Connect with Us

All posts tagged "petrit vasili"

Politikë 16:34 - 21 Shkurt, 2020

“E marra e Drejtësisë”/ Vasili “ultimatum” Gjonajt: Mbathja, i marri ta la në derë

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas përgjigjes së ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj drejtuar presidentit Ilir Meta. Vasili i cili e cilëson ministren “e...

Politikë 10:45 - 18 Shkurt, 2020

Transparenca e SHBA për fondet e tërmetit/ Vasili: Kjo qeveri grabit në kurriz të shqiptarëve

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka shprehur mirënjohje ndaj SHBA-së për transparencën dhe kontrollin mbi qeverinë për fondet e tërmetit. Sipas Vasilit, të gjithë e dinë...

Politikë 18:49 - 17 Shkurt, 2020

Konferenca e Donatorëve kaloi pritshmëritë/ LSI thirrje Ramës

Konferenca e Donatorëve i ka kaluar pritshmëritë dhe janë dhuruar më shumë para sesa janë përllogaritur dëmet e tërmetit tragjik të 26 nëntorit, ku mbetën viktimë...

deputeti i lsi, petrit vasili ne studio
Politikë 15:51 - 9 Shkurt, 2020

“Reforma në Drejtësi në prag të greminës”, Vasili thirrje SHBA dhe BE: Koha për të vepruar

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka ngritur akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me Reformën në Drejtësi. Vasili kujton miratimin e shtatë ligjeve të...

Politikë 13:46 - 2 Shkurt, 2020

“Reforma në Drejtësi në xhepin e një polici të KÇK-së!”/ 10 pyetjet e Vasilit

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ngre akuzat se Reforma në Drejtësi është në xhepin e një polici të KÇK-së. Vasili e cilëson Reformën në Drejtësi dhe...

Denoncim 21:33 - 27 Janar, 2020

“Alarm Kombëtar”/ Denoncimi i RAI 3: Rritet me 12 herë mbjellja e kanabisit në Shqipëri

Një denoncim i televizionin italian RAI 3 thotë se mbjellja e kanabisit në Shqipëri është rritur me 1200% ose e thënë ndryshe me 12 herë më...

Politikë 15:21 - 25 Janar, 2020

U ul në tryezën e Reformës/ Vasili: Të ngrihet komision hetim monitorimi BE-SHBA

Ndonëse është ulur në tryezën e Reformës Zgjedhore si përfaqësues i LSI-së Petrit Vasili kërkon që të ngrihet një komision hetim monitorimi BE-SHBA për ta mbikëqyrur....

Politikë 22:03 - 18 Janar, 2020

Deklaratat e Ramës për Spitalin Kirurgjikal/ Vasili: Lëri broçkullat, shtroju punës

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar për deklaratat e kryeministrit Edi Rama për Spitalin Kirurgjikal për të cilin tha se është vepra më e madhe...

Politikë 16:43 - 15 Janar, 2020

Në tavolinë me Gjiknurin për “Zgjedhoren”/ Vasili: Zbatuam një nga nëntë pikat e Bundestagut

Një ditë pas marrëveshjes për reformën zgjedhore nënkryetari I LSI, Petrit Vasili ka bërë fajtore qeverinë  për vonesën e kësaj  marrëveshjes që sipas tij, la Shqipërinë...

Politikë 12:33 - 15 Janar, 2020

Ilir Meta duket i qetë!

Vështirë të besosh që Monika me Ilir Metën nuk flasin me njëri tjetrin! E pamundur që dikujt t’i shkojë nëpër mend që tema e bisedave mes...

Politikë 21:14 - 14 Janar, 2020

Vasili “e dredh” për Gjiknurin/ “ Është koleg i vyer dhe i sprovuar”

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili tha mbrëmjen e sotme se ulja e opozitës në tryezën e Reformës Zgjedhore pas një viti debate e shere publike, erdhi...

Politikë 19:54 - 13 Janar, 2020

“OSBE mbështet Presidentin dhe rrëzon Ramën”/ Vasili apel ndërkombëtarëve

Nën kryetari i LSI, Petrit Vasili, ka komentuar reagimin e OSBE për ligjin ndaj mediave. Sipas Vasilit, OSBE mbështet presidentin dhe rrëzon kryeministrin Edi Rama. Vasili...

