Connect with Us

All posts tagged "peshe"

Blog 22:35 - 25 Dhjetor, 2019

Festat të shtojnë në peshë/ Si të humbisni kilet e marra

Festat e fundvitit kanë një aftësi të çuditshme për të na shtuar në peshë, pasi gatimeve u jepet një rëndësi e madhe, në përpjekje për të...

Aktualitet 13:49 - 11 Korrik, 2019

“Si dreqin…”/ Eliona e Duplex ndan “shqetësimin” me fansat

Aktorja e Duplex, Eliona Pitarka është një nga personazhet që përflitet shumë për format e saj të trupit. Eliona është shumë aktive në rrjetet sociale ku...

Life Style 13:53 - 9 Korrik, 2019

Si të keni rënie në peshë pa dietë? Zbuloni ushqimet më të rëndësishme që duhet të konsumoni

Në këtë sezon të nxehtë vere të gjithe duan të jenë në formën e tyre më të mirë duke mos pasur shumë kile në trupin e...

Kryesore Show Biz 18:31 - 1 Korrik, 2019

Aktorja e famshme transformohet tërësisht/ Tregon format perfekte të trupit

Ish-ylli i “Hollyoaks” Jazmine Franks, ka ndryshuar në mënyrë dramatike, pasi ka humbur më shumë se 6 kilogramë dhe kjo e ka transformuar trupin e saj...

Aktualitet 13:25 - 25 Qershor, 2019

A ndihmon kafeja në humbjen e peshës? Ja çfarë thotë studimi më i ri

Kafeja është shumë e rëndësishme për organizmin tonë dhe ka shumë benefite për trupin deri në një masë të caktuar. Por sipas një studimi të publikuar të...

Aktualitet 21:51 - 24 Qershor, 2019

Biznesmenia bën ndryshimin e papritur në pamje/ Ja si duket ajo pas operacionit plastik

Prezantuesja dhe biznesmenia Gemma Collins i ka habitur të gjithë me ndryshimin e saj të papritur në pamje. Ajo ka treguar se ka humbur plot 3...

Aktualitet 18:44 - 1 Qershor, 2019

E akuzuan për fotoshop/ Anxhela Peristeri tregon “sekretin” e humbjes së 16 kilogramëve

Këngëtarja Anxhela Peristeri është një nga personazhet e showbizit më të komentuara përsa i përket jetës private dhe profesionale. Anxhela ka publikuar një foto në rrjetet...

Kuriozitete 19:56 - 20 Maj, 2019

Humbi 95 kilogramë për një kohë të shkurtër/ 27-vjeçarja tregon “sekretin”

Laura Durheim nga New South Wales ka treguar se si arriti të hiqte nga trupi i saj 95 kilogramë.  27-vjeçarja vendosi që të përmirësojë dietën e...

Life Style 13:25 - 28 Prill, 2019

Studimi i ri/Si mund të humbni peshë pasi jeni ndarë nga partneri

Nëse marrëdhënia juaj ka mbaruar ose nëse po kaloni ndonjë kohë tjetër të vështirë, përpiquni ta nxirrni të gjithë ngarkesën jashtë duke qarë.Kështu thonë shkencëtarët të...

menyra te cuditshme per tu kthyer ne forme
Aktualitet 22:20 - 28 Mars, 2019

Tre mënyra të çuditshme por efektive që do t’ju kthejnë në formën ideale

Të përtypësh çimçakiz. Në një studim të vitit 2016, ku kanë marrë pjese 12 burra mbipeshë ka konfirmuar se mund të digjen më shumë kalori nëse...

Kryesore Show Biz 12:40 - 13 Mars, 2019

“Enca është sa 3 Trejsi!” Pasi e talli për peshën, këngëtarja i kthehet Miss-it

Trejsi Sejdini i ka shpallur “luftë” këngëtares Enca Haxhia pas një deklarate ofenduese që bëri për të teksa ishte e ftuar në emisionin “Why Not”të Roza...

trendi i frikshem
Aktualitet 23:40 - 13 Shkurt, 2019

E frikshme/ Gratë shtatzëna pinë duhan për të lindur foshnja me peshë të vogël

Në Australi është bërë shumë popullor trendi i duhanpirjes gjatë shtatzënisë. Mësohet se gratë fillojnë duhanin pak pasi kanë mësuar që janë shtatzëna, në mënyrë që...

