Connect with Us

All posts tagged "plagjiature"

Politikë 21:59 - 11 Dhjetor, 2019

I publikoi artikullin plagjiaturë/ Zv. Ministri i ri i Arsimit replikon me Taulant Mukën

Vetëm pak orë pas njoftimit nga Këshilli i Ministrave se Oltion Rrumbullaku është zëvendësministri i ri i Arsimit në Shqipëri, ish-zv/ministër i Arsimit Taulant Muka ka...

Aktualitet 12:54 - 16 Prill, 2019

Përplasje dhe sherr me kryeministrin Rama/ Deputetja me plagjiaturë e mbytur në kredi

Në tetor të viti 2017, Blerina Gjylameti u zgjodh në krye të degës së PS në Tiranë, në vend të Saimir Tahirit. Kur ka kaluar më...

deputeti socialist
Aktualitet 18:39 - 12 Prill, 2019

Skandali/ Zbulohet doktoratura plagjiaturë e deputetit Ulsi Manja

Studiuesi Vladimir Kola ka denoncuar plagjiaturën e kryetarit të komisionit të ligjeve Ulsi Manja. Përmes një postimi në rrjetet sociale Kola ka bërë krahasimin e doktoraturave...

Aktualitet 09:26 - 13 Mars, 2019

 “Infektohet” edhe Mimi Kodheli/ Ish-ministrja kapet në plagjiaturë

Ndërkohë që shumë nga politikanët apo figura të njohura në Shqipëri janë kapur duke kopjuar punimet shkencore të të tjerëve, duke se plagjiaturës nuk i ka...

videoklipi plagjiature
Aktualitet 17:32 - 12 Mars, 2019

Videoklipi plagjiaturë/Shqipëria rrezikon përjashtimin nga Eurosong

Jonida Maliqi ditët e fundit publikoi edhe videoklipin e këngës “Ktheju tokës, me të cilën do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision. Gjithsesi nuk ka zgjatur shumë...

zbulohet doktoratura plagjiature e xhelal mziut
Aktualitet 20:04 - 7 Mars, 2019

Zbulohet doktoratura plagjiaturë e Xhelal Mziut

Studiuesi, Vladimir Kola në një postim në rrjetet sociale ka bërë publike tezën e doktoraturës të kryetarit të Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu e cila rezulton...

Besa Shahini, gjate nje seance parlamentare
Aktualitet 21:14 - 1 Mars, 2019

Ministrja e Arsimit/ Disa plagjiatura bëhen padashje

E ftuar në emisionin “Provokacija” Ministrja e Arsimit, Besa Shahini tha se duhet të bëhet ndryshimi kur doktoraturat bëhen me qëllim ose kur janë të paqëllimshme....

Aktualitet 12:42 - 22 Shkurt, 2019

E akuzoi për plagjiaturë/ Argita Malltezi i përgjigjet Taulant Mukës

Vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha, pedagogia Argita Malltezi ka reaguar pas akuzave të ish-zv.minitrit të Arsimit, Taulant Muka, për plagjiaturë. Muka akuzonte Argita Malltezin se ka...

taulant muka
Aktualitet 21:00 - 2 Shkurt, 2019

Plagjiatura e Demos/ Zbardhet telefonata e Ramës me Mukën

Ish-zëvendësministri i Arsimit që qëndroi në detyrë për rreth dy javë, Taulant Muka ka bërë publik telefonatën që ka marrë nga kryeministri Edi Rama. Në një...

Aktualitet 16:33 - 24 Janar, 2019

Skandal/ Anëtarja e Komisionit të Vettingut kapet me plagjiaturë

Skandalet me plagjiaturat nuk kanë të ndalur. Studiuesi Vladimir Kola ka zbuluar se pjesë e këtij skandali janë dhe  një anëtare  e Komisionit të Vettingut  si dhe...

Aktualitet 18:46 - 19 Dhjetor, 2018

Doktoratura plagjiaturë/ Ish-ministri i Ramës ironizon Ballën

Ish-ministri i qeverisë në kohën e koalicionit PS-LSI, Ylli Manjani është tallur keq me deputetin Taulant Balla, pas akuzave se doktoratura e këtij të fundit është...

taulant muka
Aktualitet 17:41 - 19 Dhjetor, 2018

Muka publikon fotot/ Balla kapet me plagjiaturë

Ish-zëvendësministri i Arsimit, Taulant Muka ka publikuar plagjiaturën e kreut të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla. Në një postim në rrjetet sociale, Muka shkruan se...

Aktualitet 14:42 - 15 Dhjetor, 2018

Taulant Muka nxjerr emrat/ Listës për plagjiaturë i shtohen të tjerë politikanë

Ish-zëvëndës ministri i Arsimit për një periudhë dy javore, Taulant Muka, pyet se me kë duhet të negocijë rinia shqiptare, kur në krye të shtetit janë...

kreu i PD lulzim basha
Aktualitet 22:54 - 21 Shtator, 2018

Fakt- Basha del zbuluar/ Fjalimi nga Vlora, kopje e pastër e një kronike lajmesh

Ditën e djeshme kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha bashkë me disa nga aleatët e tij opozitarë, me në krye Monika Kryemadhin zbarkuan në qytetin bregdetar...

Aktualitet 17:08 - 29 Janar, 2018

Skandal/UET e Çilit me editorial, plagjiaturë

Universiteti Europian i Tiranës me pronar Henri Çilin, apo shkolla kontekstualiste siç e quajnë ndryshe, skandalet i ka pjesë të saj. Këtë radhë, në listën e...