do të vendosin llogaritë e tyre automatikisht si private, pasi aplikacioni paraqet një sërë masash për të përmirësuar...

“Patriark për Shqipërinë e disa gjeneratave”/ Patozi mesazh ngushëllimi për humbjen e Koço Devoles
Politikë 17:57 - 22 Nentor, 2020

Rithemelimi fillon me rrëzimin e ndryshimeve kushtetuese të 2008/ Patozi: Ja pse heshtin Rama, Meta e Basha

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka shkruar se rithemelimi i Republikës fillonme rrëzimin e ndryshimeve Kushtetuese të vitit 2008. Nëpërmejt një statusi në rrjetet sociale,...

Politikë 15:58 - 21 Tetor, 2020

Shqiptarët të “çmendur” për t’u bërë deputetë/ 16 mijë qytetarë regjistrohen për 4 ditë në platformën e PS

Një javë më parë, Partia Socialiste prezantoi platformën “Deputetiqeduam.al”, përmes të cilës të gjithë të interesuarit mund të aplikojnë për të qenë pjesë e listës së...

Akti i Bashës që duhet duartrokitur/ Një betejë e fituar për median e lirë dhe opozitën
Politikë 13:00 - 19 Tetor, 2020

Basha nuk i ndahet inceneratorëve/ Tregon rrugën sesi PD do rikuperojë “paratë e grabitura”

Kreu i PD, Lulzim Basha nuk i ndahet aferës korruptive të inceneratorëve ndërsa ngre pyetjen se kush fshihet pas kësaj dhe kush është peshku i madh....

Pas kritikave dhe sulmeve të shumta/ Tik Tok planifikon të shtojë 10 mijë vende pune në SHBA
Teknologji 17:11 - 1 Korrik, 2020

Tensionet mes Kinës dhe Indisë po përshkallëzohen/ Qeveria indiane ndalon Tik Tok-un

India po ndalon TikTok dhe disa aplikacione të tjera të njohura kineze, duke thënë se ato paraqesin një “kërcënim për sovranitetin dhe integritetin”, në indikacionin e...

Basha shpalos platformën e opozitës në Golem/ “Turizmi në krizë të thellë, do e rikthejmë në prioritet kombëtar”
Politikë 17:38 - 30 Qershor, 2020

Basha shpalos platformën e opozitës në Golem/ “Turizmi në krizë të thellë, do e rikthejmë në prioritet kombëtar”

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha, ka takuar sot disa operatorë turistikë në Golem dhe ka konstatuar se në këtë zonë dhe në të gjithë...

Politikë 19:59 - 21 Mars, 2020

“Basha nuk heq dorë nga platforma e PD/ “Duhet shpallur gjendja e jashtëzakonshme në gjithë territorin”

Kryetari i opozitës Lulzim Basha nuk ka hequr dorë nga platforma e opozitës dhe ka treguar edhe njëherë se tre gjërat që do të bënte nëse...

askioni i opozites 360 grade
Politikë 21:19 - 26 Shtator, 2019

Negociatat/ Dash Shehi: I kam thënë Bashës, kot lodhemi

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi e ka quajtur pozitiv vendimin e Bundestagut për Shqipërinë. Përsa i përket kushteve, Shehi shprehet se janë shumë të mira dhe...

orgeta manastirliu
Aktualitet 12:58 - 22 Maj, 2019

E-Learning/ Manastirliu: Platformë për edukimin në distancë

“Edukimi në vazhdim nuk do të mbetet vetëm në dëshirën e profesionistëve, por do të jenë kusht për ushtrimin e profesionit. Me ligjin e ri të...

Aktualitet 17:21 - 3 Maj, 2019

Shisnin drogë në internet, arrestohen tre persona

Zyra e Policisë së Kriminalistikës në Gjermani ka shkatërruar një platformë  të rrezikshme në internet, ku persona të ndryshëm shisnin kokainë, heroinë dhe droga të tjera...

Teknologji 16:47 - 2 Maj, 2019

Platforma ‘Tik Tok’ pëson humbje drastike/ 15 milionë përdorues heqin dorë nga aplikacioni

Një nga platformat kryesore të medias sociale të Kinës e pa rritjen e saj të shpejtë duke u mbyllur përkohësisht nga tregu i Indisë prej 600...

Aktualitet 11:52 - 10 Tetor, 2018

Kërkoni një punë?/ Rama tregon “mikun” që ua zgjidh hallin

Kryeministri Edi Rama zhvilloi ditën e sotme një takim në kuadër të platformës së bashkëqeverisjes. Rama në fjalën e tij u shpreh se kjo platformë është...

Aktualitet 22:57 - 24 Gusht, 2018

Pesë vjet TiBO TV, platforma për të gjithë shqiptarët anembanë globit

Pavarësisht zhvillimit të teknologjisë dhe medias online, televizioni vijon të mbajë të ngujuar miliarda njerëz në të gjithë botën. Formati ka ndryshuar. Televizioni e ka kaluar...

Aktualitet 17:56 - 23 Qershor, 2018

Kosova, në Bruksel pa platformë shtetërore dhe legjitimitet të Kuvendit

Pala kosovare është duke shkuar në takimin e Brukselit, që do të mbahet të dielën, pa një platformë shtetërore, pa legjitimitetin e Kuvendit të Kosovës dhe...

Aktualitet 19:55 - 26 Tetor, 2017

Arben Imami flet për platformën e Lëvizjes për Ringritjen e PD-së / Ja pse Basha nuk përgjigjet

Ish-ministri i Partisë Demokratike gjatë mandatit të dytë qeverisës të ish-kryeministrit Berisha, Arben Imami, në një prononcim të dhënë për CityNews.al, komentoi edhe platformën e Lëvizjes...

Aktualitet 21:45 - 17 Maj, 2016

PD publikon platformën me 17 faqe për garantimin e zgjedhjeve

Partia Demokratike ka publikuar platformën për garantimin e zgjedhjeve. Në një material prej 17 faqesh, selia blu ka pozicionuar Reformën Zgjedhore në krye të reformave bashkarisht dhe në...

Kosova & Rajoni 15:50 - 21 Maj, 2015

Vuçiç: Platforma e presidentit për Kosovë, tekst serioz

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha sot se disa herë e ka lexuar platformën për Kosovën të presidentit të Serbisë, Tomisllav Nikolliq, dhe se bëhet fjalë...

Intervista 09:14 - 6 Maj, 2015

Intervista/ Marko Dajti: Koço Kokëdhima më ka vjedhur platformën për legalizimin e hashashit

Kryetari i Fronit të Majtë, Marko Dajti, gjatë një interviste për gazetën “SOT”, ka deklaruar se deputeti socialist Koço Kokëdhima i ka vjedhur programin dhe platformën...