Connect with Us

All posts tagged "person"

Life Style 12:59 - 10 Maj, 2020

Truket psikologjike që ju ndihmojnë të zbuloni karakterin e njeriut që keni në krah

Ekziston një arsye pse autorët e letërsisë klasike i kushtojnë kaq shumë vëmendje lëvizjeve të vetullave dhe qerpikëve të personazheve të tyre. Studiuesit modernë kanë vërtetuar...

Kronika 19:58 - 15 Mars, 2020

E rëndë/ Gjendet i pajetë në banesë një person

Një 55-vjeçar është gjetur i pajetë mbrëmjen e sotme në banesën e tij në Memaliaj. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.1 të qytetit, ndërsa viktima i...

Kronika 13:08 - 17 Janar, 2020

Sherr për makinën/ Merret peng një preson në Kamëz

Një person është marrë peng paraditen e sotme në Kamëz. Raportohet se disa persona pasi janë konfliktuar me njëri-tjetrin, kanë futur një prej tyre me forcë...

Kronika 10:56 - 8 Janar, 2020

E rëndë në Fier/ Gjendet i pajetë një person

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në Levat të Fierit. Mësohet se kanë qenë banorët e zonës ata që kanë gjetur trupin e...

Aktualitet 20:39 - 9 Korrik, 2019

Sherr me armë të ftohta/ Plagoset një person

Disa persona janë përfshirë në një sherr në plazhin e Sarandës. Mësohet se gjatë sherrit janë përdorur armë të ftohta dhe për pasojë ka ngelur i...

dyshohet per grip derri
Aktualitet 22:29 - 7 Korrik, 2019

Temperaturat e larta/ Humb jetën një person në Kuçovë

Një 77 vjeçar nga qyteti i Kuçovës u gjet pa ndjenja në rrugë dhe ka humbur jetën gjatë transportimit për në spital. Shtetasi Ferit Kuçi ka...

Kryesore Show Biz 11:53 - 19 Maj, 2019

Video/Arnold Schwarzenegger ‘sulmohet’ , një person e godet me shkelm në mes të njerëzve

Në një palestër në Sandton në Afrikën e Jugut, aktori i filmave aksion Arnold Schwarzenegger u “sulmua” papritur nga një person i cili u shkëput nga...

Aktualitet 21:53 - 3 Prill, 2019

Dënohet në Itali për trafik droge/ Policia shqiptare e quan person të rregullt në shoqëri

Një qytetar nga Lushnja ka denoncuar mosveprimin e policisë ndaj një krimineli të dënuar me 20 vite burg në Itali. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale,...

Aktualitet 22:58 - 1 Prill, 2019

Sherr mes të rinjve/ Qëllohet me thikë një person

Katër persona janë konfliktuar me njëri tjetrin në qytetin e Elbasanit. Mësohet se të rinjtë janë konfliktuar për motive banale dhe kanë përdorur armë të ftohta....

Aktualitet 12:28 - 31 Mars, 2019

Tentuan të vrisnin një person/ Arrestohen dy persona

Policia ka finalizuar me sukses operacionin e koduar “Porosia” ku ka parandaluar vrasjen e një personi mbrëmjen e djeshme. Mësohet se janë arrestuar në flagrancë shtetasit...

Aktualitet 19:29 - 21 Mars, 2019

Aksidentohet nga një automjet/ Humb jetën këmbësori

Një aksident i rëndë, me fund tragjik, ka ndodhur pak çaste më parë në rrethin e Shkodrës. Ngjarja ka ndodhur në rrugën e plazhit në Velipojë,...

Aktualitet 21:06 - 20 Mars, 2019

Sherr mes adoleshentëve/ Plagoset një person

Mbrëmjen e sotme një sherr mes një grupi adoleshentësh ka ndodhur lagjen “Pavarësia” në qytetin e Vlorës. Mësohet se sherri është përshkallzuar në përdorimin e armëve...

Kuriozitete 10:12 - 17 Mars, 2019

Tezja personi më i rëndësishëm në jetën e një fëmije pas nënës/Zbuloni arsyen

Tezja nuk është vetëm një anëtare më shumë në familje por zë vend të veçantë në jetën e nipave dhe mbesave. Ajo është një mike besnike...

Kryesore Show Biz 10:25 - 15 Mars, 2019

Njoftimi historik/Personi i parë që do të shkelë në Mars do jetë një grua

Jim Bridenstine ishte i ftuar në emisionin radiofonik “Science Friday” kur tregoi për këtë fakt të rëndësishëm. Ai nuk u shpreh për një person specifik, por...

Kryesore Show Biz 11:53 - 8 Mars, 2019

“Kur të vdes unë, dua të këndoni”/Aurela Gaçe humb personin e dashur në familje dhe bën postimin prekës

Aurela Gaçe humbi gjyshen e saj të dashur dhe lajmin e trishtë e ka ndarë në Instagram, bashkë me një video ku gjyshja i lë amanetin...

Aktualitet 11:49 - 5 Mars, 2019

HIV drejt “mposhtjes”/ Për herë të dytë në histori një person shërohet nga virusi vdekjeprurës

Një burrë nga Londra është bërë personi i dytë në botë që është shëruar nga virusi HIV. Pacienti, emri i të cilit nuk është bërë ende...

Aktualitet 15:58 - 14 Shkurt, 2019

Përplasen dy makina/ Bllokohet një person

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në aksin rrugor Shkodër-Bushat. Dy makina janë përplasur në afërsi të fshatit Beltojë dhe për pasojë një person...

lidhje perfekte keshilla
Aktualitet 14:20 - 7 Shkurt, 2019

Mënyra më e mirë për të bërë për vete personin që dëshironi

Rrisni besimin në vete Nuk do të vijë asgjë nëse nuk keni besim tek vetja juaj. Kur keni dështuar në takime të ndryshme sigurisht që vetëbesimi...

Kryesore Show Biz 10:53 - 5 Shkurt, 2019

Adelina Tahiri në zi! Ndahet nga jeta një person i dashur për këngëtaren

Adelina Tahiri ka humbur një person mjaft të dashur! Vajza e dajës së këngëtares ka humbur jetën. Ka qenë vetë Adelina ajo e cila fillimisht i...

Aktualitet 23:22 - 4 Shkurt, 2019

5 shenjat që tregojnë se jeni në një lidhje me personin e gabuar

Kur një marrëdhënie përfundon, ne fillojmë të analizojmë se çfarë ndodhi dhe kërkojmë shkakun e vërtetë të ndarjes. Ja se si mund t’i njihni njerëzit që...

Aktualitet 16:16 - 4 Shkurt, 2019

Tronditet Tirana/ Atentat me armë ndaj një personi

Një person është qëlluar me armë zjarri në Tiranë pak çaste më parë. Mësohet se atentati është bërë ndaj shtetasit Edmond Kollari 43-vjeç i cili ka...

arrestohet nga policia
Aktualitet 12:06 - 4 Shkurt, 2019

U kap me kanabis dhe minë/ Arrestohet një person në Elbasan

Një person është arrestuar në Elbasan, pasi i është gjetur lëndë narkotike dhe minë me telekomandë. Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi A.R banues në...

Aktualitet 18:20 - 30 Janar, 2019

Vrasja makabre e ish-policit/ Ndalohet 30 vjeçari

Një person është ndaluar nga policia si i dyshuar për vrasjen e ish-policit Arben Bilali ditën e sotme në Trianë. 30 vjeçari dyshohet se ka marrë...