Connect with Us

All posts tagged "perplasjet"

“Lufta” Qeveri-Presidencë/ Bamir Topi: Rama përdor gjuhë vulgare, ja pse Meta nuk i bën dot ballë
Politikë 18:36 - 17 Tetor, 2020

“Lufta” Qeveri-Presidencë/ Bamir Topi: Rama përdor gjuhë vulgare, ja pse Meta nuk i bën dot ballë

Ish-presidenti Bamir Topi ishte i ftuar pasditen e sotme në studion e “Kjo javë”, ku mes të tjerave ka komentuar dhe përplasjet Rama-Meta. Topi deklaroi se...

Përplasjet me Ramën/ Frrok Çupi: Meta ka marrë poza lufte
Politikë 22:01 - 15 Tetor, 2020

Përplasjet me Ramën/ Frrok Çupi: Meta ka marrë poza lufte

Analisti Frrok Çupi ka komentuar mbrëmjen e sotme në “Open” përplasjet mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Ai hodhi disa pikëpyëtje se pse Meta...

Thellohet skandali me inceneratorin e Fierit/ Faktet, “këmbanë alarmi” për SPAK
Aktualitet 14:44 - 15 Tetor, 2020

Inceneratorët, histori krimi dhe korrupsioni/ Rama, një mal me para, për një mal me plehra

Koncesioni i inceneratorëve në Shqipëri është një histori krimi dhe korrupsioni, të cilën kryeministri Edi Rama nuk mundet dot ta kalojë me batuta. Nuk mundet të...

Thellohet skandali me inceneratorin e Fierit/ Faktet, “këmbanë alarmi” për SPAK
Aktualitet 09:58 - 10 Tetor, 2020

Skandali 22 milionë euro/ Incenerator apo kaldajë me naftë në Elbasan?!

Inceneratorët, korrupsioni qeveritar lidhur me to, skandalet dhe denoncimet kanë qënë të pandalshme dhe të pafundme që nga dita e parë e firmosjes së inceneratorit të...

Perëndimi po hesht, ndërsa Rusia po përfiton nga konflikti Armeni-Azerbajxhan
Blog 08:36 - 8 Tetor, 2020

Perëndimi po hesht, ndërsa Rusia po përfiton nga konflikti Armeni-Azerbajxhan

Nga Edward Lucas ”Center for European Policy Analysis” * Imagjinoni sikur lufta midis Armenisë dhe Azerbajxhanit, të kishte rifilluar në çdo kohë që pas vitit 1995...

Denoncimet në ambasadën e SHBA/ Biznesi kundër Ben Blushit dhe Top Channel
Aktualitet 11:39 - 5 Tetor, 2020

Letër në Ambasadën e SHBA-së për Vjollca Hoxhën dhe Ben Blushin/ Shantazh, kërcënime, fyerje dhe tentativë për të grabitur prona

Sulmet dhe akuzat ndaj bizneseve kanë sjellë një konflikt të hapur midis njërës prej pronarëve të Top Channel, Vjollca Hoxha, drejtorit të saj Ben Blushi dhe...

Ekskluzive-Mega-skandali në Ministrinë e Brendshme/ Abuzime me tenderin 600 milionësh të SPAK dhe BKH
Denoncim 12:52 - 3 Tetor, 2020

Ekskluzive-Mega-skandali në Ministrinë e Brendshme/ Abuzime me tenderin 600 milionësh të SPAK dhe BKH

Ministria e Brendshme është përfshirë në një tjetër skandal, i cili ka të bëjë me tenderin për blerjen e mobiljeve për Byronë Kombëtare të Hetimit BKH...

Përfaqësuesit në KQZ/ Plas mes PD-së, PS-së dhe aleatëve
Politikë 13:54 - 2 Tetor, 2020

Përfaqësuesit në KQZ/ Plas mes PD-së, LSI-së dhe aleatëve

Ditën e sotme ishte parashikuar mbledhja e Komisionit të Posaçëm, i cili do të bëjë përzgjedhjen e kandidatëve për organet drejtuese të KQZ-së, për pozicionet e...

Exclusive documents/ Ben Blushi is criminally charged for the house in Dardha
Aktualitet 12:03 - 3 Shtator, 2020

Dokumentet ekskluzive/ Ben Blushi kallëzohet penalisht për shtëpinë në Dardhë

Ish-politikani Ben Blushi, bashkëshortja e tij Eva Blushi dhe ish-drejtoresha e Kadastrës në Korçë, Nada Bandilli, janë kallëzuar penalisht për përfitimin e një pasurie dhe ndërtimin...

Skandali me makinën 100 milionëshe/ Sandër Lleshaj nuk e fut dot në xhep BMW-në luksoze
Politikë 11:26 - 2 Shtator, 2020

Skandali me makinën 100 milionëshe/ Kur do flasë Sandër Lleshaj për BMW-në luksoze?

Për disa ditë me radhë, CNA.al ka sjellë detaje në lidhje me një mjet, me të cilin qarkullon ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj. Një mjet i...

Aktualitet 19:56 - 1 Shtator, 2020

Largimet nga Top Channel/Mesazhi i fortë i gazetarit Sokol Bregu

Nga Sokol BREGU Në Top Media për herë të parë në 1999 më solli Fatos Baxhaku, dhe në 2005 Sokol Balla. Nëse kam bërë diçka keq,...

