Connect with Us

All posts tagged "plasari"

Politikë 21:58 - 29 Korrik, 2019

Si mund të pengohet shembja e Teatrit/ Flet studiuesi i njohur

Studiuesi Aurel Plasari, ka folur për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar. I ftuar në në studion e lajmeve në RTV Ora, Plasari tha se Teatri...

Aktualitet 15:10 - 11 Korrik, 2019

Kush është personi që kërcënoi Plasarin dhe Zgurin/ Berisha zbardh detajet tronditëse

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot mesazhin e një qytetari, i cili jep detaje tronditëse, në lidhje me personin që supozohet se kërcënoi Kreun e Komisionit...

Aktualitet 06:55 - 1 Korrik, 2019

Ende ka shpresë/ Aurel Plasari ka një mesazh

Studiuesi Aurel Plasari ka reaguar në lidhje me pjesëmarrjen në zgjedhjet vendore 30 qershor 2019. Në një postim në rrjetet sociale, Plasari shkruan se votimet u...

Aktualitet 09:48 - 29 Nentor, 2018

28 Nëntori i Flamurit në Krujë/ Studiuesi i njohur rrëzon historinë?

28 Nëntori në Shqipëri, festohet si Dita e Flamurit. Me 28 Nëntor 1912, Ismail Qemali në Vlorë e ngriti Flamurin Kombëtar dhe e shpalli Shqipërinë shtet...

Aktualitet 18:21 - 18 Shtator, 2018

Shokon Vokshi/ Unë s’jam opozitë e paguar, Luli …

Ditën e sotme një grup artistësh dhe përfaqësuesish të Shoqërisë Civile, si dhe anëtarë të opozitës janë mbledhur në diskutim  për hapat që do të ndiqen...