Connect with Us

All posts tagged "pije"

Dëshironi një jetë të shëndetshme?/ Këto janë 12 perimet më të mira nga të cilat mund të pini një gotë lëng
Shëndeti 13:55 - 25 Nentor, 2020

Dëshironi një jetë të shëndetshme?/ Këto janë 12 perimet më të mira për lëng

Në vitet e fundit, lëngëzimi ka fituar popullaritet të gjerë në mesin e individëve të ndërgjegjshëm për shëndetin që kërkojnë një mënyrë të shpejtë dhe të...

8 lëngjet që njerëzit mbi 40 vjeç nuk duhet t’i pinë kurrë
Shëndeti 13:31 - 16 Nentor, 2020

8 lëngjet që njerëzit mbi 40 vjeç nuk duhet t’i pinë kurrë

Sa më shumë plakemi, aq më e rëndësishme bëhet t’i kushtojmë vëmendje gjërave që hamë dhe pimë. Për njerëzit mbi 40 vjeç, kjo do të thotë...

Pijet alkoolike në Shqipëri kushtojnë më shtrenjtë se mesatarja e BE
Ekonomi 23:20 - 8 Shtator, 2020

Pijet alkoolike në Shqipëri kushtojnë më shtrenjtë se mesatarja e BE

Në Shqipëri dhe në Mal të Zi, pijet alkoolike kushtojnë më shtrenjtë se shtetet e tjera të rajonit, madje janë edhe mbi mesataren e bashkimit Europian....

4 pijet që duhet të konsumoni çdo ditë për shëndetin e zemrës
Life Style 16:51 - 9 Gusht, 2020

4 pijet që duhet të konsumoni çdo ditë për shëndetin e zemrës

Në Shqipëri, rreth 9000 njerëz vdesin çdo vit për shkak të sëmundjeve që kanë lidhje me zemrën, sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik. Shëndeti...

Pinë gjithë natën dhe në mëngjes u zunë me shishe/ Zbardhen detaje nga vrasja në Elbasan
Kronika 09:22 - 30 Korrik, 2020

Pinë gjithë natën dhe në mëngjes u zunë me shishe/ Zbardhen detaje nga vrasja në Elbasan

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë që u regjistrua në Elbasan mëngjesin e sotëm, ku pas një konflikti, një 40-vjeçar mbëti i vrarë....

Sociale 19:29 - 30 Prill, 2020

“Ja paskan shtruar me pije e festa”/ Manjani për mjekët e dërguar në Itali: Na nxorën bojën

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar lidhur me lajmin për gjobitjen e mjekëve shqiptarë që festuan me pije dhe muzikë për mbylljen e aksionit...

Life Style 20:47 - 6 Maj, 2019

Konsumojeni vetëm 1 orë para gjumit/ Pija “magjike” që djeg yndyrnat dhe shkatërron qelizat kancerogjene

Shpeshherë kemi dëgjuar se produktet natyrale janë më efektive dhe kanë aftësinë të shërojnë edhe sëmundjet më të rënda si kanceri. Dr. Gerson ishte një nga...

Life Style 21:56 - 1 Maj, 2019

I kemi gjithnjë në tryezën tonë/ Zbuloni dy perimet që iu ndihmojnë të humbni kilogramët e tepërt

Kilogramët e tepërt janë një shqetësim i madh për çdo njeri. Përveçse ndikojnë në besimin në vetvete gjithashtu janë shqetësuese dhe nga ana shëndetësore. Kushdo që...

Shëndeti 18:14 - 29 Prill, 2019

Pija që bën çudira me organizmin tuaj, ndihmon në mirëqenien e shëndetit dhe humbjen në peshë

Sezoni i verës po afron dhe linjat e trupit duhet të jenë sa më perfekte për të veshur rrobat e banjos që ju keni ëndërruar. Shumica...

Kuriozitete 10:25 - 2 Prill, 2019

Sa e duan pijen ? Zbuloni shenjat e horoskopit që janë shpirti i festës ose vetëm qajnë

1.Dashi- Dehet shumë dhe duket si një aktor nga një film i Indiana Jones. Kjo shenjë e dashuron pijen dhe ka aftësinë për t’ja kaluar çdo...

