Connect with Us

All posts tagged "plan"

Ekonomi 15:57 - 11 Shtator, 2015

Bashkite pa plan vendor do vijojne mos te japin leje ndertimi

Bashkitë që nuk kanë një plan të miratuar vendor do të vazhdojnë të mos japin leje ndërtimi deri në miratimin e këtij plani, me përjashtim të...

Kosova & Rajoni 15:13 - 10 Shtator, 2015

Brukseli nuk ka plan B per krizen ne Maqedoni

Bukseli nuk ka një “plan B” për zgjedhjen e prokurorit special në Maqedoni. Këtë ka bërë të ditur ambasadori i BE-së në Shkup, Aivo Orav, i...

Bota 18:32 - 7 Shtator, 2015

BE ndan refugjatët, pesha më e madhe për Francën dhe Gjermaninë

Më në fund Bashkimi Europian  vendosi të tregojë unitet për çështjen e refugjatëve. Krerët e unionit vunë në zbatim planin e Presidentit të Komisionit Europian, Jean...

Aktualitet 13:49 - 20 Qershor, 2015

Zgjedhjet e 21 Qershorit/ OSHEE plan masash për mbarëvajtjen e procesit

OSHEE ka vënë në gatishmëri 1548 punonjë për të garantuar me energji elektrike Zonat e Administrimit Zgjedhor dhe Vendet e Numërimit të Votave gjatë procesit zgjedhor...