Pas Violeta Sulkajt, Ben Blushi “fundos” një tjetër zyrtare?/ Zbulohet pse u shkarkua drejtoresha në Korçë
Politikë 11:41 - 1 Shtator, 2020

Pas Violeta Sulkajt, Ben Blushi “fundos” një tjetër zyrtare?/ Zbulohet pse u shkarkua drejtoresha në Korçë

Disa ditë më parë, CNA.al raportoi se drejtoresha e Hipotekës në qytetin e Korçës, Nada Bandilli, është shkarkuar nga detyra.(Lexo këtu) Ndërkohë, sot CNA.al sjell të...

Skandali me makinën 100 milionëshe/ Sandër Lleshaj nuk e fut dot në xhep BMW-në luksoze
Politikë 11:18 - 31 Gusht, 2020

Zbulohen detaje të reja nga skandali i makinës 100 milionëshe të Sandër Lleshajt

Dy ditë më parë CNA.al ka publikuar skandalin në lidhje me blerjen e një mjeti 100 milionësh, për Oficerin e Kontaktit në Gjermani, pra ambasadën tonë...

Ekskluzive-Sandër Lleshaj dhe Ardi Veliu kapen në mega-skandal/ Si u “përvetësua” makina 100 milionëshe
Politikë 12:54 - 29 Gusht, 2020

Ekskluzive-Sandër Lleshaj dhe Ardi Veliu kapen në mega-skandal/ Si u “përvetësua” makina 100 milionëshe

Skandali i rradhës, por që në vendin e Rilindjes, gjithçka mund të ndodhë. CNA.al ka siguruar foto dhe dokumenta në lidhje me blerjen e një automjeti...

Akuzat e Haklajt, reagon Çollaku/ Nuk kam hequr asnjë emër, është zbatuar vetëm udhëzimi
Politikë 10:41 - 28 Gusht, 2020

Akuzat e Haklajt, reagon Çollaku/ Nuk kam hequr asnjë emër, është zbatuar vetëm udhëzimi

Ish-deputeti dhe ish-kreu i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj, një një shrkim të gjatë ka hedhur akuza të forta sot ndaj të deleguarit në këtë qark...

Kullat e Haradinajve dhe të Jasharajve tempuj të lirisë
Politikë 10:17 - 28 Gusht, 2020

Kandidimet, fillojnë përplasjet e para/ Azgan Haklaj akuza Kreshnik Çollakut

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Azgan Haklaj, në një shkrim të gjatë ka hedhur akuza të forta në drejtim të Kreshnik Çollakut, i deleguari i PD-së në...

Vatra e re e krizës në Evropë/ Greqia dhe Turqia vazhdojnë të luajnë me zjarrin
Blog 08:25 - 27 Gusht, 2020

Vatra e re e krizës në Evropë/ Greqia dhe Turqia vazhdojnë të luajnë me zjarrin

Edhe pse Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas u përpoq të ndërmjetësojë mes Greqisë dhe Turqisë, tensionet midis dy partnerëve të NATO-s vazhdojnë. Ministrja gjermane e...

Denoncim 12:34 - 18 Gusht, 2020

Si dhe pse i sulmon këta biznesmenë Ben Blushi?!

Ka disa emra biznesmenësh, të cilët njihen në tregun shqiptar, në kryeqytet, por edhe një tjetër i cili është më pak i njohur, që prej disa...

Rasti Bechetti, rasti Ndroqi/ Nuk ka shenja barazie
Politikë 13:52 - 4 Gusht, 2020

Rastet Bechetti dhe Ndroqi/ Nuk ka shenja barazie

Në muajin maj të vitit 2019, mediat raportuan lajmin se biznesmeni italian, Francesco Bechetti ka fituar një gjyq kundër shtetit shqiptar, me një vlerë që shkon...

https://www.cna.al/2020/07/05/video-basha-ngel-serish-ne-klase-ben-gafen-e-radhes-ne-korce/
Politikë 11:15 - 6 Korrik, 2020

Takimet me strukturat/ Basha shpall zgjedhjet e parakohshme në tetor

Tashmë është bërë zakon për politikën shqiptare. Çdo pranverë dhe vjeshtë shpallin zgjedhje të parakohshme. Luli Basha, kryetari i Republikës së Re, së fundi ka dhënë...

Politikë 11:39 - 16 Qershor, 2020

Nga Korça, në Vlorë/ Ben Blushi “hajdut” tokash, si u pasurua me ardhjen e Rilindjes

Media shqiptare ka prodhuar politikanë, biznesmenë, shkrimtarë, botues, e lloj lloj individësh. Një ndër këto “produkte” është edhe drejtori i Top Channel, Ben Blushi, i cili...

Lajme 13:10 - 3 Qershor, 2020

“Lufta” për Portokallinë/ Ben Blushi provokon Agron Llakajn

CNA.al ka raportuar në lidhje me përplasjet që kanë ndodhur së fundi mes trupës së emisionit “Portokalli” dhe drejtorit të Top Channel, Ben Blushi. Ashtu sikurse...

Nga Astrit Patozi/ Zo Zoti dhe nuk më zhgënjejnë për 30 përqindëshin e listave
Politikë 09:11 - 1 Qershor, 2020

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar zbulon prapaskenat e përplasjeve PD-PS/ Qëllimi i vetëm i Ramës dhe Bashës

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulkuri shkruan se përplasjet mes PD dhe PS kanë një qëllim të vertëm, kontrolli mbi parlamentin. Në një postim...