Connect with Us

All posts tagged "plan"

Pezullimi i kryetarit të OFL/ Shoqata e Punonjësve në Lirim zbulon çfarë fshihet pas akuzave
Lajme 18:06 - 28 Shtator, 2020

Pezullimi i kryetarit të OFL/ Shoqata e Punonjësve në Lirim zbulon çfarë fshihet pas akuzave

Ditën e sotme u pezullua nga detyra Artan Shkëmbi, drejtor në Drejtorinë Qendrore, në departamentin e Policisë Kriminale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit....

Huawei vjen me ndryshime/ Planifikon të instalojë sistemin e tij operativ në smartphone
Teknologji 12:21 - 11 Shtator, 2020

Huawei vjen me ndryshime/ Planifikon të instalojë sistemin e tij operativ në smartphone

Huawei ka njoftuar planet për të instaluar paraprakisht sistemin e vet operativ Harmony në telefonët e saj inteligjentë nga viti i ardhshëm.Kompania kineze tha se do...

PD ngre alarmin / Nëndrejtoresha e shkollës me Covid në ekskursion me stafin, asnjë testim për mësuesit
Politikë 20:12 - 30 Gusht, 2020

Masat për hapjen e shkollave/ Spahia merr shembull Italinë: Qeveria jonë pa asnjë plan

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Bardh Spahia ka krahasuar situatën shëndetësore dhe masat e marra nga qeveria në Itali me atë në Shqipëri. Spahia deklaron se qeveria...

Rihapja e shkollave/ Duma liston problematikat: Qeveria pa asnjë plan
Politikë 11:54 - 20 Gusht, 2020

Rihapja e shkollave/ Duma liston problematikat: Qeveria pa asnjë plan

Ish-deputetja e Partisë Demokratike ka ngritur disa akuza ndaj qeverisë dhe ministrisë së Arsimit për rihapjen e shkollave dhe fillimin e vitit të ri. Duma tha...

Vendimi për hapjen e shkollave, i rrezikshëm/ PD: Asnjë plan për sigurinë e nxënësve
Politikë 13:16 - 19 Gusht, 2020

Vendimi për hapjen e shkollave, i rrezikshëm/ PD: Asnjë plan për sigurinë e nxënësve

Ish-deputetja demokrate, Albana Vokshi reagoi pas vendimit të qeverisë për të rikthyer në shkollë nxënësit në shtator, duke shmangur kështu mësimin online. Vokshi tha se ky...

Hapja e shkollave/ PD: Nuk mjafton njoftimi, Ministria të nxjerrë strategjinë e plotë
Politikë 16:04 - 18 Gusht, 2020

Hapja e shkollave/ PD: Nuk mjafton njoftimi, Ministria të nxjerrë strategjinë e plotë

Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi ka reaguar pas daljes së ministres Besa Shahini, e cila njoftoi hapjen e shkollave në shtator. Sipas Vokshit, Shahini duhet të...

Çfarë do ndodhë me hapjen e shkollave/ Denoncon PD: Qeveria asnjë përgjigje
Politikë 12:25 - 18 Gusht, 2020

Çfarë do ndodhë me hapjen e shkollave/ Ende asnjë përgjigje nga qeveria

Partia Demokratike, e përfaqësuar nga eksperti i Arsimit Ndriçim Mehmeti, ka reaguar për deklaratën e ministres së Arsimit Besa Shahini, lidhur me fillimin e vitit të...

Tesla heq dorë nga planet për prodhimin e ri të Modelit Y
Teknologji 14:49 - 14 Korrik, 2020

Tesla heq dorë nga planet për prodhimin e ri të Modelit Y

Në fillim të këtij viti, prodhuesi i automjeteve elektrike filloi të prodhojë versionin e tij më të çmueshëm, me dy motorë, me motor të dyfishtë të...

Bota 12:12 - 14 Korrik, 2020

Merkel: E paqartë nëse BE do të miratojë planin e fondit të rimëkëmbjes këtë javë

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha të hënën se nuk është e qartë nëse vendet anëtare të BE-së do të arrijnë një marrëveshje për një fond rimëkëmbjeje...

Politikë 10:44 - 6 Korrik, 2020

“Nuk premtoj asnjë mrekulli”/ Basha nga Devolli, shpalos planin për nxjerrjen nga kriza të fermerëve

Kreu i PD, Lulzim Basha ka qenë sot në Devoll ku ka takuar fermerët për të cilët thontë se janë ana më e dukshme e krizës...

Plani i rimëkëmbjes ekonomike/ Gjermania merr presidencën 6-mujore të BE-së
Bota 09:29 - 1 Korrik, 2020

Plani i rimëkëmbjes ekonomike/ Gjermania merr presidencën 6-mujore të BE-së

Më 1 korrik Gjermania merr përsipër presidencën gjashtëmujore të Bashkimit Evropian. BE-ja po përballet me recesionin më të thellë që nga Lufta e Dytë Botërore. Kancelarja...

