Connect with Us

All posts tagged "perplasje"

Politikë 14:21 - 30 Tetor, 2020

Lleshaj ofendoi hapur vartësit e tij/ Kreu i sindikatës së policisë: Nuk reagojnë se i heqin nga puna

Kreu i sindikatës së policisë, Sadedin Fishta ka folur për deklaratën e ministrit Sandër Lleshaj, i cili përdori etiketën “polic”, me një konotacion negativ dhe përbuzës...

Politikë 20:27 - 23 Tetor, 2020

Pasaporta për futbollistin afrikan përplas Ramën me Metën/ Presidenca: Ke urrejtje për Tironën

Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi ka replikuar me kryeministrin Edi Rama, pasi ky i fundit akuzoi Ilir Metën se i ka dhënë shtetësinë shqiptare një lojtari...

“Shqipëria, si atdhe rezervë për hebrenjtë”/ Miratohet rezoluta për antisemitizmin
Politikë 12:26 - 22 Tetor, 2020

“Mos ma ngri gishtin”/ Përplasje mes Hajdarit dhe Hysit: Do shkojmë të gjithë në QSUT

Seanca e sotme e Kuvendit të Shqipërisë është shoqëruar me përplasje mes deputetes Rudina Hajdari dhe nënkryetares së Kuvendit, Vasilika Hysi. Deputetja Hajdari ka kërkuar 3...

Aktualitet 12:37 - 20 Tetor, 2020

Protesta e PDIU zhvendoset tek kryeministria/ Idrizi me vrap qëllon drejt eskortës së ministrit grek

Protesta e PDIU ka degraduar teksa ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias zhvendoset nga MEPJ tek kryeministria. Herë pas here ka përplasje mes Policisë dhe simpatizantëve...

Turp, turp!/ Ministri i jashtëm grek mbërrin në Tiranë, “ndeshet” me protestuesit e PDIU
Politikë 12:06 - 20 Tetor, 2020

“Turp, turp!”/ Ministri i jashtëm grek mbërrin në Tiranë, “ndeshet” me protestuesit e PDIU

Pak më parë ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias ka mbërritur në Tiranë dhe ka filluar zyrtarisht vizitën e tij zyrtare 1-ditore. Fillimisht, ai ka shkuar...

Ministri grek në Tiranë/ Përshkallëzohet protesta e PDIU, simpatizantët përplasen me policinë
Politikë 11:23 - 20 Tetor, 2020

Ministri grek në Tiranë/ Përshkallzohet protesta e PDIU, simpatizantët përplasen me policinë

Protesta e mbajtur përballë Ministrisë së Jashtme nga aktivistët e PDIU-së, ka degraduar në përplasje mes policisë dhe protestuesve. Tensionet midis policisë së shtetit dhe protestuesve...

Debati për dekoratat/ Rama tallet Metën, i publikon memen ku i jep medalje vetes
Politikë 15:31 - 19 Tetor, 2020

“As pampersat s’të bëjnë derman”/ Vijon përplasja e ashpër mes presidencës dhe Ramës

Vijon përplasja në distancë mes presidencës dhe kryeministrit. Zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi i ka kthyer përgjigje kryeministrit Rama teksa i ka kërkuar mos flasë më...

Politikë 15:20 - 18 Tetor, 2020

Përplasje në “Landfillin e Sharrës”/ Këlliçi: Rama dhe Veliaj kanë frikë nga e vërteta, kush është pronari i vërtetë i inceneratorit

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi dhe zëdhënësja e PD, Ina Zhupa kanë denoncuar një ngjarje të ndodhur sot në orët e para të mëngjesit në “Landfillin...

Përplasja me Ramën në Opinion/ Basha tregon arsyen pse ndërhyri në emision
Politikë 21:20 - 16 Tetor, 2020

Përplasja me Ramën në “Opinion”/ Basha tregon arsyen pse ndërhyri në emision

Kreu i PD, Lulzim Basha ka treguar arsyen pse ndërhyri mbrëmjen e djeshme në emisionin “Opinion” ku ishte i ftuar kryeministri Edi Rama. Basha u shpreh...

Politikë 19:16 - 16 Tetor, 2020

“Ta kesh mik të prish punë, ta kesh armik, të ha m***”/ Nora Malaj revoltohet me Ramën

Ish-deputetja e LSI-së, Nora Malaj, ka komentuar përballjen që pati kryeministri Edi Rama me gazetarët mbrëmë i ftuar në “Opinion”. Ajo shkruan se gjuha e trupit...

Politikë 21:32 - 15 Tetor, 2020

Falja e gjobave për maskat/ Rama përplaset me Fevziun: Je lideri real i PD

Kryeministri Edi Rama është përplasur me gazetarin Blendi Favziu lidhur me gjobat që do të vendosen për mosmbajtjen e maskave. Fevziu e ka pyetur Ramën nëse...

Protesta kundër maskës/ Goxhaj: Vendimi i qeverisë është vrasje, këtu merr fund…
Politikë 19:12 - 15 Tetor, 2020

Protesta kundër maskës/ Goxhaj: Vendimi i qeverisë është vrasje, këtu merr fund…

Protesta e mbrëmjes së sotme në Tiranë kundër vendosjes së maskave është shoqëruar me përplasje mes qytetarëve dhe policisë. Avokati Altin Goxhaj që kishte dalë në...

