Connect with Us

All posts tagged "perplasja"

Politikë 11:54 - 20 Maj, 2020

Autori i krimit e ka emrin Edi Rama/ Pse Veliaj, Basha dhe Kryemadhi, ishin bashkëpunëtorë

Të shtunën, duke u gdhirë mëngjesi i së dielës, me një akt të paprecedentë, forca të shumta policie ndërhynë në ambientet e Teatrit Kombëtar, duke nxjerë...

Politikë 11:17 - 16 Maj, 2020

Dokumentet/ Ben Blushi shtoi pasurinë një miliard lekë, me Rilindjen

Një personazh i ardhur nga bota e medias, dhe përfunduar në politikë, që në një periudhë të shkurtër, gati një mandat i plotë i Rilindjes, mundi...

Denoncim 15:52 - 15 Maj, 2020

Flasin banorët e Dardhës/ Ben Blushi po na vjedh dhe shkatërron shtëpitë

Ben Blushi, ish-ministër, ish-deputet dhe ish-kryetar i një partie politike, këto kohë të karantinës, ashtu sikurse ne kemi raportuar, po i kalon në Dardhë të Korçës....

Kronika 09:27 - 13 Prill, 2020

Aksident i trefishtë/ Plagoset rëndë një person

Një aksident i trefishtë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Lushnjë-Fier. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur, Gorre, ku një mjet bujqësor me...

Kronika 12:56 - 11 Prill, 2020

 “Pashë gjithçka”/ Flet vajza që u plagos tek “Xhamlliku”: Jam qëlluar dy herë, kam shumë dhimbje

Vajza që mbeti e plagosur aksidentalisht, gjatë ngjarjes së rëndë të ndodhur paraditen e djeshme pranë “Xhamllikut” në Tiranë, ku policia u përplas me të kërkuarin,...

Lajme 14:13 - 3 Prill, 2020

Përplasja dhe vjedhja/ Digitalb nuk paguan QKK për filmat shqiptarë

Platforma Digitalb ka një përplasje të fortë më QKK (Qendrën Kombëtarë të Kinematografisë). Prej disa muajsh kjo platformë nuk i paguan asnjë qindarkë QKK-së. Mëgjithësë në...

Politikë 19:19 - 10 Mars, 2020

Përplasja Rama-Basha për 1.2 milion maskat e skaduara/ Skënder Brataj “mbyll” debatin

Denoncimi i opozitës për shpërndarjen e 1.2 milion maskave të skaduara u kthye sot në një temë replikash, mes kryeministrit Rama dhe kreut të opozitës Lulzim...

Kronika 10:40 - 16 Shkurt, 2020

Aksident i rëndë/ Makina përplas kalimtaren

Një aksident i rëndë, me pasojë plagosjen e një 60-vjeçareje ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor ‘Pushimi Shoferit – Divjakë’. Mësohet se e plagosur...

Kronika 10:33 - 13 Shkurt, 2020

Breshëritë e plumbave trondisin Shkodrën/ Zbardhen detajet e ngjarjes së rëndë, rrëfimi në polici

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë të pasdites së djeshme në qytetin e Shkodrës, ku u raportua për një...

policia zbardh ngjarjen
Kronika 08:02 - 16 Janar, 2020

Përplasje me armë zjarri në Elbasan/ Raportohet për të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në qytetin e Elbasanit, ku dy makina në lëvizje e sipër kanë hapur zjarr ndaj njëra tjetrës....

Bota 08:56 - 11 Dhjetor, 2019

Shkëmbim zjarri me policinë në New Jersey/ Gjashtë të vdekur, mes tyre dhe një oficer

Gjashtë persona, mes të cilëve edhe një oficer policie, kanë mbetur të vdekur, gjatë një përplasje me armë zjarri të martën pasdite pranë një dyqani në...

