Connect with Us

All posts tagged "perplaset"

Kronika 10:10 - 12 Mars, 2020

Po kalonte vijat e bardha me biçikletë/ Plagoset një person në qendër të Tiranës

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në qendër të Tiranës. Mësohet se një makinë ka përplasur  një person që po kalonte me biçikletë në...

Kronika 22:12 - 7 Janar, 2020

Aksident i rëndë/ Makina përplas këmbësorin, dërgohet në spital

Një tjetër aksident është shënuar në orët e fundit,  këtë herë në rrugën Elbasan –Cërrik. Nga informacionet paraprake, raportohet se një makinë ka përplasur një këmbësor,...

Kronika 15:53 - 3 Janar, 2020

Përplaset kamioni me motoçikletën/ Një i plagosur

Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në Kozare të Kuçovës. Mësohet se një kamion është përplasur me një motoçikletë dhe si pasojë ka mbetur një...

Kronika 14:13 - 15 Dhjetor, 2019

Makina përplas biçikletën në Pogradec/ Në gjendje të rëndë 50-vjeçari

Një makinë tip “Benz” ka përplasur mesditën e sotme një biçikletë në hyrje të qytetit të Pogradecit. Mësohet se si pasojë ka mbetur i plagosur drejtuesi...

Politikë 21:16 - 19 Nentor, 2019

Përplasjet për Kushtetusen/ Patozi: “Gjykata po përdoret si pretekst, duhet pakt kombëtar”

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, i ftuar në “Repolitiks”, ku po diskutohet kriza politike dhe përplasjet për Gjykatën Kushtetuese, u shpreh se në vetëvete Gjykata...

Kronika 09:56 - 1 Gusht, 2019

Makina përplaset me bordurën/ Plagosen dy fëmijë

Një aksident i rëndë është regjistruar në Gjirin e Lalzit.  Raportohet se ngjarha ka ndodhur pas pas mesnatës së kaluar në aksin rrugor Maminas-Gjiri i Lalëzit....

Aktualitet 22:22 - 10 Korrik, 2019

“Mos më trego ti se çfarë duhet të bëj”/ Albana Vokshi përplaset me Koçin

Ish deputetja e PD-së, Albana Vokshi është përballur në studion e emisionit “Open” me zv.ministrin e Mbrojtjes, Petro Koçi. E nisur nga ajo çka tha deputeti...

patozi perplaset me currin
Aktualitet 22:26 - 24 Maj, 2019

“Unë do votoj për ju”/ Patozi përplaset me Currin

Kordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, në studion e emisionit “Zonë e Lirë” shkëmbeu replikë me analistin Arjan Curri. Curri iu drejtua Patozit duke u shprehur...

Aktualitet 16:12 - 24 Maj, 2019

Aksident në Yzberisht/ Autobusi i linjës përplaset me murin

Një aksident ka ndodhur pak çaste më parë në zonën e Yzberishtit në Tiranë. Autobusi i linjës së Yzberishtit është përplasur me murin e një lavazhi....

Aktualitet 21:33 - 14 Maj, 2019

Avokat Ngjela përplaset me Zv. ministrin e Brendshëm/ “Jo profesionist”

Avokat Spartak Ngjela. i qenë prezent në studion e emisionit “Dritare.” teksa diskutohej sulmi ndaj ambasadorit të OSBE-së deklaroi se zv.ministri i Brendshëm. Julian Hodaj. u...

Aktualitet 22:13 - 11 Maj, 2019

“Mos më shtyj mua, kujt i gjuan ti qelbësirë”/ Albana Vokshi përplaset me policinë

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi ka reaguar mjaft ashpër pas shoqërimit nga FNSH të Sekretarit Organizativ të PD-së, Sait Dollapi. Vokshi është përplasur me forcat e...

Aktualitet 16:57 - 18 Prill, 2019

Raporti i “Reporterët pa kufij”/ Rama përplaset me opozitën

Kryeministri Edi Rama në një postim në rrjetet sociale ka publikuar konkluzionet e nxjerra nga organizata botërore e gazetarëve “Reporterët pa Kufij” që nga viti 2014....

