Connect with Us

All posts tagged "Pipero"

Sociale 14:35 - 14 Janar, 2021

“Skandali me sanitaren s’i njollos bluzat e bardha”/ Pipero tregon gjendjen, katër ditë pas marrjes së vaksinës

Mjeku infeksionit, pëllumb Pipero ka reaguar lidhur me skandalin tek spitali “Shefqet Ndroqi”, ku një sanitare I zhvati 8 milionë lekë vajzës së një prej pacienteve...

Bënë vaksinën anti-Covid/ Mjekët Kalo dhe Pipero flasin pas marrjes së dozës së parë
Shëndeti 16:43 - 11 Janar, 2021

Bënë vaksinën anti-Covid/ Mjekët Kalo dhe Pipero flasin pas marrjes së dozës së parë

Vaksina anti Covid e Pfizer ka nisur sot aplikimin në Shqipëri. E para që e mori këtë dozë ishte drejtoresha e Infektivit Najada Como dhe më...

“Ishte një vit i vështirë”/ Pipero premton një pranverë optimiste
Shëndeti 22:53 - 24 Dhjetor, 2020

“Ishte një vit i vështirë”/ Pipero premton një pranverë optimiste

Mjeku i njohur Pëllumb Piepro ishte i ftuar mbrëmjen e sotmë në “Open” ku kujtoi sa i vështirë ishtë viti që po lem pas. Pipero tha...

“Më nxirrni nga spitali, ndryshe...”/ Pipero tregon si u ‘kërcënua’
Shëndeti 22:48 - 7 Dhjetor, 2020

“Më nxirrni nga spitali, ndryshe…”/ Pipero zbulon si u ‘kërcënua’

Mjeku i njohur Infeksionit në QSUT, Pëllumb Pipero është i ftuar mbrëmjen e sotme në “Opinion” ku ka folur në lidhje me situatën e pandemisë në...

“Jam i vetmi mjek që i jam lutur Kryeministrit”/ Pipero kritika qeverisë: Ky vendim ishte i nxituar
Sociale 21:33 - 2 Dhjetor, 2020

Dyndja e njerëzve për “Black Friday” / Pipero: Mu mbushën sytë me lot!

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka komentuar videot që kanë qarkulluar së fundmi të filmuara në një qendër tregtare, ditën e uljeve. Teksa pa dyndjen e njerëzve...

“Kolegët tanë marrin përqindje sekserësh”/ Plas debati mes mjekëve: Të kam ftuar të dalim të flasim kundër qeverisë
Shëndeti 22:59 - 9 Nentor, 2020

“Kolegët tanë marrin përqindje sekserësh”/ Plas debati mes mjekëve: Të kam ftuar të dalim të flasim kundër qeverisë

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho është përfshirë në një debat të ashpër mbrëmjen e sotme në “Syri tv” me mjekun Pëllumb Pipero. Pipero u shpreh...

“U fsheh numri i viktimave nga Covid”/ Pipero i përgjigjet akuzave të Bashës
Shëndeti 20:49 - 9 Nentor, 2020

Pacientët me Covid trajtohen në autoambulanca!/ Pipero tregon se çfarë pritet të ndodhë nëse përkeqësohet situata

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero, ka sqaruar aludimet se pacientët me Covid presin në autoambulanca, ku edhe trajtohen pasi janë ezauruar vendet tek Infektivi dhe Shefqet Ndroqi,...

Rikthimi i karantinës/ Pipero: Masat e reja i paraprijnë një mbyllje totale
Shëndeti 20:39 - 9 Nentor, 2020

Rikthimi i karantinës/ Pipero: Masat e reja i paraprijnë një mbyllje totale

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero, ka komentuar masat e marra sot nga qeveria që rikthejnë kufizimin e lëvizjes për qytetarët. Në një intervistë për Fax neës ai...

“U fsheh numri i viktimave nga Covid”/ Pipero i përgjigjet akuzave të Bashës
Shëndeti 22:02 - 2 Nentor, 2020

U detyruam të vendosnim në intubim/ Pëllump Pipero tregon si është gjëndja shëndetësore e Koço Devoles

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero ka folur për gjendjen shëndetësore të Koço Devoles i cili është i shtruar në Spitalin Infektiv. I ftuar në studion e...

Rritja e numrit të të infektuarve/ Pipero tregon çfarë nga ndryshuar tek koronavirusi
Shëndeti 23:20 - 29 Tetor, 2020

Rritja e numrit të të infektuarve/ Pipero tregon çfarë nga ndryshuar tek koronavirusi

Mjeku infeksionit Pëllumb Piepero ka folur mbi situatën e Covid në vendin tonë. Pipero ka theksuar se mbetet shqetësuese rritja e numrit të rasteve pozitive me...

“Jam i vetmi mjek që i jam lutur Kryeministrit”/ Pipero kritika qeverisë: Ky vendim ishte i nxituar
Shëndeti 19:41 - 22 Tetor, 2020

“Jam i vetmi mjek që i jam lutur Kryeministrit”/ Pipero kritika qeverisë: Ky vendim ishte i nxituar

Mjeku i njohur infeksionist Pëllumb Pipero, ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në Report Tv, ku ka komentuar dhe vendimin e qeverisë për hapjen e kinemave....

Rritja e numrit të të infektuarve/ Pipero tregon çfarë nga ndryshuar tek koronavirusi
Shëndeti 19:34 - 22 Tetor, 2020

“Numri i të infektuarve disa herë më i lartë së raportohet”/ Pipero ngre alarmin: Vetëm dje janë shtruar 30 persona

Mjeku infeksionit Pëllumb Pipero, ka folur sërish në lidhje me situatën e pandemisë në vendin tonë. Pipero ngriti dhqetësimin për numrin e të të shtruarve në...

