Connect with Us

All posts tagged "perrenjas"

Kronika 16:45 - 4 Shkurt, 2020

Humbi jetën në rrethana misterioze/ Flet mjeku: 28-vjeçari erdhi me temperaturë dhe skuqje fyti

Pas humbjes së jetës së të riut B. Kokonozi nga një fshat i Përrenjasit, ka folur edhe mjeku i spitalit të Librazhdit Bashkim Vasku. Mjeku tregoi...

Kronika 19:19 - 24 Janar, 2020

Aksidenti me një të vdekur dhe 3 të plagosur/ Spitali nuk kishte energji kur u dërguan të aksidentuarit

Detaje tronditëse kanë dalë lidhur me aksidentin e rëndë në Pishkash ku humbi jetën Ardian Vreto dhe mbetën të plagosur tre persona të tjerë. Sipas Abc...

Kronika 09:16 - 3 Nentor, 2019

Përrenjas/ Makina del nga rruga dhe përfundon në lumë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm tek kthesa e Pishkashit në Përrenjas. Mësohet se një automjet ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar...

Kronika 18:22 - 18 Gusht, 2019

Lëvizte me shpejtësi skëterrë/ Përplasen dy automjete në Përrenjas

Një tjetër aksident ka ndodhur pasditen e sotme. Mësohet se dy automjete janë përplasur me njëri-tjetrin në hyrje të qytetit të Përrenjasit. Nga të dhënat e...

Kronika 17:25 - 9 Gusht, 2019

Aksident i rëndë në Përrenjas/ Makina kthehet përmbys

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Përrenjas, ku dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën. Si shkak i aksidentit kanë mbetur të lënduar...

Politikë 19:18 - 3 Gusht, 2019

Prrenjas/ Këshilltari heq dorë nga paga e tij, e çon për familjet në nevojë

Një nismë mjaft humane është ndërmarrë nga një i ri i cili është bërë pjesë e Këshillit Bashkiak Prrenjas, në rrethin e Librazhdit. Rigels Karriqi i...

Politikë 21:23 - 2 Gusht, 2019

“Ali Baba dhe 40 hajdutët”/ Miranda Rira ironizon kryebashkiakun socialist

Ish kryebashkiakja e Bashkisë së Përrenjasit, Miranda Rira, ka reguar nëpermjet një postimi në rrjetet sociale, lidhur me veprimin e kryebashkiakut të sapozgjedhur, Nuri Belba i...

Politikë 17:55 - 2 Gusht, 2019

“Nga e hëna jam unë…”/ Kryebashkiaku socialist hap derën me kaçavide dhe futet me forcë në zyrë

Kryebashkiaku socialist, Nuri Belba, i dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, është futur sot me forcë në zyrën e re të Bashkisë Përrenjas. Belba ka pritur...

Aktualitet 15:13 - 12 Mars, 2019

Dy aksidente të njëpasnjëshme/ “Përsheshen” makinat

Një tjetër aksident është shënuar mesditën e sotme në afërsi të Përrenjasit. Mësohet se dy automjete janë përplasur dhe si pasojë automjetet pothuajse janë shkatërruar plotësisht....

perrenjasi me stadium 1 miliarde
Aktualitet 22:32 - 12 Shkurt, 2019

“Stop” publikon skandalin/ Prrenjasi me stadium 1 miliard Lekë, fituesi i tenderit i paracaktuar

Emisioni “Stop” trajtoi problemin e stadiumit të Prrenjasit, një investim 1 miliard Lekë i qeverisë shqiptare në prag të zgjedhjeve lokale. Ekipi i këtij qyteti, Domosdova,...

Aktualitet 17:30 - 16 Nentor, 2018

Detaje të reja-Autobusi mbeti buzë greminës/ Si i shpëtuan vdekjes nxënësit

Një aksident i rëndë ndodhi pasditen e sotme në dalje të Qafë -Thanës, në aksin Pogradec-Përrenjas. Një autobus me gjimnazistë nga Roskoveci është përmbysur duke rënë...

Aktualitet 15:56 - 27 Gusht, 2018

Përplasen 3 makina/ 5 të plagosur rëndë

Një aksident i rëndë ku janë përfshirë tre makina është regjistruar në Përrenjas. Si pasojë e aksidentit, janë lënduar pesë persona, të gjithë pasagjerë. Mësohet se...

Aktualitet 18:06 - 27 Maj, 2018

Aksident i rëndë/ Makina përplas këmbësoren

Një tjetër aksident raportohet të ketë ndodhur ditën e sotme, këtë herë në Përrenjas. Sipas të dhënave të policisë, mësohet se aksidenti ka ndodhur në Përrenjas...

Aktualitet 21:57 - 27 Prill, 2018

Spitali i rrënuar i Përrenjasit, me aparatura që kanë dalë në “pension”

Fiks Fare vijoi denoncimin e mungesës së mjekëve dhe kushteve në spitalet rajonale dhe bashkiake në rrethe. Për pasojë, mijëra pacientë udhëtojnë çdo ditë në spitalet...

Aktualitet 13:19 - 30 Shtator, 2017

“Dashuria” Basha-Kryemadhi/ Dasma fillon në Përrenjas

Dy ditë më parë Lulzim Basha u pa duke përqafuar e puthur kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi në vendet ku qëndronin deputetët në sallën e Kuvendit....

Aktualitet 10:31 - 2 Maj, 2017

Zjarri shkrumbon 3 banesa në Përrenjas/17 persona në qiell të hapur

Një zjarr i fuqishëm ka rënë sot në Përrenjas, duke shkrumbuar 3 banesa. Mësohet se banesat janë djegur njëra pas tjetrës, ndërsa nuk dihen ende shkaqet....

Aktualitet 11:00 - 26 Shkurt, 2017

Dhunon bashkëshorten/ Arrestohet 32-vjeçari në Përrenjas

Një 32-vjeçar është arrestuar nga policia, pasi akuzohet për dhunë në familje. Mësohet se ka rënë në pranga shtetasi Skënder Gjymenga, banues në fshatin Bërzeshtë të...

Aktualitet 12:40 - 4 Dhjetor, 2016

Dhunoi fizikisht babain e tij/ Arrestohet 37- vjeçari

Policia e Përrenjasit ka vënë në pranga një 37-vjeçar, pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë ndaj babait të tij. Në pranga ka rënë Sh.R. 37 vjeç,...