Connect with Us

All posts tagged "pese"

zjarr masiv
Aktualitet 14:37 - 10 Mars, 2019

Zjarr i madh/ Digjen pesë hektarë pyje

Një zjarr i madh ka përfshirë kodrat mes Tiranës dhe Matit, në vendin e quajtur Mali i Hithit. Mësohet se nga flakët që po përhapen me...

Deputetet ne Kuvedn, seance plenare
Aktualitet 17:23 - 21 Shkurt, 2019

Nuk firmosën djegien e mandateve/ Ja cilët janë pesë deputetët “kokëfortë”

Deputetët e opozitës dorëzuan sot mandatet në Kryesinë e Kuvendit. Lulzim Basha i shoqëruar nga drejtuesja e LSI-së Monika Kryemadhi dhe Gazmend Bardhi,kanë firmosur dorëzimin e...

Aktualitet 16:25 - 16 Shkurt, 2019

Molotov, gurë, zjarr e plumba gome/ Ja çfarë ndodhi në 5 orë protestë

Opozita dhe qytetarët kanë protestuar ditën e sotme për rreth pesë orë përpara Kryeministrisë, ku u dallua se nuk kishte flamuj të partive politike. Protesta filloi...

Aktualitet 15:23 - 4 Shkurt, 2019

Ferma me kanabis/ Arrestohen disa shqiptarë në Britani

Pesë shqiptarë janë arrestuar nga policia Britanike, pasi akuzohen për prodhim she shitje të lëndës narkotike tip kanabis. Në një aksion prej 50 policësh është bërë...

bashkejetesa arsye pse duhet te bashkejetoni
Aktualitet 22:20 - 3 Shkurt, 2019

Pesë arsye të vlefshme për të bashkëjetuar para martese

Zbulon “huqet” e parnerit Kur fillon që të bashkëjetosh me partnerin tënd fillon që të zbulosh pak nga pak të gjitha “huqet” e tij. Më pas...

deputeti i pd,oerd bylykbashi
Aktualitet 19:56 - 23 Janar, 2019

Zgjedhjet/ Bylykbashi: Problemet që burojnë nga qeveria

Deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi ka renditur pesë problemet që sipas tij zgjidhen me vullnet politik dhe pa ndërhyrje në Kodin Zgjedhor. Në një deklaratë...

Life Style 16:25 - 22 Janar, 2019

Këta janë pesë koktejlet më të preferuar në gjithë botën për vitin 2019

Edhe pse bota e koktejleve evoluon vazhdimisht vit pas viti, recetë pas recete, disa formula klasike mbeten të preferuarat e pijedashësve. Në botimin e janarit, Drinks International publikoi...

policia e shtetit e rreshtuar
Aktualitet 19:14 - 16 Janar, 2019

“Tronditet” Policia/ Rikthehen shefat e vjetër

5 drejtorë të Policisë së Shtetit pritet të ndryshohen, duke u rikthyer në krye të detyrës disa nga të vjetrit. Dy ish-drejtuesit Ilia Nasi dhe Edmond...

Aktualitet 11:08 - 13 Janar, 2019

Të izoluar prej ditësh/ Helikopter për evakuimin e tetë mësuesve në Theth

Ministra e Mbrojtjes ka dërguar një helikopet drejt zonës ku kanë mbetur të bllokuar tetë mësues. Mësohet se helikopteri “Cougar” i Foracave Ajrore është nisur drejt...

Aktualitet 10:11 - 13 Janar, 2019

Trafik armësh dhe droge/ Gjykata rikthen në burg pesë vëllezërit 

Gjykata italiane ka rikthyer në burg pesë vëllezërit shqiptarë Sallaku, që u arrestuan nga policia e Breshias dhe Bergamos në nëtor të 2018. Vëllezërit ranë në...

bllokim nga debora
Aktualitet 09:36 - 13 Janar, 2019

I izoluar prej pesë ditësh nga dëbora/ Mësuesi bën thirrje për ndihmë

Një mësues në Bushalë të Dukagjinit ka pesë ditë që është i bllokuar nga bora. Mësuesi Ndue Leka ka bërë thirrje për ndihm, pasi ka pesë...

