Connect with Us

All posts tagged "Peter Zingraf"

Politikë 13:37 - 21 Prill, 2021

Ambasadori gjerman: Presim zgjedhje të lira, të drejta dhe paqësore

Ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf në një intervistë për DW flet për pritshmëritë nga zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit. Ai u bën thirrje zgjedhësve shqiptarë...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Ambasadori gjerman: Rezultati i zgjedhjeve të njihet, partitë politike të bashkëpunojnë
Politikë 19:36 - 23 Dhjetor, 2020

Zgjedhja e anëtarit të gjashtë të Kushtetueses/ Ambasadori gjerman: U përmbush një kusht qendror

Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur sot Përparim Kalon si anëtarin e gjashtë të Gjykatës Kushtetuese, duke bërë kështu të mundur krijimin e Gjykatës Kushtetuese. Për këtë...

“Të rivendoset shpejt funksionimi i Kushtetueses”/ Ambasadori gjerman: Është kolonë e shtetit ligjor, kusht për integrimin
Aktualitet 16:06 - 17 Dhjetor, 2020

“Të rivendoset shpejt funksionimi i Kushtetueses”/ Ambasadori gjerman: Është kolonë e shtetit ligjor, kusht për integrimin

Ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf, reagon pas miratimit të anëtarit të ri të Gjykatës Kushtetuese, Altin Binaj, nga Kuvendi. Përmes një deklarate, ambasadori Zingraf thekson...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Ambasadori gjerman: Rezultati i zgjedhjeve të njihet, partitë politike të bashkëpunojnë
Politikë 20:00 - 11 Dhjetor, 2020

Vrasja e Klodjan Rashës dhe protestat/ Ambasadori gjerman shigjeton policinë: Të hiqet dorë nga dhuna

Ambasadori gjerman në Shqipëri, Peter Zingraf, ka reaguar për protestat dhe për vrasjen e të riut Klodjan Rasha nga punonjësi i policisë. Zingraf deklaron se këto...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Ambasadori gjerman: Rezultati i zgjedhjeve të njihet, partitë politike të bashkëpunojnë
Aktualitet 15:33 - 20 Tetor, 2020

Ambasadori gjerman nga Shkodra/ Shqipëria ka shumë për të bërë, duhen plotësuar kushtet

Ambasadori gjerman, Peter Zingraf deklaroi nga Shkodra se Shqipëria ka bërë hapa përpara për bisedimet me Bashkimin Europian. Sipas ambasadorit, Shqipëria ka shumë punë për të...

Ambasadori gjerman takim me Vitore Tushën/ Zbardhen diskutimet
Politikë 10:57 - 23 Shtator, 2020

Ambasadori gjerman takim me Vitore Tushën/ Zbardhen diskutimet

Ambasadori gjerman në Shqipëri, Peter Zingraf ka zhvilluar sot një takim me kreun e Gjykatës Kushtetuese. Tema e diskutimeve ishte reforma e sistemit të drejtësisë në...

Situata nga pandemia/ Gjermania i premton Shqipërisë 10.5 milion euro për luftën kundër Covid-19
Politikë 14:33 - 10 Gusht, 2020

Situata nga pandemia/ Gjermania i premton Shqipërisë 10.5 milion euro për luftën kundër Covid-19

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj zhvilloi sot një takim me ambasadorin gjerman Peter Zingraf ku u diskutua mbi intensifikimin e bashkëpunimit përgjatë vitit 2020....

“Vazhdoni dialogun e hapur”/ Ambasadori gjerman: Miratimi i marrëveshjes hap i rëndësishëm
Politikë 17:45 - 23 Korrik, 2020

“Vazhdoni dialogun e hapur”/ Ambasadori gjerman: Miratimi i marrëveshjes hap i rëndësishëm

Ambasadori gjerman Peter Zingraf, ka reaguar për miratimin e marrëveshjes së 5 qershorit në Parlament. Në një postim në rrjetet sociale, Zingraf e cilëson këtë si...

Politikë 17:48 - 20 Maj, 2020

Pak para nisjes së protestës/ Yuri Kim dhe Peter Zingraf mbërrijnë në zyrën e Ramës

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një tjetër takim me ambasadoren e Shteteve të Bashuara në Tiranë Yuri Kim. Mësohet se gjithashtu në takim është prezent edhe...

Politikë 14:57 - 17 Maj, 2020

Ambasadori gjerman kritikon qeverinë/ “Shembja e Teatrit e nxituar, s’ka ikur ende virusi”

Ambasadori gjerman në Tiranë Peter Zingraf, ka reguar për shembjen e Teatrit Kombëtar dhe për përplasjet e policisë me protestuesit. Zingraf e cilëson të nxituar shembjen...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Ambasadori gjerman apel politikës: Zbatoni marrëveshjen e 5 qershorit
Politikë 16:37 - 24 Mars, 2020

Çelja e negociatave/ Ambasadori Zingraf: “Gur” i rëndësishëm për Shqipërinë

Ambasadori gjerman në Shqipëri, Peter Zingraf, ka reaguar pas lajmit që deputete te Bashkimit Europian kane shprehur dakordesine mbi çeljen e bisedimeve të anëtarësimit me Shqipërinë....

Politikë 16:03 - 25 Shtator, 2019

Tryeza për Reformën Zgjedhore/ Reagon ambasadori gjerman

Ambasadori gjerman në Shqipëri Peter Zingraf ka reaguar pas tryezës për Reformën Zgjedhore të mbajtur sot në Tiranë e të thirrur nga OSBE. Zingraf e ka...

Politikë 12:41 - 22 Gusht, 2019

Ambasadori gjerman në zyrën e Bashës/ Pritet deklaratë për mediat

Ambasadori i ri gjerman në vendin tonë, Peter Zingraf, pritet që mesditen e sotme të zhvillojë një takim me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Burimet...

Politikë 16:29 - 20 Gusht, 2019

Meta takon ambasadorin e ri gjerman/ “Mirërpresim ndihmën për integrimin”

Presidenti Ilir Meta ka pranuar sot Letrat Kredenciale nga Ambasadori i ri i Republikës Federale të Gjermanisë, Peter Zingraf. Presidenti Meta vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera midis...