Connect with Us

All posts tagged "petrit fusha"

Politikë 11:50 - 11 Janar, 2021

Dje e akuzonte PD, sot opozita do kandidojë Aldi Fushën e oligarkëve dhe prokurorit skandaloz

Djali i ish prokurorit të shumëakuzuar Petrit Fusha, Aldi Fusha do të jetë kandidati për deputet nga radhët e LSI. Ditën e djeshme, Aldi Fusha u...

Now on the side of Kryemadhi /The son of the scandalous prosecutor, SMI candidate in the April 25 elections
English 18:01 - 10 Janar, 2021

Now on the side of Kryemadhi / The son of the scandalous prosecutor, SMI candidate in the April 25 elections

The son of the former prosecutor Petrit Fusha, Aldi Fusha, will be a candidate for deputy from the ranks of the Socialist Movement for Integration in...

Now on the side of Kryemadhi /The son of the scandalous prosecutor, SMI candidate in the April 25 elections
Aktualitet 11:50 - 10 Janar, 2021

Tani në krah të Kryemadhit/ Djali i prokurorit skandaloz kandidat i LSI

Djali i ish prokurorit Petrit Fusha, Aldi Fusha do të jetë kandidati për deputet nga radhët e LSI. Ky i fundit u pa sot në krah...

Politikë 12:39 - 18 Dhjetor, 2020

Veliaj sulmon ish prokurorin, Petrit Fusha

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u tregua i prerë sot, kur deklaroi se subjektet e OFL-së dhe të shkarkuarit e Vettingut nuk duhet t’i...

atentat ndaj shoferit te eskavatorit
Kronika 14:58 - 6 Janar, 2020

Vrasja e Ardit Gjoklajt/ Arsyet pse duhet të hetohet nga SPAK

Në verën e vitit 2016, 17-vjeçari Ardit Gjoklaj, u gjet i vdekur në sheshin e grumbullimit të mbeturinave të riciklimit, në landfillin e Sharrës. Kjo ngjarje...

Politikë 14:35 - 14 Tetor, 2019

Një “vrasës” në krye të bashkisë së Tiranës/ Si u bë milioner kryebashkiaku që shiste fiq

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, i vetëpagëzuari me emrin Lali Eri duket se është nga ata politikanë në Shqipëri, historia e të cilit përngjason me atë...

Lajm i Rekomanduar 10:32 - 31 Gusht, 2019

Tre akte “vrasëse” të Ramës dhe Veliajt me Fushën

Janë të paktën tre akte kur qeveria dhe bashkia e Tiranës janë kapur të gjallë dhe janë akuzuar në afera korruptive me firmën Fusha, por jo...

Aktualitet 14:58 - 29 Maj, 2019

Petrit Fusha pastroi paratë e drogës?/ Zbardhen akuzat

Në muajin Shkurt të këtij viti, ish-kreu i Prokurorisë së Tiranës Petrit Fusha dha dorëheqjen nga sistemi i drejtësisë. Në deklaratën e servirur për mediat, Fusha...

Aktualitet 10:53 - 28 Maj, 2019

“Të vret natën dhe të qan ditën”/ Bamirësi Erion Veliaj, i “përlyer me gjakun” e Ardit Gjoklajt

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj nuk lë rast pa dalë nëpër media të trumbetojë fort, punët e mëdha që pretendon se bën në krye të Bashkisë...

Aktualitet 11:08 - 21 Maj, 2019

Petrit Fusha “vrau” Ardit Gjoklajn në bashkëpunim me Veliajn/ “Peshku i madh” drejt prangave

Komisioni i Pavaruar i Kualifikimit ka dërguar për hetime tek Krimet e Rënda, ish-kreun e Prokurorisë së Tiranës Petrit Fushën. Për t’i shpëtuar Vettingut dhe hetimeve...

Aktualitet 10:12 - 21 Maj, 2019

KPK dorëzon dosjen tek Krimet e Rënda/ Petrit Fusha nën hetime

Ish-kreu i Prokurorisë së Tiranës, Petrit Fusha do të hetohet nga Krimet e Rënda. Pas hetimeve të thelluara Komisioni i Pavarur i Kualifikimit e ka dërguar...