Aktualitet 21:40 - 8 Janar, 2019

 Këta janë pesë burrat shtatzënë, që thyen stereoptipet

1.Thomas Beatie Ka qenë burri i parë transgjinor që ka mbetur shtatzënë, kështu që është më i njohur se të tjerët. Ai ka mbetur shtatzënë duke...

kryeministri edi rama,kryetari i pd lulzim basha
Aktualitet 17:32 - 30 Dhjetor, 2018

Zbulohen pesë librat më të shkurtër në Shqipëri

Skenaristi dhe moderatori Edi Oga ka bërë një shkrim ironizues ndaj klasës politike në vendin tonë. Në një postim në rrjetet sociale, Oga sugjeron pesë librat...

Aktualitet 15:06 - 24 Dhjetor, 2018

Abuzimet me pronat/ Apeli jep vendimin për pesë të arrestuarit

Gjykata e Apelit në Korçë ka liruar 2 nga 5 të arrestuarit për abuzimet me pronat në hipotekën e qytetit. Të lirë kundrejt një garancie pasurore...

Aktualitet 14:06 - 20 Dhjetor, 2018

Të shpallur në kërkim/ Këta janë pesë personat që u arrestuan në Vlorë

Policia e Vlorës ka arrestuar pesë persona që ishin shpallur në kërkim gjatë 24 orëve të fundit. Në pranga ka rënë shtetsai me iniciale B.N., 54...

Kryesore Show Biz 13:10 - 14 Dhjetor, 2018

Capital T, i jashtëzakonshëm: Dhuron pesë shtëpi për familjet në nevojë!

Edhe përse ka prekur suksesin me dhjetëra këngë hite të cilat i sigurojnë një jetesë shumë të mirë, reperi shqiptar Capital T nuk harron t’i kthejë...

Aktualitet 22:45 - 13 Nentor, 2018

Pesë mënyra për t’u ndjerë më të lumtura në sekondë, sipas psikologëve

Dimri po vjen! Mëngjeset e “errëta”, moti i ftohtë dhe me shi do të shoqërojnë ditët tuaja. Kështu që mund të themi se gjendja jo e...

Aktualitet 18:25 - 5 Nentor, 2018

Aksident i rëndë/ Plagosen pesë persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e vona të pasdites së sotme në aksin rrugor Elbasan- Librazhd. Mësohet se pesë persona kanë mbetur të...

Showbizz 15:10 - 13 Tetor, 2015

Pesë femrat Kardashian bashkë, ja cila është më seksi (Foto)

Chris Jenner me katër vajzat e saj janë bërë bashkë në mbrëmjen për festimet e 50 vjetorit të revistës Cosmopolitan. Megjithatë, një vëmendje më të madhe...

Showbizz 19:43 - 6 Tetor, 2015

Këto janë pesë fotografitë më të pëlqyera në Instagram (Foto)

Instagrami sot mbush pesë vite që nga lançimi. Që nga ajo ditë, 40 miliardë fotografi janë shpërndarë në këtë rrjet social ndërsa në këtë komunitet ka...

Shëndeti 14:00 - 14 Maj, 2015

5 arsye të shëndetshme pse duhet të pini çokollatë të nxehtë

  Çokollata e nxehtë është një pije shumë e preferuar. Por shumë stepen ta konsumojnë për shkak të kalorive që mendohet se përmban çokollata e nxehtë....

Life Style 14:00 - 5 Maj, 2015

5 gabimet që duhet të shmangësh kur je në takime

  Nëse bëhët fjalë për takimet e para me dikë që që je duke e njohur, është mirë që disa veprime që i bëjmë të gjithë,...

Life Style 18:00 - 11 Prill, 2015

5 arsye pse njerëzit po martohen gjithmonë e më vonë

Arsyet janë disa, por më e rëndësishmja, sepse nuk kanë gjetur njeriun e jetës. Martesa, në fakt, është më shumë se gjetja e njeriut perfekt. Vitet...