Connect with Us

All posts tagged "plan"

Life Style 14:40 - 17 Tetor, 2018

NASA prezanton planin “brilant”: Njerëzit do të jetojnë në një qytet mbi re

Ditëve të sotme planeti Venus nuk ka gjasa të jetë një destinacion i ëndrrave për turistët që synojnë hapësirën. Siç zbulohet nga misione të shumta në...

Aktualitet 12:37 - 14 Tetor, 2018

Paketa anti-shpifje/ Goxhaj zbulon lojën e ndyrë, që po luan Basha me Ramën

Avokati Altin Goxhaj është shprehur se goditja që po i bën PD ligjit të Edit për shpifjen është 100% e gabuar, e deformuar dhe e vet...

Aktualitet 18:49 - 7 Shtator, 2018

Vettingu për funksionarët publik/ Zbardhet projektligji dhe relacioni i opozitës

Prej disa ditës kreu i opozitës Lulzim Basha ka bërë deklarata të forta për procesin e Vettingut që do të përfshijë edhe funksionarët publikë. CNA.al ka...

Aktualitet 11:12 - 6 Gusht, 2018

Plani kinez i Interit/ Ja si do e transferojnë Luka Modric

Edhe pse te Real Madrid janë shumë të qartë që duan të vazhdojnë kontratën me nënkampionin e botës, te Interi nuk heqin dorë prej tij dhe...

Aktualitet 19:37 - 19 Maj, 2018

A kanë BE-ja, SHBA-ja dhe Britania një plan për Kosovën?

Ndonëse mediet serbe raportuan se BE-ja, SHBA-ja dhe Britania e Madhe ia kanë dorëzuar presidentit serb Aleksandër Vuçiç një plan për zgjidhjen e çështjes së Kosovës,...

Aktualitet 14:34 - 17 Mars, 2017

Plan masash për situatën kriminale/ Kontrollohen 7 tallava, shoqërohen 16 balerina

Për mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale në vend, Policia e Durrësit ka vijuar gjatë ditës së djeshme, deri në orët e para të mëngjesit të...

Femra 16:36 - 9 Tetor, 2015

Adele ka një plan të madh për rikthimin e saj

Adele përflitet se do të rikthehet fuqishëm në muzikë, pasi pritet që këngët e saj të kryesojnë klasifikimet muzikore. Këngëtarja britanike i ka munguar industrisë muzikore...

Showbizz 10:52 - 28 Shtator, 2015

Shqiptarja që jeton në Kanada, me të pasmet në plan të parë (Foto)

Hafiia Mira ka tërhequr sërish vëmendjen e ndjekësve të saj në rrjetet sociale duke postuar disa fotografi, ku vë në plan të parë të pasmet e...

Bota 18:15 - 22 Shtator, 2015

Ministrat e Brendshem te BE votojne planin per rishperndarjen e refugjateve

Ministrat e Brendshëm të BE-së miratojnë planin për rishpërndarjen e 120 mijë refugjatëve. Sipas planit, refugjatët do të shpërngulen nga Italia, Greqia dhe Hungaria drejt vendeve...

Bota 18:45 - 17 Shtator, 2015

Plani amerikan për stërvitjen e kryengritesve te moderuar, nje deshtim

Skema amerikane për të stërvitur rebelët sirianë në luftën kundër Shtetit Islamik është cilësuar një dështim i plotë, pasi një gjeneral amerikan pranoi se vetëm katër...