Connect with Us

All posts tagged "peshq"

Aktualitet 23:05 - 20 Maj, 2019

“Të identifikohet Xhuxhi”/ Hoxha: Ka peshq më të mëdhenj se Dako

Gazetari Artan Hoxha, teksa fliste për dosjen “339” dhe audiopërgjimet, deklaroi se Prokuroria duhet të identifikojë personin e njohur si “Xhuxhi” në përgjime. Sipas Hoxhës, po...

Life Style 11:52 - 6 Mars, 2019

Tiparet fizike të personave të shenjës së Peshqve

Njerëzit e lindur në shenjën e Peshqve i gjen në dy lloje. – Lloji i parë: Kanë qëndrim fizik jo shumë të drejtë. Shpatullat janë të rrumbullakosura,...

Life Style 16:40 - 11 Shkurt, 2019

Për çfarëdo që të ndodhë, fajin e ka Mërkuri tek Peshqit!

Jepini trurit një periudhë paqeje. Nëse këto ditë ndjeni që keni dhimbje koke të vazhdueshme, mos u stresoni. Më 10 shkurt, Mërkuri lë Ujorin për të...

Kuriozitete 22:30 - 4 Mars, 2018

Konsumon peshq dhe karkaleca të gjallë/ Ato lëvizin në barkun e tij

Kjo video është filmuar në një restorant në Kinë ku duket një njeri është duke ngrënë peshq dhe karkaleca të gjallë. Ai i ka kërkuar kamerierit...

Kuriozitete 10:10 - 12 Janar, 2015

Indianët gëlltisin peshq të gjallë për shërim të asmës

Indianët prej shekujsh kanë një formulë që kanë të bëjnë me shërimin e astmës. Sipas tyre, gëlltitja e peshqve të gjallë është “ilaçi” më natyror i...