Metoda per te hequr mbipeshen
Aktualitet 22:20 - 30 Janar, 2019

Treguesi më i çuditshëm i tradhëtisë/Nuk do të na kishte shkuar mendja kurrë

Kini kujdes, nëse , partneri juaj është mbipeshë, kjo mund të jetë një  nga shenjat  e para të  tradhtisë . Natyrisht nuk është një tregues i...

si te dobesohesh pa shkuar ne palester
Life Style 12:53 - 26 Janar, 2019

Hani dhe nuk shtoni peshë? Studimet tregojnë se të qenit i dobët përcaktohet në gjenet tuaja

Disa shëndoshen vetëm duke parë një copë tortë, ndërkohë të tjerë hanë sa të duan dhe nuk shtojnë në peshë. Sipas studimeve, të qenit i dobët...

bajame
Aktualitet 22:00 - 20 Janar, 2019

Ja se çfarë i ndodh trupit tuaj nëse hani bajame çdo ditë

Bajamet i bëjnë mirë trurit Me siguri  gjatë  universitetit ju kanë thënë që të hani bajame  kur keni qënë në sezon provimesh. Bajamet këshillohen pasi ato...

Cift-shok me ishin
Aktualitet 23:00 - 18 Janar, 2019

Zënkat me partnerin ju shëndoshin, e thotë shkenca

Një marrëdhënie perfekte nuk ekziston dhe sigurisht që zënkat janë pjesë e jetës së çdo çifti, por këto të fundit nëse ekzagjerohen mund të sjellin pasoja...

Aktualitet 23:20 - 10 Janar, 2019

Mjalti dhe kanella, përzierja më efikase kundër yndyrës

Nëse konsumoni çdo ditë përzierjen e kanellës me mjaltë do të vini re ndryshime shumë shpejt. Në pak ditë peshorja do të tregojë disa kilogram më...

Aktualitet 15:04 - 6 Janar, 2019

Ja si të humbësh 4 kg duke ngrënë mandarina

Mandarina është ndër frutat më të dëshiruar gjatë vjeshtës dhe dimrit. Është e shijshme, e ëmbël dhe e pasur me vitaminë C. Është një frut që...

obezitet
Aktualitet 13:45 - 3 Janar, 2019

Këto janë erëzat që do t’ju shpetojnë nga dhjami i tepërt

Piperi i zi: Të gjithëve ju ka ndodhur të teshtini pasi keni nuhatur piper të zi. Nuk ka asgjë për t’u shqetësuar, kjo ndodh sepse piperi i...

Aktualitet 18:05 - 1 Janar, 2019

Këto janë mënyrat më të çuditshme dhe funksionale për të humbur peshë

Të përtypësh çimçakiz. Në një studim të vitit 2016, ku kanë marrë pjese 12 burra mbipeshë ka konfirmuar se mund të digjen më shumë kalori nëse...

Aktualitet 22:10 - 21 Dhjetor, 2018

Ja pse nuk arrini të humbni peshë edhe pse jeni gjatë gjithë kohës në dietë

Ka shumë persona që mbajnë dieta të gjata e të mundimshme, por përsëri nuk arrijnë të humbin peshë. Më poshtë ju rendisim disa nga arsyet që...

Aktualitet 23:05 - 20 Dhjetor, 2018

Këto janë  rregullat që ndihmojnë të gjithë ata që duan të bien në peshë

Shpesh njerëzit i nënshtrohen dietave  shumë strikte për të humbur peshë,ajo që duhet të themi në këtë rast është fakti që nuk mjafton vetëm ushqimi, duhen...

Femra 22:53 - 19 Dhjetor, 2018

Këto shenja horoskopi kanë probleme me mbipeshën

Nuk ka një njeri që të mos ketë mbajtur kurrë dietë apo rregjim, më poshtë ju tregojmë se cilat nga shenjat e zodiakut kanë më shumë...