Connect with Us

All posts tagged "plani"

Sociale 20:39 - 4 Maj, 2020

Rikthimi i studentëve në auditore/ Shahini ultimatum rektorëve: Paraqisni planet sesi do të veprojmë

Ministrja e Arsimit Besa Shahini, ka zhvilluar sot një komunikimin online me rektorët e universiteteve publike mbi marrjen e masave për mbylljen e vitit akademik 2019-2020....

Politikë 21:53 - 23 Mars, 2020

Cili plan është më i mirë, i opozitës apo i qeverisë?/ Meta vihet në vështirësi

Presidenti Ilir Meta, është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Open” ku po flet për situatën e koronavirusit në Shqipëri. Meta u vu në vështirësi...

Politikë 14:24 - 18 Mars, 2020

Faktet/ Si gënjeu live në Euronews Lulzim Basha

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha duket se nuk ndalet “në misionin” e tij, edhe në rastet kur Shqipëria po përballet me një situatë të...

Politikë 13:55 - 17 Mars, 2020

Beteja me koronavirusin/ Basha propozon planin ekonomik me tetë pika

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka propozuar një plan me tetë pika, në lidhje me situatën e krijuar për shkak të koronavirusit në Shqipëri. Në...

Ekonomi 08:24 - 20 Shkurt, 2020

Buxhetit i mungojnë 180 milionë euro nga taksat në 2019-n/ Mosrealizim historik i planit

2019-a u mbyll me të ardhura totale prej 460.3 miliardë lekësh, ose 3.7 miliardë eurosh. Në krahasim me një vit më parë, të ardhurat u rritën...

Politikë 15:45 - 3 Dhjetor, 2019

Rindërtimi pas tërmetit/ Ahmetaj zbulon se si do të proçedohet me ndërtesat e dëmtuara

Këshilli i ministrave ka filluar punën për hartimin e programit të rindertimit të zonave të prekura nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit. Programi do të...

Politikë 13:50 - 2 Dhjetor, 2019

Dëmet nga tërmeti/ Basha prezanton planin me tre pika

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë një takimi që ka zhvilluar sot me banorë të lagjes nr.17, të Durrësit, ka prezantuar edhe planin me tre...

Politikë 11:32 - 2 Tetor, 2019

“Gati plani për nxjerrjen e vendit nga kriza”/ PD publikon pesë pikat e platformës

Në një deklaratë për mediat, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha sot se opozita e ka gati planin për nxjerrjen e vendit nga kriza, dhe...

Aktualitet 18:33 - 22 Korrik, 2019

“Ndiq paranë”/ Basha zbulon planin e ardhshëm të opozitës

Kryedemokrati Lulzim Basha, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka zbuluar detaje rreth planit të opozitës për të goditur korrupsionin. Me anë të një videomesazhi Basha...

Aktualitet 19:00 - 10 Korrik, 2019

“Kush do ta hajë i pari”/ Analisti zbulon “planin” Rama -Basha

Analisti Andi Bushati ka komentuar situatën politike në vend, ndërsa është ndalur edhe tek përplasja mes qeverisë, opozitës dhe Presidentit të vendit pas zgjedhjeve lokale të...

ish deputeti tallet me edi rama
Aktualitet 20:58 - 25 Prill, 2019

Rama në Shkodër/ CNA.al zbulon planin pengues të opozitës

 Ditën e nesërme kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një takim në qytetin e Shkodrës. CNA.al ka zbuluar planin e opozitës për të penguar këtë vizitë...

avokati altin goxhaj Basha i sherben Sorosit
Aktualitet 17:23 - 19 Prill, 2019

Protesta para ambasadës holandeze/ Avokat Goxhaj zbulon planin

Avokat Altin Goxhaj në një postim në rrjetet sociale ka bërë publike kërkesën e bërë prej tij në Drejtorinë e Policisë për një protestë që do...

Aktualitet 13:37 - 21 Mars, 2019

Opozita ndryshon planin/ Zhvendoset protesta

Pas tentativave për të çarë kordonin e Policisë, protestuesit u ulën këmbëkryq para Kuvendit. Për të treguar se nuk do të tërhiqen  ata kanë qëndruar përreth...

Aktualitet 22:20 - 20 Mars, 2019

Protesta e opozitës/ Gazmend Bardhi zbulon axhendën e nesërme

Në një intervistë televizionin “Ora News”, Sekretari i Përgjithshëm në Partinë Demokratike Gazment Bardhi ka zbuluar disa detaje nga protesta e ditës së nesërme. Bardhi shton...

Aktualitet 19:42 - 14 Mars, 2019

Protesta e 16 Marsit/ Zbardhen të rejat nga plani i opozitës

Protesta e 16 Marsit ka qenë një nga temat që ka sqaruar ish-deputetja, Jorida Tabaku, në studion e emisionit “Mbrëmja” në ABC News. Sipas saj, protesta...

kreu i pr, fatmir mediu ne studio
Aktualitet 21:18 - 25 Shkurt, 2019

Zbardhet plani i opozitës/ Mediu: Jemi në fazën e krijimit të qeverisë tranzitore

Kreu i  Partisë Republikane, Fatmir Mediu  i ftuar në emisionin “Byro Politike” në  TV, ”ABCNeës”, ka folur për hapat  që  po ndërmerr opozita pas djegies së...

hoxha zbardh planin per protesten
Aktualitet 22:42 - 20 Shkurt, 2019

Protesta e opozitës/ Artan Hoxha zbulon planin e Gardës

Gazetari, Artan Hoxha i ftuar në studion e emisionit “Opinion” ka folur rreth masava që do të merren ditën e nesërme nga Policia dhe Garda e...

Aktualitet 21:35 - 10 Shkurt, 2019

Protesta e 16 Shkurtit/ Shehi zbulon planin e opozitës

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi ka folur rreth protestës së 16 Shkurtit të paralajmëruar nga opozita. Sipas tij plani i tyre është të rrëzojnë kryeministrin Edi...

Aktualitet 15:25 - 6 Shkurt, 2019

Protesta/ Zbardhet plani i pedagogëve

Asambleja e Pedagogëve në Fakultetin e Historisë dhe Filologjisë vendosi që kjo javë do jetë javë proteste. Dekani i Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë, Sabri Laçi...

lulzim basha plani per zhvillimin ekonomik
Aktualitet 20:13 - 2 Shkurt, 2019

Zhvillimi ekonomik/ Basha zbardh alternativat

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një postim në rrjetet sociale ka prezantuar alternativën e PD-së për zhvillimin ekonomik të vendit. Sipas Bashës alternativa e...

kreu i pd, lulzim basha ne deklarate per mediat
Aktualitet 11:48 - 1 Shkurt, 2019

Basha me sipërmarrjen/ Prezanton planin e PD për ekonominë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një takim me sipërmarrjen ka prezantuar programin e PD-së për ekonominë. Gjatë fjalës së tij, Basha tha se do...

Komentet e qytetareve, Rama, bonusi i bebeve
Aktualitet 16:34 - 28 Janar, 2019

Vjedhja e pronave private/ Ish-ministri zbulon planin e Ramës

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë Rama 1, Ylli Manjani ka thënë sot se qeveria është duke përgatitur një ligj, me anën e të cilit synon të...

Aktualitet 17:03 - 25 Janar, 2019

Protesta e 16 Shkurtit/ Paloka zbardh planin e opozitës

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka në një intervistë për mediat foli rreth planeve të opozitës për protestën e 16 shkurtit. Ai u shpreh se 16...