Connect with Us

All posts tagged "pershkallezim"

Sociale 23:25 - 7 Prill, 2020

“Hapja vjen e përshkallëzuar”/ Denaj: Deri në fund të majit të gjitha bizneset do jenë aktive

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj ka treguar se kur do të rifillohet të hapen bizneset e mbyllura për shkak të situatës së koronavirusit në...

Bota 19:15 - 20 Mars, 2020

Eksperti i qeverisë amerikane për sëmundjet: Koronavirusi në SHBA, ende në “fazën e përshkallëzimit”

Eksperti i qeverisë amerikane për sëmundjet, Anthony Fauci thotë se Shtetet e Bashkuara janë ende në “fazën e përshkallëzimit” të koronavirusit. Fauci, ekspert i njohur i...

Politikë 17:24 - 10 Janar, 2020

“2020 vit i nxehtë politik”/ Biberaj paralajmëron përshkallëzim protestash

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Aleksandër Biberaj deklaron se 2020 pritet të jetë një vit i nxehtë politik. “Ky vit do të jetë një vit...

Aktualitet 17:05 - 18 Mars, 2019

Noka sulmon OSBE-në/ Paralajmëron përshkallëzim të protestave

Ish deputeti demokrat, Flamur Noka i cili në protestën e fundit të opozitës mori rolin e liderit ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të OSBE-së në Shqipëri....

fakulteti i drejtesise ne tirane
Aktualitet 11:17 - 11 Shkurt, 2019

Mbyllet bojkoti/ Studentët paralajmërojnë Dekanin

Studentët e Fakultetit të Drejtësisë kanë vendosur ditën e sotme që t’i japin fund bojkotit. Një nga studentët ka thënë se ky vendim erdhi si pasojë...

Aktualitet 13:46 - 14 Janar, 2019

Përshkallëzohet protesta/ Ngujohen studentët e Historisë dhe Filologjisë

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka publikuar një video në rrjetet sociale ku duket se edhe studentët e Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë kanë filluar ngujimin. Në postimin...

Aktualitet 16:55 - 11 Dhjetor, 2018

Paralajmërojnë studentët/ Protesta jonë do përshkallëzohet

Studentët i kishin lënë afat qeverisë Rama 2 deri në orën 16:00 për të plotësuar kërkesat e tyre. Por nga ana e qeverisë nuk pati reagim....

Aktualitet 21:25 - 30 Tetor, 2018

Djegia e flamurit në Athinë/ Gazetarja paralajmëron përshkallëzim të situatës

Gazetarja Ira Londo në një lidhje direkte nga Athina në emisionin “Dritare” të Rudina Xhungës, ka përshkruar situatën aktuale në Greqi, ku dhjetëra grekë janë duke...

Bota 15:44 - 6 Tetor, 2015

Abbas: Palestina nuk dëshiron dhunë

Presidenti i Palestinës Mahmud Abbas ka thënë se ai dëshiron ta shmangë eskalimin e dhunës me Izraelin. Kjo deklaratë e tij pason gjatë këtyre ditëve kur...