I nxorri të palarat ministrisë/ Dasho përplaset ashpër me Piperon: E kthen shpinën nga fryn era
Shëndeti 21:45 - 15 Tetor, 2020

I nxorri të palarat ministrisë/ Dasho përplaset ashpër me Piperon: E kthen shpinën nga fryn era

Eksperti i Shëndetit Publik Erion Dasho, është përplasur ashpër mbrëmjen e sotme në Syri tv lidhur me situatën e Covid në vendin tonë. Dasho tha se...

“Të mbyllen baret dhe restorantet”/ Pipero: Respektoni masat që të shmangim mbylljen
Sociale 15:31 - 14 Tetor, 2020

Pipero del kundër Ramës: Hiqi gjobat, shqiptarët janë gjobitur nga natyra

Mjeku Pëllumb Pipero është bërë pjesë e emisionit “Historia ime” në Tv Klan, ku ka folur për rëndësinë e mbajtjes së maskës dhe është shumë dakort...

Rritja e numrit të të infektuarve/ Pipero tregon çfarë nga ndryshuar tek koronavirusi
Shëndeti 18:44 - 6 Tetor, 2020

Dalja e Trump nga spitali/ Pipero: Ka qenë i sëmurë disa ditë para se të merrej vesh nëpër media!

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero, ka komentuar në emisionin Rudina infektimin e presidenti të SHBA Donald Trump dhe a ishte normale dalja e tij kaq herët...

“Harroi” pandeminë pasi u shpall “Qytetar Nderi”/ Pipero kërkon ndjesë publike
Shëndeti 19:13 - 21 Shtator, 2020

“Harroi” pandeminë pasi u shpall “Qytetar Nderi”/ Pipero kërkon ndjesë publike

Mjeku i njohur infeksionist Pëllumb Pipero, mori pak ditë më parë çmimin “Qytetar Nderi” nga Bashkia e Skraparit. Nga emocionet mjeku u shfaq në ceremoni duke...

Sociale 18:04 - 18 Shtator, 2020

Foto-Pipero “harron” koronavirusin/ Puthje dhe përqafime në Skrapar ku u shpall “Qytetar Nderi”

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero u nderua sot në qytetin e tij të lindjes, në Skrapar, me titullin e lartë “Qytetar Nderi”. Me këtë rast, Pipero u...

“Traumë psiqike”/ Pipero shpjegon pse fëmijët nën 12 vjeç nuk duhet të përdorin maska
Shëndeti 22:10 - 11 Shtator, 2020

“Traumë psiqike”/ Pipero shpjegon pse fëmijët nën 12 vjeç nuk duhet të përdorin maska

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero thotë se fëmijët nën 12 vjeç nuk duhet të përdorin maskë në shkollë. Sipas Piperos, ka studime që dëshmojnë se masak për...

“U fsheh numri i viktimave nga Covid”/ Pipero i përgjigjet akuzave të Bashës
Shëndeti 22:05 - 11 Shtator, 2020

“Ankthi, aleati më i madh i Covid”/ Pipero këshillon pacientët: Mos e përjetoni si dramë!

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka folur për mënyrën sesi përjetohet Covid nga pacientët. Sipas Piperos, aleati më i madh i këtij virusi është ankthi “Ankthi është...

Të mos vrapojnë drejt maskave me logo/ Pipero: Si duhet të veprojnë nxënësit dhe mësuesit në shkollë
Shëndeti 20:14 - 11 Shtator, 2020

“Të mos vrapojnë drejt maskave me logo”/ Pipero: Si duhet të veprojnë nxënësit dhe mësuesit në shkollë

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka komentuar nisjen e shkollave këtë të hënë. Pipero theksoi se duhet të kemi në konsideratë që fëmijët nuk janë të paprekshëm...

Infektimi i një nxënësi ose mësuesi në shkollë/ Pipero jep zgjidhjen, si duhet të veprohet
Shëndeti 19:05 - 9 Shtator, 2020

Infektimi i një nxënësi ose mësuesi në shkollë/ Pipero jep zgjidhjen, si duhet të veprohet

Mjeku Pëllumb Pipero nuk mendon se mbyllja e shkollës, në rast se mund të ketë një rast pozitiv me Covid-19, është zgjidhja optimale. Pipero nuk e...

“Nuk kurohet virusi me keshillat e Piperos”/ Tomorri: Si po dështojnë spitalet shqiptare me Covid
Sociale 10:57 - 10 Gusht, 2020

“Nuk kurohet virusi me këshillat e Piperos”/ Tomorri: Si po dështojnë spitalet shqiptare me Covid

Gazetari Klodian Tomorri përmes një postimi në rrjetet sociale ka treguar se si  o dështojnë spitalet shqiptare me virusin. Sipas Tomorrit, fakti që politikanët dhe biznesmenët,...

Gati për vjeshtën/ Pipero: Do hapen spitalet Covid-3 dhe 4
Politikë 20:53 - 8 Gusht, 2020

Gati për vjeshtën/ Pipero: Do hapen spitalet Covid-3 dhe 4

Shifrat në rritje me Covid-19 po shqetësojnë jo vetëm qytetarët por edhe mjekët. Mjeku Pëllumb Pipero pohon se shqetësimi më i madh lidhet me ata qytetarë,...