Aktualitet 12:44 - 11 Prill, 2019

“Ulu ose dil, këtu drejtoj unë”/ Arta Marku përplaset me prokurorët

Mbledhja e Asamblesë së Përgjithshme të Prokurorëve, ka degjeneruar ne debate  mes kryeprokurores së përkohshme Arta Marku dhe një grupi prokurorësh. Asambleja e Përgjithshme është mbledhur...

Aktualitet 18:27 - 25 Mars, 2019

Automjeti përplaset me kamionin/ Plagosen dy persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak çaste më parë në aksin Elbasan-Peqin. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të fshatit Papër. Si pasojë e aksidentit jenë...

Aktualitet 10:26 - 21 Mars, 2019

Video-“Poshtë Erion Braçe, poshtë Erion Veliaj”/ Zëvendëskryeministri përplaset verbalisht me protestuesit

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka debatuar në distancë me protestuesit, të cilët janë grumbulluar rreth Kuvendit. Në kohën që Braçe ka kaluar kordonin e Policisë, ai është...

Aktualitet 21:50 - 18 Mars, 2019

Situata në gjykata/ Avokat Ngjela përplaset me Erion Kriston

Të ftuar në emisionin “360 Gradë”, avokati Spartak Ngjela ka debatuar me moderatorin Erion Kristo, në lidhje me ngërçin në gjykata. Gjatë debatit Kristo ka thënë...

reagon avokati i popullit
Aktualitet 12:24 - 16 Shkurt, 2019

Protestuesit përplasen me Policinë/ Reagon Avokati i Popullit

Avokati i Popullit është në monitorim të situatës gjatë protestës në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Institucioni i AP,  bën thirrje për ruajtjen e qetësisë nga ana...

kercenohet pedagogia Iliriana Kuçana
Aktualitet 11:54 - 19 Janar, 2019

“Kjo që bëni ju është një shfaqje”/ Rama përplaset me studenten

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar  në Qytetin Studenti, projektin për ndërtimin e Kampusit të ri Universitar. Gjatë fjalimit të kryeministrit është shënuar një incident. Një nga...

Aktualitet 12:16 - 26 Nentor, 2018

Rama përplaset live me gazetarin/ Sa të jem unë gjallë …

Kryeministri Edi Rama në një konferencë të përbashkët me homologun e tij, Ramush Haradinaj është përplasur me një gazetar të Kosovës. Teksa gazetari i ka adresuar...

Aktualitet 19:08 - 29 Korrik, 2018

Teatri Kombëtar/ Veliaj “përplaset” sërish me Metën

Mosdekretimi i ligjit që i hap rrugë ndërtimit të një teatri të ri nga ana e Presidentit Ilir Meta solli reagimin e kreut të Bashkisë së...

Aktualitet 22:47 - 26 Prill, 2018

Ja për çfarë arsye/ Kryeministri Haradinaj përplaset me Albin Kurtin në Kuvend

Fjalimi i deputetit dhe kryetarit të VetëVendosjes, Albin Kurti, në seancën e sotme të Kuvendit, bëri që të reagoj kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke thënë...

Aktualitet 09:49 - 15 Gusht, 2017

Viktima që në orët e para të mëngjesit/ Përplaset për vdekje i moshuari (Emri)

Një 83-vjeçar është përplasur për vdekje nga një makinë në qytetin e Lushnjes. Shtetasi me iniciale A.H. fatkeqësisht ka humbur jetën rrugës për në spital. Sipas...

Aktualitet 14:41 - 13 Korrik, 2017

E rëndë në Korçë/42-vjeçari  hidhet nga urbani, e përplas furgoni, ambulanca vonon 15 minuta

 Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Korçë, në lagjen nr 14. Policia njofton se, një shtetas me inicialiet SH.G. 42 vjeç paidentifikuar,...