Connect with Us

All posts tagged "persona"

Aktualitet 18:29 - 30 Qershor, 2019

Zgjedhjet vendore/ Ja sa persona kanë votuar në Korçë deri në orën 18:00

Zgjedhjet e ditës së sotme ku opozita nuk merr pjesë kanë pasur një pjesëmarrje të ulët. Burime të CNA.al nga qyteti i Korçës konfirmojnë se deri...

dyshohet për një viktimë
Aktualitet 15:32 - 21 Prill, 2019

Përplasen dy automjete/ Plagosen dy persona

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Fier-Levan. Aksidenti ka ndodhur në afërsi të zonës së quajtur “Çesma e Levanit” ku dy automjete tip “Benz” u...

njeri me autoritet
Aktualitet 23:00 - 2 Prill, 2019

Autoriteti/ Cilësitë e personave që e kanë ligj fjalën 

Thonë gjithnjë të vërtetën Ndershmëria është pjesë integrale e njeriut. Ka disa persona që bëjnë gjithnjë atë që thonë, janë edhe të ndershëm edhe koherentë. Kanë...

Aktualitet 17:31 - 30 Mars, 2019

Dhuna në protestë/ Gjykata liron shtatë persona

Menjëherë pas protestës së opozitës Policia shoqëroi 27 persona. 20 prej të shoqëruarve u vendos të procedohen në gjendje të lire. Ndërkohë 48 orë nga ndalimi...

llojet e personave qe takon gjate jetes
Aktualitet 21:00 - 19 Mars, 2019

Askush nuk vjen kot në jetën tonë/ Tre llojet e presonave që takojmë në jetë

Ata që na zgjojnë Shpesh disa njerëz hyjnë në jetën tonë për të na hapur sytë në lidhje me ndryshimet e nevojshme që duhet të bëjmë...

Life Style 11:52 - 6 Mars, 2019

Tiparet fizike të personave të shenjës së Peshqve

Njerëzit e lindur në shenjën e Peshqve i gjen në dy lloje. – Lloji i parë: Kanë qëndrim fizik jo shumë të drejtë. Shpatullat janë të rrumbullakosura,...

Aktualitet 15:36 - 26 Shkurt, 2019

Denoncimi i Berishës/ Arrestohen dy persona

Më herët, ish-kryeministri, Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka denoncuar një ngjarje të ndodhur mbrëmjen e djeshme në portin e Durrësit e cila...

Aktualitet 22:26 - 25 Shkurt, 2019

Makina përfundon në kanal/ Plagosen katër persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Fratar të Fierit. Automjeti ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanalin anësor ku...

Kryesore Show Biz 11:10 - 19 Shkurt, 2019

“Ajo më tradhtoi me 4 persona!” Rezart Veleshnja rrëfehet për vjedhjen e profilit dhe lojën e dyfishtë

Disa ditë më parë, aktori i njohur i “Portokalli” Rezart Veleshnja, ka qenë kryefjala e mediave rozë. Në llogarinë e tij në Instagram, ai publikoi disa...

Aktualitet 17:36 - 18 Shkurt, 2019

Sekuestrohen 45 kg drogë/ Në pranga tre persona

Dy shqiptarë përkatësisht 45 dhe 35 vjeç dhe një shtetas grek kanë rënë në pranga nga policia helene. Mësohet se atyre iu gjet një sasi e...

Aktualitet 17:24 - 16 Shkurt, 2019

Dhuna në protestë/ Shkon në 19 numri i personave të lënduar

Është rritur numri i personave që janë lënduar gjatë protestës së sotme të opozitës. Në një njoftim për mediat, Ministria e Shëndetësisë raporton se në spitale...

