Connect with Us

All posts tagged "permbytjet"

Politikë 19:40 - 10 Qershor, 2020

Braimllari nxjerr videon/ “Babëzia e rilindjes po rrezikon jetën e qytetarëve”

Ish deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari ka, reaguar ashpër në rrjetet sociale, pas bllokimit të rrugës nacionale Librazhd-Elbasan pas shirave të rrëmbyeshme. Teksa ka ndarë dhe...

Blog 10:26 - 7 Nentor, 2019

Nga viti 2050, bota do përballet me përmbytje masive/ Në rrezik 300 milionë njerëz

Studiuesit kanë zbuluar se rritja e nivelit të detrave, do të sfidojë për shekujt e ardhshëm civilizimin njerëzor, edhe nëse përmbushën qëllimet mbi të cilat është...

Sociale 09:03 - 7 Nentor, 2019

Video-Përmbytet Durrësi/ Kaos në qarkullim, trafik dhe ujë në banesa

Reshjet e shiut që kanë vijuar me intensitet përgjatë gjithë natës kanë krijuar probleme në pothuajse të gjitha rrugët e Durrësit. Rrethrrotullimet hyrëse dhe dalëse në...

Politikë 18:26 - 6 Nentor, 2019

Video-Rikthehen përmbytjet në Durrës/ Kaos në qarkullim

Stuhia që përfshiu të gjithë vendin ditën e sotme ka sjellë pasoja për qytetin bregdetar  të Durrësit, duke krijuar vështirësi qarkullimi në rrugët kryesore dhe dytësore...

Politikë 13:04 - 4 Nentor, 2019

Foto-Asnjë plan për parandalimin e përmbytjeve/ Shiu i nxjerr “bojën” Valbona Sakos

Kanë mjaftuar vetëm disa orë reshje shiu, dhe qyteti i Durrësit është gjendur nën pushtetin e ujit. Rrugët janë përmbytur, duke paralizuar kështu qarkullimin në qytet....

Kronika 09:32 - 4 Nentor, 2019

Foto+video-Mashtrimi me investimet/ Paralizohet Durrësi, shiu nxjerr zbuluar Vangjush Dakon

Kanë mjaftuar vetëm disa orë reshje shiu për të nxjerrë “zbuluar” ish-kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako në lidhje me investimet e bëra në këtë qytet në...

Kronika 18:22 - 24 Shtator, 2019

Situata nga përmbytjet/ Ministria e Mbrojtjes bën bilancin

Ministria e Mbrojtjes ka bërë bilancin pas përmbytjeve që ndodhën mbrëmjen e djeshme në disa qytete të vendit. Në një deklaratë për mediat, ministrja Olta Xhacka...

Sociale 15:05 - 16 Shtator, 2019

Mbrojtja nga përmbytjet në Shkodër/ Drejt përfundimit investimi në argjinaturën e Bunës 

Rreth 1200 hektarë tokë në zonën e Shkodrës nuk rrezikojnë më të përmbyten nga ujërat e Lumit Buna. Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, z.Bledi Çuçi...

Aktualitet 21:32 - 1 Qershor, 2019

Përmbytjtet në Elbasan/ Balla pranë familjeve të prekura

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka inspektuar në terren  dëmet e shkaktuara nga reshjet masive që përfshinë Elbasanin pasditen e sotme. Bashkë...

Aktualitet 23:00 - 25 Gusht, 2018

Video/ Pas përmbytjeve indianët po përballen me një rrezik të ri

Banorët e Keralas në Indi pas përmbytjeve, po përballen me një rrezik të ri. Vërshimi i ujrave solli në shtëpitë e tyre, gjarpërinj dhe akrepa, të...

Aktualitet 16:14 - 21 Gusht, 2018

Lezha rrezikohet nga përmbytjet/ Specialistët japin alarmin

Lumi Drin në Lezhë, ka shumë mundësi të përmbysë të gjithë zonën. Ky është alarmi që vjen nga specialistet. Ata thonë se natyra hakmerret për veprime...