Politikë 20:24 - 5 Shtator, 2019

Përplasja me Ramën në mbledhjen e kryesisë/ Bushati zbardh arsyet

Ish Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati në një intervistë për “Zërin e Amerikës”, është pyetur në lidhje me debatin e zhvilluar në mbledhjen e kryesisë me...

Blog 09:56 - 1 Shtator, 2019

Tetë arsyet, pse shumë njerëz besojnë se vdekja e Princeshës Diana nuk ishte aksidentale

Natën e 31 gushtit 1997, ndodhi diçka e tmerrshme që tronditi mbarë botën:Princesha Diana u vra në një aksident rrugor fatal në Paris. Raportet hetimore zyrtare,...

Kronika 09:12 - 1 Shtator, 2019

Terror në spitalin e Fierit/ Zbulohet si nisi sherri, disa të shoqëruar

Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Fierit mbrëmjen e djeshme, ku një person ka hapur zjarr brenda ambienteve të spitalit, duke lënë të plagosur...

Kronika 08:26 - 21 Gusht, 2019

Aksident i rëndë/ Ndërrojnë jetë dy persona

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e dy personave ka ndodhur gjatë natës në aksin rrugor Fier0Lushnje. Mësohet se aksidenti ka ndodhur rreth orës 02:20,...

Kronika 22:06 - 15 Gusht, 2019

Përplasje mes dy grupesh në Dibër/ Gjashtë persona me urgjencë drejt spitalit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Dibër, ku gjashtë persona kanë mbetur të plagosur pas një përplasje mes dy grupesh. Mësohet se...

Kronika 19:02 - 27 Korrik, 2019

Aksident i rëndë/ Plagoset efektivi i policisë

Një aksident me pasojë plagosjen e një efektivi të policisë ka ndodhur pasditen e sotme, në vendin e quajtur “Dukas Bregas”. Sipas uniformave blu, një mjet...

Politikë 08:59 - 26 Korrik, 2019

Plas “lufta” mes Hysenbelliut dhe Çim Pekës/ Gazetari del zbuluar

Një debat ka “shpërthyer” në rrjetet sociale, mes gazetarit Çim Peka, dhe pronarit të Fax News, Kasem Hysenbelliu. Një ditë më parë, gazetari Çim Peka ka...

Aktualitet 17:24 - 9 Prill, 2019

Përplasjet me banorët tek “Bulevardi i Ri”/ Reagon ashpër Ilir Meta

Pas ngjarjeve në zgjatimin e “Bulevardit të Ri”, ka reaguar edhe Presidenca. Përmes një njoftimi zyrtar zëdhënësi i presidentit Meta, Tedi Blushi ka shkruar se përzgjedhja...

Aktualitet 10:59 - 3 Prill, 2019

Protestuesit përplasen me policinë/ Dyshohet për të infiltruar

Ditën e sotme po zhvillohet protesta e opozitës. Deri më tani ka pasur vetëm disa incidente mes protestuesve. Sipas informacioneve ka ndodhur një përplasje verbale me...

Ministri i Brendshem, Sander Lleshaj ne konference per mediat
Aktualitet 17:00 - 16 Mars, 2019

Përplasja e protestuesve me Policinë/ Reagon Sandër Lleshaj

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, në një postim në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me protestën e zhvilluar nga opozita ditën e sotme. Sipas Lleshajt,...

bushati shkund opoziten
Aktualitet 18:14 - 12 Mars, 2019

Përplasja te “Petro Nini”/ Bushati: Dhuna e vetmja armë për të gjetur të drejtën

Analisti Andi Bushati, ka komentuar aktualitetin, duke iu referuar  përplasjes, që ndodhi dje në zonën e “Petro Ninit”, mes banorëve dhe policisë. Sipas Bushatit, e vetmja...

Aktualitet 14:44 - 11 Mars, 2019

Pamjet e frikshme te “Petro Nini”/ Reagon Rama

Kryeministri Rama ka reaguar pas përplasjes së sotme të disa qytetarëve, me forcat e Policisë, sot në afërsi të shkollës së Petro Nini Luarasit”, në Tiranë,...