Përplasjet Rama-Meta/ Mustafaj: Presidenti ka të drejtë në shumicën e gjërave, mes tij dhe Bashës s’ka rivalitet
Politikë 19:05 - 15 Tetor, 2020

Përplasjet Rama-Meta/ Mustafaj: Presidenti ka të drejtë në shumicën e gjërave, mes tij dhe Bashës s’ka rivalitet

Ish-ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj, ka folur për përplasjet mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Mustafaj i dha të drejtë Metës, ndërsa pretendon se...

Përplasjet Rama-Meta/ Gjekmarkaj: Lëvizja e Presidentit favorizon opozitën
Politikë 18:37 - 12 Tetor, 2020

Përplasjet Rama-Meta/ Gjekmarkaj: Lëvizja e Presidentit favorizon opozitën

Analisti Agron Gjekmarkaj, ka folur sot për përplasjet mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta, pas një periudhe “armëpushimi”. Gjekmarkaj tha se Meta është i...

Politikë 19:08 - 9 Tetor, 2020

“Palaço, ordinerë e të pa atdhe”!/ “Shpërthen” presidenti: Jam Ilir Meta dhe përballë do më keni gjithmonë!

Vijon përplasja e ashpër në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta. Meta i është përgjigjur sërish kryeministrit Rama, duke i thënë se nuk...

“Ka mbledhur vota kundër meje”/ Arben Ristani zbulon pabesinë e Grida Dumës
Politikë 18:49 - 9 Tetor, 2020

Plas në PD-në e Tiranës/ Grida Duma vërsulet kundër Ristanit

Sot në mesditë janë shpallur kandidatët e PD në degët e Tiranës, ndërsa janë publikuar 140 emrat e kandidatëve për këtë qark. Ndërkohë që kanë filluar...

“Ti priten gishtat si në mesjetë”/ Meta propozon masa ekstreme 
Politikë 17:56 - 9 Tetor, 2020

“O Spiropalist ordiner”/ Meta i përgjigjet ashpër Ramës: Thirri mendjes, dua më shumë Margaritën se Monikën!

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur deklaratve të bëra nga kryeministri Edi Rama i cili mes të tjerash “i tërhoqi veshin” për dekoratat që u bën...

“Ngërçi” Rama-Meta/ Ngjela: Përplasje me mendësi komuniste
Politikë 21:56 - 8 Tetor, 2020

“Ngërçi” Rama-Meta/ Ngjela: Përplasje me mendësi komuniste

Teksa është komentuar përplasja Rama-Meta, avokati I njohur Spartak Ngjela thotë se përplasja e tye është me mendësi komuniste. Sipas tij ky është një debat që...

“Mafia e plehrave kërkon të fshehë vjedhjen e shqiptarëve”/ PD kërkesë SPAK “të zgjohet nga gjumi”
Politikë 20:19 - 7 Tetor, 2020

Jo vetëm në Devoll/ Regjistrohen incidente mes demokratëve edhe në Maliq

Një tjetër përplasje është regjistruar mes demokratëve gjatë votimeve të sotme në qarkun e Korçës. Pas sherit në Devoll, raportohet se incidente janë regjistruar edhe në...

U la jashtë listës së deputetëve/ Astrit Veliaj tregon përplasjet me Bashën: Më thoshte s'është puna jote
Politikë 18:04 - 5 Tetor, 2020

U la jashtë listës së deputetëve/ Astrit Veliaj tregon përplasjet me Bashën: Më thoshte s’është puna jote

Ish-deputeti i PD-së Astrit Veliaj ka sulmuar sërish kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, pasi e la jashtë listës së kandidatëve për deputetë në qarkun e...

Ramës nuk i del e keqja me Metën/ Shembulli më skandalz për të gjithë qytetarët
Politikë 13:00 - 5 Tetor, 2020

Ramës nuk i del e keqja me Metën/ Shembulli më skandaloz për të gjithë qytetarët

Kryeministri Edi Rama ka folur sot në Kuvend nga vend i tij pasi foltoren e ka bllokuar deputetja Rudina Hajadari. Rama është shprehur se nuk e...

Politikë 12:21 - 5 Tetor, 2020

“Qen bir qeni”/ Halit Valteri pas përplasjes me Gjiknurin: Plehrë, hajdut!

Deputeti Halit Valteri ka folur pas përplasjes me kryetarin e Këshillit Politik, Damian Gjiknurin jashtë sallës së paralamentit. Valteri ka shfrenuar gjuhën teksa e ka quajtur...

Si e lufton “kapter” Lleshaj, krimin dhe drogën
Aktualitet 10:40 - 5 Tetor, 2020

Si e lufton krimin dhe drogën, “kapter” Lleshaj

Ministri i Brendshëm, ish-gjenerali Sandër Lleshaj, i kthyer në “kapter” partie, bën çdo ditë një luftë të fortë me krimin dhe me drogën. Çdo ditë ai...