“Ndërrimi i territoreve Kosovë-Serbi do hapte oreksin e grekut..” / Ngjela tregon dy emrat që propozuan idenë
Politikë 13:33 - 23 Qershor, 2020

Propozimi i Metës për kreun e KLSH/ Ngjela” zbërthen planin” që po thur presidenti

Ditën e sotme Komisioni i Ekonomisë ka miratuar propozimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta, për të zgjedhur si kryetar të KLSH Arben Shehun. Avokati Sparatk...

Politikë 15:11 - 17 Qershor, 2020

Rrëzimi i 3 dekreteve të presidentit/ Paloka zbulon “planin” e Ramës

Nënkryetari i PD, Edi Paloka thotë se rrëzimi i 3 dekreteve të presidentit është pjesë e planit të Edi Ramës për të vjedhur shqiptarët për interesin...

“O Covidiota blu, pse bëni rolin e budallait”/ Goxhaj: Pranoni listat e hapura
Politikë 18:00 - 14 Qershor, 2020

Goxhaj zbulon “planin” opozitë-mazhorancë/ Si po manipulohen qytetarët me shifrat e të infektuarve

Avokati Altin Goxhaj, ka folur pasditen e sotme lidhur me shtimin e rasteve të të infektuarve me koronavirus në vendin tonë gjatë ditëve të fundit. Ai...

Trump jep urdhër/ Të përjashtohen imigrantët pa dokumenta nga hartat zgjedhore
Bota 20:07 - 6 Maj, 2020

Trump ndryshon plan/ Grupi i punës për COVID-19 nuk do të shpërndahet

Presidenti i SHBA Donald Trump e ndryshoi planin për shpërndarjen e grupit të punës për koronavirusin. Ai njoftoi të mërkurën se do ta mbajë grupin e...

Politikë 18:37 - 4 Maj, 2020

Rikthimi i studentëve në auditore/ Kreu i FRPD ia numëron qeverisë: S’ka plan për mbrojtjen e shëndetit

Kryetari i FRPD, Belind Këlliçi, ka ngritur zërin lidhur me vendimin e Ministrisë së Arsimit për rikthimin e studentëve në auditore. Në një postim në rrjetet...

Politikë 21:35 - 30 Prill, 2020

Menaxhimi i situatës së Covid-19/ Basha shpalos planin nëse do ishte kryeministër

Kreu i PD, Lulzim Basha ka shpalosur planin e tij për menaxhimin e situatës së koronavirusit, nëes do të ishte kryeministër. Basha thekson se gjëja e...

Bota 09:24 - 29 Prill, 2020

Plani me katër faza/ Spanja përgatitet për daljen nga izolimi

Spanja ka prezantuar planin me katër faza për lehtësim të masave të izolimit dhe kthimit në “normalitetin e ri” deri në fund të muajit qershor. Kryeministri...

Përzgjedhja e kandidatëve për deputetë/ Nga Genc Ruli te Mark Marku, zbardhen emrat e Komisionit të Vlerësimit
Politikë 10:36 - 26 Prill, 2020

Hapja e bizneseve/ Ekspertët e PD: Rama mos kompleksohet, të zbatojë propozimet tona

Grupi i ekspertëve të shëndetësisë për Covid 19 në PD kanë dalë sot me një deklaratë për mediat dhe disa propozime për qeverinë. Ekspertët e PD...

Sociale 15:15 - 21 Prill, 2020

Balla zbulon vendimin e Ramës/ Çfarë do të ndodhë me shqiptarët këtë fundjavë

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka folur mbi situatën e krijuar nga koronavirusi në vendin tonë. Sipas Ballës, Shqipëria është në një fazë...

Sociale 17:21 - 19 Prill, 2020

Video-Dalja nga emergjenca/ Basha publikon planin me 5 pika

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka publikuar planin me 5 pika të emergjencës. Basha këmbëngul se vetëm rritja e numrit të testimeve mundëson identifikimin real të...

Sociale 19:23 - 16 Prill, 2020

“Leje te e-Albania për të bërë plazh”/ Basha: Ja këputin si kodra pas bregut

Kreu i PD, Lulzim Basha ka komentuar deklaratën e ministrit të Turizmit, Blendi Klosi i cili foli dje për plazhin gjatë kësaj vere, ku njerëzve do...

Sociale 15:12 - 15 Prill, 2020

Pushimet në kohën e koronavirusit/ Ministri Klosi flet për mënyrën e re të të bërit plazh

Ministri i Turizmit Blendi Klosi tha se këtë vit do kemi sezon turistik duke ruajtur distancën, pa organizuar koncerte e grumbullime, ndërsa do kemi turistë që...