Aktualitet 18:33 - 15 Shkurt, 2019

Personat me precedent në protestë/ Vasili: Kriminelët i ka mazhoranca

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili i qenë prezent në studion e lajmeve në Ora Neës ka folur rreth protestës që do të zhvillohet...

mbyllen lojerat e fatit
Aktualitet 13:55 - 14 Shkurt, 2019

Nuk mbyllën lojrat e fatit/ Procedohen penalisht disa persona

Tre persona janë proceduar penalisht, pasi nuk kanë mbyllur lojërat e fatit. Personat për të cilët ka filluar procedimi penal jan ënga qytetet e Lushnjës, Pogradecit...

sekretet e personave me memorie te forte
Aktualitet 22:00 - 13 Shkurt, 2019

Çfarë na kanë mbajtur të fshehtë personat me memorie të fortë

Stërvitja Ushtrimet dhe stërvitja janë zgjidhja e duhur për çdo problem jo vetëm të trupit, por edhe të trurit. Mësoni gjëra të reja Duke mësuar gjëra...

Kryesore Show Biz 16:10 - 13 Shkurt, 2019

Kërkohet zhvarrosja e Michael Jackson, 11 persona pretendojnë se janë abuzuar seksualisht nga ylli i popit

Michael Jackson nuk po gjen qetësi as në varr. Tashmë kur janë mbushur 10 vite nga vdekja e tij, dokumentari “Leaving Neverland” riktheu në qendër të...

njerezit qe shohin shpirtra
Aktualitet 21:20 - 12 Shkurt, 2019

Na futën tmerrin/ Ja çfarë problemi kanë personat që  shohin shpirtra

Frikë të tmerrshme Shpesh, sipas shkencës, ata që thonë se kanë parë apo kanë qenë në kontakt me shpirtra, janë po të njëjtët njerëz që kanë...

zjarr ne durres
Aktualitet 14:17 - 11 Shkurt, 2019

Tragjike/ Digjen në shtëpi dy të rinj shqiptarë

Dy të rinj shqiptar kanë humburj jetën si pasojë e një zjarri të fuqishëm që ka përfshirë banesën e tyre në Bruksel të Belgjikës. Mësohet se...

Aktualitet 14:03 - 10 Shkurt, 2019

Zhduken dy persona/ Ja, për çfarë dyshohet

Dy vetë rezultojnë të zhdukur në qytetin e Tepelenës dhe atë të Përmetit. Mësohet se shtetasi Sokol Rama nga Tepelena ka humbur kontaktet me familjarët prej...

Aktualitet 14:08 - 8 Shkurt, 2019

Shembet miniera/ Plagosen rëndë dy persona

Dy minatorë janë plagosur rëndë ditën e sotme në minierën e Bulqizës. Mësohet se aksidenti ka ndodhur në minierën ACR, në galerinë e 16-të si pasojë...

alzhaimer
Aktualitet 11:59 - 7 Shkurt, 2019

Hormoni i prodhuar gjatë gjimnastikës u rikthen kujtesën personave që vuajnë nga Alzheimer

Ne kemi lajm të mirë për të gjithë ata që vuajnë nga efektet e kësaj sëmundjeje: shkencëtarët brazilianë në Universitetin Federal të Rio de Janeiro, përmes...

Aktualitet 17:56 - 6 Shkurt, 2019

“Skifterët” në aksion/ Vjedhin dhe dhunojnë një person

Tre persona janë arrestuar në Durrës, pasi akuzohen për dhunim dhe vjedhje kryer në bashkëpunim. Mësohet se në pranga kanë rënë shtetasit me inicialet A.U., A.P....

pranga dhe arrestim i disa personave
Aktualitet 14:32 - 31 Janar, 2019

Dhunuan biznesmenët/ Arrestohen dy persona në Korçë

Dy persona janë arrestuar nga policia e Korçës,  pasi akuzohen për “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë, kryer në bashkëpunim”. Shtetasi...

sekuestrohet marijuana ne greqi
Aktualitet 15:38 - 27 Janar, 2019

Kapen 93 kg marijuanë/ Arrestohen gjashtë persona

 Sekuestrohen 93 kg marijuanë në Greqi, ku janë arrestuar 3 shtetas shqiptarë si dhe 3 të tjerë me shtetësi greke.   Dy prej shqiptarëve të moshës 31 dhe 52-vjeç...