Connect with Us

All posts tagged "pervjetor"

Showbizz 13:30 - 21 Tetor, 2020

Në përvjetorin e ndarjes nga jeta/ Rita Ora kujton gjyshin e saj të ndjerë

Ditën e djeshme ka qenë shumë e rëndësishme për këngëtaren Rita Ora. Në të njëjtën ditë ajo ka festuar ditëlindjen e të motrës dhe përvjetorin e...

28 vite bashkë/ Michele Obama i bën dedikimin e veçantë Barack në përvjetorin e tyre të martesës
Showbizz 15:45 - 4 Tetor, 2020

28 vite bashkë/ Michelle Obama i bën dedikimin e veçantë Barack në përvjetorin e tyre të martesës

Për Michelle dhe Barack Obama sot është një ditë shumë e veçantë. Ata festojnë 28 vjetorin e martesës dhe nuk kanë nguruar t’i dedikojnë njëri-tjetrit disa...

Showbizz 10:57 - 11 Shtator, 2020

Marina dhe Geti festojnë përvjetorin e martesës/ Moderatorja publikon momente intime nga krevati

Moderatorja Marina Vjollca dhe reperi Getoar Selimi janë një nga çiftet më të komentuara dhe të pëlqyera të showbizit. Sot ata festojnë 3-vjetorin e tyre të...

Showbizz 22:50 - 9 Shtator, 2020

“Të dua njësoj”/ Dedikimi emocionues i Amit për Ermalin, në 10 vjetorin e martesës

Ermal Mamaqi dhe Amarda Toska janë një ndër çiftet më të parapëlqyera për publikun. Ka kaluar një dekadë që kur Amarda Toska dhe Ermal Mamaqi lidhën...

Showbizz 11:07 - 4 Shtator, 2020

“Derisa vdekja të na ndajë”/ Julian Deda zbulon vendin ku i tha “Po” bashkëshortes 15 vite më parë

Aktori i njohur i humorit, Julian Deda dhe bashkëshortja e tij sot festojnë 15 vjetorin e martesës. Aktori ka vendosur që në këtë ditë shumë të ...

Showbizz 15:15 - 1 Shtator, 2020

Romantikja dhe humoristi/ Xhensila dhe Besi urojnë njëri-tjetrin në mënyrën më origjinale

Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku janë një nga çiftet më të komentuara dhe të dashura të shoëbizit shqiptar.Sot ata festojnë 3-vjetorin e martesës urimet për njëri...

Showbizz 12:09 - 17 Gusht, 2020

“I lumtur që të kam në krahun tim të djathtë”/ Erik Lloshi i dedikon fjalë të ëmbla dashurie bashkëshortes

Këngëtari shumë i dashur për publikun Erik Lloshi, një vit më parë kurorëzoi dashurinë e tij në martesë. Erik ka ndarë disa foto ku shfaqet krah...

Blog 09:07 - 4 Korrik, 2020

Përvjetori i vdekjes/ Çfarë nuk dini mbi liderin e grupit të famshëm “The Doors”, Xhim Morison

Xhim Morison ishte këngëtar dhe shkrimtar, vokalisti kryesor i grupit të famshëm amerikan të rrokut “The Doors”. Për shkak të teksteve të tij poetike, zërit të...

Showbizz 16:18 - 21 Qershor, 2020

“Dita kur u ndjeva si princeshë”/ Emina Çunmulaj ndan videot më emocionuese nga dasma e saj

Modelja shumë e njohur shqiptare Emina Çunmulaj ka festuar ditën e djeshme 5-vjetorin e martesës.  Bukuroshja shqiptare ka ndarë me ndjekësit shumë video nga momentet më...

Showbizz 10:55 - 25 Maj, 2020

FOTOT-“Kaluan 6 vite”/ Kim Kardashian bën urimin romantik për Kaney West

Biznesmenia Kim Kardashian dhe reperi Kaney West festojnë 6 vjetorin e tyre të martesës. Pasi u përfolën për një ndarje, Kim i ka rrëzuar të gjitha...

Aktualitet 18:35 - 19 Maj, 2019

Përvjetori i parë për Meghan dhe Harryn/ Publikohen pamje të reja nga dasma madhështore

Dasma madhështore e Meghan Markle dhe Princ Harryt ishte një nga ngjarjet më të bujshme e 19 maj-it të vitit të kaluar. Sot një vit më...

Aktualitet 10:25 - 10 Mars, 2019

“Deri në dhëmbin tim të fundit”/Dedikimi i Orinda Hutës për përvjetor do t’ju bëjë të qeshni

Rreth dy vite më parë, dy personazhet e njohur dhe mjaft të dashur për publikun, Orinda Huta dhe Turjan Hysko celebruan dashurinë e tyre në martesë....

Aktualitet 11:40 - 14 Tetor, 2018

Roza Lati publikon foton e varrit të të atit: “Nuk mbaj mend shumë nga ty por…”

Ajo e ka treguar gjithnjë se i mungon figura e të atit në jetën e saj. Baba i moderators Roza Lati është ndarë nga jeta kur...

Kryesore Show Biz 09:26 - 27 Shtator, 2018

Destinacioni i tretë për përvjetorin e martesës/ Marina dhe Getoari na bëjnë zili!

Më 10 shtator 2017, Getoar Selimi dhe Marina Vjollca kurorëzuan në martesë dashurinë e tyre në një festë që do të mbahet mend gjatë në Showbiz-in...

Aktualitet 23:15 - 24 Shtator, 2018

Çifti i njohur i telenovelave feston 4-vjetorin e lidhjes

Angelique Boyer dhe Sebasatian Rulli janë bërë të njohur në Shqipëri nga rolet e tyre në telenovelat meksikane. Dashuria e tyre ka lindur gjatë bashkëpuniemve si...

Kryesore Show Biz 23:00 - 24 Maj, 2018

Në përvjetorin e martesës Kim i bën dedikimin special Kanye-s: “Mezi po pres përjetësinë me ty”

Ylli televiziv Kim Kardashian dhe reperi  Kanye West janë nga çiftet më të përfolura në mbarë mediat rozë. Sot çifti i famshëm feston 4 vjetorin e...

Aktualitet 18:08 - 5 Janar, 2018

27-vjetori i RD/ Berisha: Zëdhënëse e të vërtetave të mëdha

Ish-kryeministri Sali Berisha, me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka uruar gazetën “Rilindja Demokratike”, si gazeta e parë opozitare, me rastin e 27 vjetorit...

Aktualitet 01:15 - 20 Nentor, 2017

Modelja 27 vjeçare e Playboy feston përvjetorin e martesës pa burrin milioner

Xenia Deli modelja 27 vjeçare e Playboy e cila ka qënë dhe në videoklipin e Justin Bieber festoi sot përvjetorin e martesës me burrin e saj...

Aktualitet 17:41 - 29 Qershor, 2015

Nano mungon ne festen e PS-se, po pret 25-vjetorin

Ndërsa në sheshin para Teatrit Kombëtar po vijojnë përgatitjet për festën e PS-së, kush priste të shihte sonte mes socialistëve iderin historik, Fatos Nano, do të...

Bota 10:25 - 15 Mars, 2015

Erdogan përkujton luftën e Çanakalasë, shënohet 100-vjetori

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, i ndodhur në qytetin Çakankala ka deklaruar se në thelb, lufta e Çanakalasë ishte një luftë e besimit dhe teknologjisë dhe...