Politikë 21:35 - 10 Janar, 2020

Pyetjet për shkarkimin e Metës/ “Po kërkojnë të përmbytin Venecian me gënjeshtra

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas zbardhjes së pyetjeve finale që mazhoranca i ka dërguar Komisionit të Venecias, për shkarkimin e presidentit Ilir Meta....

Politikë 20:16 - 9 Janar, 2020

Ish-deputeti publikon videon, nxjerr bllof Ramën/ Qytetarët duan zgjidhje

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka publikuar videon e një familjeje që jeton ende në çadër, që pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit. Vasili kërkon zgjidhje...

Politikë 17:45 - 5 Janar, 2020

Përgjimet e Bild/ Krahu i djathtë i Kryemadhit kërkon reagimin e SPAK-ut

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka fajësuar sërish kryeministrin Edi Rama për krizën në vend, për papunësinë dhe për largimin e të rinjve. Vasili tha se...

Politikë 14:23 - 5 Janar, 2020

Ekstradimi i Harun Çelikut/ Vasili “i shqetësuar”: Kush ja ka qepur gojën Edi Ramës dhe pse?

Nën kryetari i LSI, Petrit Vasili thotë se Rama shfaqet si memec për rastin e Harun Çelikun, shtetasin turk të ekstraduar në Turqi. Vasili ngre pyetjen:...

Politikë 19:27 - 30 Dhjetor, 2019

“Haberet e Ramës në aksham”/ Ironia e thellë e ish-deputetit: U binda!

Ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili ka ironizuar thellë kryeministrin Edi Rama pas videolive-t, ku tentoi të justifikohet për mosmbajtjen e premtimeve, siç e pranoi edhe vetë....

Politikë 18:05 - 29 Dhjetor, 2019

“Zogu dhe Dajana shokë të Ramës/ Presim të hedhë në gjyq prokurorinë për shpifje”

Nën kryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas publikimit të përgjimeve mes “Zogut të Tiranës” dhe moderatores Dajana Shabani për shit-blerjen e votave. Teksa ka...

klreu i grupit parlamentar i lsi, petrit vasili dhe kryeministri edi rama
Politikë 20:26 - 25 Dhjetor, 2019

“Mushkë shterpë politike”/ Vasili-Ramës: Tradhtar, e shiti Kosovën si askush

Nën kryetari i LSI, Petrit Vasili ka sulmuar kryeministrin Edi Rama pas justifikimeve të këtij të fundit për tradhtinë ndaj Kosovës. Vasili shprehet se që këtu...

Politikë 16:30 - 24 Dhjetor, 2019

Vasili akuza të rënda ndaj Ramës/ “Kërkon të izolojë Kosovën”

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka komentuar sërish marrëveshjen e Mini-Shengenit Ballkanik, teksa ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama se ka zgjedhur presidentin e Serbisë...

Politikë 18:15 - 18 Dhjetor, 2019

“Gojëçthurur që këtu deri në Amerikë”/ Vasili sulmon Ramën: Sa turp për Shqipërinë!

Nën kryetari i LSI, Petrit Vasili nuk ndalet me sulmet ndaj kryeministrit Edi Rama të cilin e quan e gojëcthurur që këtu deri në Amerikë. Vasili...

Petrit Vasili, gjate nje mbledhje te Komisionit Parlamentar te Shendetesise
Politikë 11:42 - 18 Dhjetor, 2019

Petrit Vasili në protestë kundër censurës/ “Edi Rama e ka betejë të humbur”

Në protestën e sotme të gazetarëve përpara Kuvendit kundër paketës së censurës të propozuar nga Qeveria, janë bashkuar edhe qytetarë, analistë dhe politikanë. I pranishëm ishte...

klreu i grupit parlamentar i lsi, petrit vasili dhe kryeministri edi rama
Politikë 20:59 - 15 Dhjetor, 2019

“Go Edi go”/ Vasili ironizon Ramën: Mos u kthe mbrapsht, mos u dorëzo,mos u tërhiq!

Nën kryetari i LSI, Petrit Vasili ka ironizuar kryeministrin Edi Rama teksa e quan hero i antifjalës së lirë. Sipas Vasilit, Rama është një hero i...