Aktualitet 23:17 - 12 Gusht, 2018

Video/ Uji merr me vete makinat luksoze

Reshjet e shumta të shiut në New Jersey të Amerikës kanë shkaktuar përmbytje të mëdha. Si pasojë e përmbytjeve, disa makina janë rrëmbyer nga uji. Në...

Aktualitet 13:58 - 3 Qershor, 2018

Përmbytjet në Shkodër/ Bushati:Do kemi një zgjidhje përfundimtare

Turi i Llogaridhënies “Puna për Shqipërinë që duam”, në qarkun e Shkodrës u ndal këtë herë në Dajç. Në këtë bashkëbisedim me banorë të zonës ishin...

Aktualitet 21:07 - 23 Mars, 2018

Përmbytjet në Shkodër/ Rama akuzon Bashën për propagandë me foto të vitit 2010

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratave të opozitës për përmbytjet në Shkodër dhe gjendjen e rëndë në këtë rreth, që sipas tyre qeveria e ka...

Politikë 13:39 - 23 Mars, 2018

Situata në Shkodër/ Vasili kërkon shpalljen e emergjencës

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka reaguar sërish për situatën e krijuar në Shkodër. Në një deklaratë për mediat, Vasili...

Kryesore 11:09 - 23 Mars, 2018

Përmbytjet në Shkodër/ Vasili sulmon mediat

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ndërsa vijon akuzat në drejtim të kryeministrit Rama në lidhje me situatën e përmbytjeve në Shkodër, ka shpërthyer...

Aktualitet 19:50 - 22 Mars, 2018

Vasili ironizon Ramën: Bëhu zëdhënës se Kryeministrin se bën dot

Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka vijuar me sulmet ndaj kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë së udhëhequr prej tij. Nëpërmjet...

Sociale 11:52 - 21 Mars, 2018

Përmbytjet/ Situata jashtë kontrollit?  

Që prej datës 5 Mars 2018 vazhdon pa ndërprerje angazhimi në terren i të gjitha strukturave të shtetit për përballimin e situatës së krijuar për shkak...

Sociale 09:58 - 21 Mars, 2018

Përmbytjet/ Vijon përkeqësimi i situatës në Shkodër

Reshjet e vazhdueshme të ditëve të fundit kanë sjellë pasoja të rënda në disa qarqe, ku më problematike situate paraqitet në Shkodër. Mësohet se nga reshjet...

Aktualitet 22:31 - 20 Mars, 2018

Agron Duka “tradhton” Bashën/ Publikon kandidatin e tij për Durrësin

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, nuk i ka kursyer akuzat ndaj liderit të opozitës Lulzim Basha, për mënyrën e të bërit opozitë. Teksa komentoi...

Aktualitet 22:04 - 20 Mars, 2018

Përmbytjet në Shkodër/ Ademi tregon fajtorin për situatën

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, në një lidhje direkte për emisionin “Studio e hapur”, teksa komentoi situatën aktuale nga përmbytjet në Shkodër, ka adresuar...

Aktualitet 19:39 - 20 Mars, 2018

Përmbytjet në Shkodër/ Shemsi Prençi ndryshon mendje, kërkon shpalljen e gjendjes së emergjencës

Kreu i Emergjencave Civile, Shemsi Prençi, ka ngritur alarmin lidhur me situatën e përmbytjeve në Shkodër. Prençi është shprehur se në zonat që ndodhen nën ujë...

Aktualitet 16:31 - 20 Mars, 2018

FOTO/ Shkodra nën pushtetin e ujit

Shirat e vazhdueshëm kanë krijuar probleme të shumta në një pjesë të mirë të vendit. Krahas përmbytjeve në qytetin Bregdetar të Durrësit, situata paraqitet tejet serioze...