Connect with Us

All posts tagged "permbutje"

Lajme 15:28 - 29 Janar, 2020

Reshjet e shiut në Tiranë/ Paskuqani “noton” në ujë

Reshje të dendura shiu kanë përfshirë mesditën e sotme Tiranën. Kanë mjaftuar disa minuta shi që rrugët e Paskuqanit të mbushen plot me ujë. Rrugët u...

Politikë 20:31 - 22 Dhjetor, 2019

Shiu përmbyti vendin/ Palokës “i mungon” Rama: Sot nuk e pamë asnjë minutë në ekran

Nën kryetari i PD, Edi Paloka është “habitur” nga fakti që kryeministri Edi Rama nuk ka dalë për asnjë minutë sot në ekran, edhe pse shumë...

Politikë 16:58 - 22 Dhjetor, 2019

Reshjet e dendura të shiut “pushtojnë” vendin/ Ja si të parandaloni dëmtimet dhe aksidentet në situata përmbytje

E gjithë Shqipëria është përfshirë sot nga reshje të dendura dhe erëra të firta që kanë shkaktuar probleme në qarkullim. Instituti i Shëndetit Publik ka publikuar...

Sociale 10:47 - 8 Nentor, 2019

Del nga shtrati lumi Ishëm/ Përmbyten dy fshatra

Lumi Ishëm ka dalë nga shtrati pas reshjeve të dendura të shiut të ditëve të fundit. Për pasojë janë pëmbytur dy fshatra të Fushë Krujës, Murqinë...

Sociale 19:23 - 3 Nentor, 2019

Reshje të dendura shiu / Përmbytet Saranda

Reshjet e dendura të shiut kanë “pushtuar” sot Shqipërinë. Edhe qyteti i Sarandës është përfshirë nga reshjet e shiut të cilat kanë shkaktuar përmbytje. Mësohet se...