Aktualitet 09:27 - 9 Prill, 2019

Çim Peka pranon vjedhjen/ Bën bashkëpunëtor Lulzim Bashën

Një ditë më parë, CNA.al ka publikuar një shkrim ekskluziv, në lidhje me ish-prokurorin e Tiranës, Petrit Fusha, për të cilin kemi pasur një seri investigimesh...

Aktualitet 21:37 - 8 Prill, 2019

Redaksionale-Çim Peka kapet duke vjedhur/ Hajdut nuk të shpëton dot bataku ku je zhytur

E ka emrin Syri por duket se, ose i ka dalë, ose është qërruar fare. Megjithëse ka një ushtri me njerëz, financohet nga burime të sigurta...

Aktualitet 16:33 - 8 Prill, 2019

“Peshku i madh” 1 milion dollarë/ Petrit Fusha i shpëtoi burgut?

Ish-drejtuesi i Prokurorisë së Tiranës, Petrit Fusha, me 28 Shkurt 2019 dhe dorëheqjen nga detyra pas një karriere 32-vjeçare në sistemin e drejtësisë. “Pas 32 viteve...

Aktualitet 17:13 - 29 Mars, 2019

Video-fakt/ Si gënjeu Veliaj për Petrit Fushën dhe vrasjen e Ardit Gjoklajt

 Mbrëmjen e djeshme kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në studion e emisionit “Opinion” i pyetur për lidhjet e tij me Petrit Fushën mohoi të...

Aktualitet 11:24 - 29 Mars, 2019

Një “vrasës” në ekran

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Opinion” u shfaq “supermeni” i Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj. Njeriu që luftoi kundër socialistëve dhe sot lufton të jetë trashëgimtar i...

Aktualitet 11:50 - 7 Mars, 2019

Fusha si Llalla/ Donika Prela amniston nga hetimet, ish-kreun e Prokurorisë së Tiranës?

Ish-kreu i Prokurorisë së Tiranës Petrit Fusha ka dhënë dorëheqjen nga sistemi i drejtësisë. Me arsyetimin se Prokuroria nuk është më vendi ku si mund të...

Aktualitet 11:31 - 7 Mars, 2019

Skandali me dosjen e “Ardit Gjoklajt”/ Prokurori deklaron “fajtor” viktimën

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhuma ka hedhur akuza të forta në drejtim të Prokurorit Petrit Fusha. Ndërsa i referohet hetimeve për rastin e Ardit Gjoklajt,...

Mbledhja e Keshillit te Larte te Prokurorise
Aktualitet 11:15 - 6 Mars, 2019

KLP miraton përfundimin e mandatit të Petrit Fushës

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, është miratuar edhe mbarimi i mandatit të prokurorit të Prokurorisë së Përgjithshme Petrit Fusha. Mbarimi i...

atentat ndaj shoferit te eskavatorit
Aktualitet 11:08 - 6 Mars, 2019

Mbylli dosjen e Ardit Gjoklajt/ “Arratiset peshku i madh” 1 milionë dollarësh

Prokurori Petrit Fusha, është i njohur në opinionin publik si mbrojtësi i kryebashkiakut Erion Veliaj, pasi  dyshohet se mbylli dosjen e Ardit Gjoklajt dhe pa frikë...

pse hesht per skandalin
Aktualitet 10:22 - 6 Mars, 2019

Frikë nga Vettingu?/ Dorëhiqet prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme

Prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Petrit Fusha ka dhënë dorëheqjen, duke dalë kështu nga sistemi i drejtësisë. Ish-drejtuesi i Prokurorisë së Tiranës i cili aktualisht ishte...

pyetje dhe fakte qe akuzojne veliajn
Aktualitet 11:45 - 13 Shkurt, 2019

“Vrasja” e Veliajt dhe heshtja e Ramës, Metës dhe Bashës

Në verën e vitit 2016, një djalë 17-vjeçar që punonte për bukën e gojës u gjet i vdekur në sheshin e grumbullimit të mbeturinave të riciklimit,...

Kryetari i PD, Lulzim Basha gjate nje konference per mediat nga selia blu
Aktualitet 14:44 - 10 Shkurt, 2019

Shënim/ Pse hesht Basha për vrasjen e Ardit Gjoklajt

17-vjeçari Ardit Gjoklaj u gjet i vrarë në impiantin e ndërtimit të mbeturinave, në gusht të vitit 2016. Përreth tre vite, familja e të riut dhe...