Connect with Us

All posts tagged "pika"

Politikë 18:56 - 2 Dhjetor, 2019

3 pikat e planit të emergjencës/ Basha bën thirrje: Të fokusohet vëmendja tek ata që kanë nevojë

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka publikuar sërish tre pikat e planit të emergjencës. Basha shprehet se opozita mbështet çdo përpjekje për të ndihmuar njerëzit e...

Sociale 22:02 - 21 Shtator, 2019

Dëmet nga tërmeti/ Ngrihen 6 pika emergjence në Tiranë

Shtabi i Emergjencave i ngritur nga Prefektuera e Tiranës pas tërmeteve që kanë trunditur Shqipërinë pasditën e sotme, ka ngritur 6 pika në ambiente të hapura....

pse grate stresohen me shume se burrat
Life Style 15:10 - 3 Maj, 2019

Cilat janë arsyet që stresohemi? Zbuloni 3 pikat kryesore

Faqja online ‘Spotify’ ka zbuluar përmes një liste me 3 pika, gjërat e vogla te cilat po stresojnë njerëzit çdo ditë dhe gjithashtu zbuloi se 74%...

Aktualitet 20:00 - 17 Mars, 2019

Si të largoni pikat e zeza në fytyrë për 5 minuta

Pikat e zeza nuk janë diçka e panjohur për shumicën e femrve, pasi dalin në hundë, mollëza ose edhe në qafë. Këto pika nuk janë të...

pikat e zeza
Aktualitet 23:00 - 10 Mars, 2019

Dy përbërësit që do t’ju ndihmojnë të zhdukni pikat e zeza

E bardhë veze dhe  Limon Ndaj me kujdes të bardhën e vezës nga e verdha. Rrih të bardhën e vezës me një pirun, apo mikser derisa...

Aktualitet 11:18 - 7 Shkurt, 2019

Shpëtoni njëherë e mirë nga pikat dhjamore duke përdorur këto produkte

Milia, kështu quhen pikat e bardha ose dhjamore që dalin disa herë në fytyrën tuaj. Ato janë një kusht i zakonshëm që mund të ndodhë në...

Aktualitet 16:55 - 12 Janar, 2019

Konventa Kombëtare e LSI-së/ Miratohet rezoluta me shtatë pika

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi sot Konventën Kombëtare. Delegatët e LSI nga e gjithë Shqipëria votuan me unanimitet rezolutën me 7 Pika të propozuar për votim,...

Aktualitet 00:00 - 12 Janar, 2019

Katër pikat strategjike ku duhet të përkëdhelen burrat

Shumica e burrave nuk mund të rezistojnë nëse i prekni në këto pjesë të trupit Flokët Përkëdhelja e flokëve është shumë stimuluese për të gjithë burrat,...

Aktualitet 20:30 - 16 Dhjetor, 2018

Shtypini fort për dy minuta këto dy pika në këmbë dhe prisni që të ndodhë “mrekullia”

Akupresura apo terapia terapeutike me shtypje ka treguar prej kohësh efektin lehtësues dhe lirimin nga dhimbjet. Ky vend në këmbët tuaja mund të jetë edhe pika...

artan fuga shuplake opozites
Aktualitet 21:21 - 7 Dhjetor, 2018

Artan Fuga flet hapur/ Ja çfarë i propozon studentëve dhe ministres

Akademiku Artan Fuga në një postim në rrjetet sociale ka shrkuar 11 pika, të cilat ia ka propozuar studentëve, Ministres së arsimit, kolegëve të mi profesora...

partia demokratike tirane
Aktualitet 20:42 - 5 Nentor, 2018

Aktivisi zbulon skandalin/ Në PD ka anëtarësime fallco, i përdorin për votim

Aktivisti i Partisë Demokratike, Indrid Vokshi ka folur në lidhje me procesin zgjedhor brenda PD-së. Në një postim në rrjetet sociale Vokshi ka treguar se me...

Aktualitet 21:05 - 15 Nentor, 2017

Ky është mesazhi që nuk duhet të dërgoni kurrë

Ndalimi i plotë i fjalisë, me prëdorimin e pikës për të sinjalizuar këtë gjë, tani duket se ka marrë një kuptim krejt tjetër nga ai që...

Life Style 14:00 - 7 Prill, 2015

Si t’i hiqni përfundimisht pikat e zeza në fytyrë?

Pikat e zeza në fytyrë janë sa të bezdisshme aq edhe të shëmtuara. Më tepër ato krijohen te personat që kanë fytyrë të yndyrshme. Në krijimin...