Aktualitet 17:00 - 1 Janar, 2019

Kjo pije, shkakton varësi, e thonë studimet

Sipas studimeve sasia e sheqerit në pijen e famshme, Coca Cola duhet të na bëjë të vjellim sapo e pijmë. Gjithsesi nuk na jep atë ndjesi...

Aktualitet 21:40 - 18 Dhjetor, 2018

Këtë pije nuk duhet ta pini kurrën e kurrës me stomakun bosh

Ndjehemi më aktivë kur në mëngjes pimë një filxhan të madh me kafe. Gjithsesi, kafja me mëngjesin nuk është se ka ndonjë lidhje të pathyeshme dhe...

Kuriozitete 14:53 - 18 Dhjetor, 2018

Çfarë i ndodh trupit tonë nëse i zëvendësojmë të gjitha pijet me ujë?

Të gjithë e dimë se çdo pije tjetër është e dëmshme përveç ujit, por çfarë ndodh nëse ne i zëvendësojmë ato plotësisht me ujin? Chris Bailey,...

Aktualitet 23:20 - 15 Dhjetor, 2018

Kjo pije mund t’ju shpëtojë jetën,mbani gjithmonë një shishe në shtëpi

Coca-Cola është një pije shumë popullore,por a e dinit se një shishe nga pija e famshme mund t’ju shpëtojë jetën? Në rast zjarri duhet të reagosh...

Life Style 12:49 - 6 Dhjetor, 2018

Nuk do të keni më nevojë për ilaçe/Ju prezantojmë me pijen e mrekullive  

Qumështi me hudhra është një pije e krijuar nga spanjollët dhe mund të themi se është një revolucion në mjekësi. Veç parandalimit të shumë sëmundjeve të...

brace thirrje analisteve, mos harroni 21 janarin
Aktualitet 18:16 - 2 Shtator, 2018

“Dua mbështetje, se do preken interesa të mëdha”/ Braçe jep alarmin

Deputeti i Partisë Socialiste Erjon Braçe me anë të një postmi në rrjetet sociale ka thënë se duhet ndaluar me ligj që pijet energjike të konsumohen...

Life Style 23:10 - 25 Maj, 2018

Ja përse duhet të pimë të gjithë një gotë verë

Përpos faktit që na pëlqen ashtu siç jemi, mes miqsh të ngremë një dolli, arsyet përse duhet të vazhdojmë të pimë verë të kuqe janë më...

Aktualitet 20:48 - 16 Maj, 2018

Falsifikimi i ushqimeve dhe pijeve/ Prokuroria çon në Gjykatë dosjen për 9 persona

Sektori i hetimit të Veprave Penale në fushën e Krimit Ekonomiko-Financiar dhe korrupsionit në Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Shkodër ka përfunduar hetimet paraprake...

Shëndeti 01:10 - 13 Shkurt, 2018

Doni të sheshoni barkun?/ Konsumoni këto pije

Konsumimi i disa lëngjeve të frutave dhe perimeve janë një aleat i mirë për të reduktuar përmasat e barkut dhe belit. Mbetet gjithmonë e rëndësishme që...

Aktualitet 22:50 - 10 Dhjetor, 2017

Doni të dobësoheni?/ Pijet që ju japin rezultate të shpejta

Mënyrat e dobësimit janë të shumta, por kurrë nuk e kemi ditur se dhe pijet japin efekt për tu dobësuar, dhe shpejt madje. Lëngje perimesh Përveç...

Aktualitet 23:00 - 12 Nentor, 2017

Kompania e pijeve vjen në shije të kripur/ Jeni gati ta provoni?

Ka një shije të re të Pepsit për pushime dhe është karamel i kripur. “Shija e karamelës nuk është e fortë, por është e qartë se...

Aktualitet 21:50 - 26 Gusht, 2017

Mënyra e duhur për të porositur një martini

Martini klasik është një shtyllë në kulturën e koktejve, por emri dhe reputacioni i tij i panjollosur janë dëmtuar gjatë viteve të fundit nga gjëra të...

Aktualitet 23:30 - 12 Gusht, 2017

Kush e kishte menduar që këto pije mposhtin gripin/Zbulojini cilat janë ato

Kur jeni duke vuajtur nga gripi, dhimbje të fytit, kollë dhe hundë të zënë – dhe dëshironi të ndaloni atë në gjurmët e saj, përgjigjja zakonisht...

Me shume postime