Connect with Us

All posts tagged "perleshje"

“Nuk është roli im të mbroj selitë e partive”/ Meta bën ‘heroin’ pas përleshjeve në FRD
Politikë 21:09 - 15 Mars, 2021

“Nuk është roli im të mbroj selitë e partive”/ Meta bën ‘heroin’ pas përleshjeve në FRD

Presidenti Ilir Meta ka folur rreth ngjarjes së ndodhur në zyrat e FRD-së ku u përplas me policët bashkiakë. Meta tha se u nis drejt zyrave...

Greva e kontrollorëve/ Meta tregon udhëzimin që iu dha
Politikë 16:44 - 13 Mars, 2021

Video-“Burrë më të fortë s’ka pasur kombi shqiptar”/ Pas përleshjes me policinë, del kënga dedikuar Metës

Një ditë pas përplasjes me Policinë Bashkiake në zyrat e FRD, presidentit Ilir Meta i kanë dedikuar një këngë. Kënga e cila i thur lavde kreut...

“Ej zogu kujdes me mu lale”/ Fifi tregon për "përleshjen" me Ermal Mamaqin
Showbizz 10:35 - 31 Janar, 2021

“Ej zogu kujdes me mu lale”/ Fifi tregon për “përleshjen” me Ermal Mamaqin

Këngëtarja e njohur dhe e dashur për publikun shqiptar, Fifi, si asnjëherë më parë është bërë pjesë e lojës Paintboll. Nëpërmjet gjuajtjeve tek personazhet e njohur...

Kronika 17:40 - 21 Janar, 2021

Nuk e pranuan brenda në lokal/ Përleshen me sëpata e pistoleta në Babrru

Përleshje me sëpata dhe pistoleta në kokë. Kjo është skena e një grindjeje të ndodhur në Babrru, që nuk ka asnjë motiv tjetër veçse refuzimin e...

I dënuar për vrasje në 2010/ Arrestohet ish efektivi i FNSH
Kronika 08:27 - 11 Janar, 2021

“Ishte i gjakosur në fytyrë”/ Fqinji tregon përleshjen e kambistit në Korçë me grabitësit

Detaje të reja kanë dalë nga grabitja e shtëpisë së kambistit në Korçë. Sipas dëshmive të të afërmve , kjo nuk është hera e parë që...

Grabitet shtëpia e një kambisti në Korçë/ Pronari përleshet me tre autorët
Kronika 08:09 - 11 Janar, 2021

Grabitet shtëpia e një kambisti në Korçë/ Pronari përleshet me tre autorët

Rreth orës 06:10, të mëngjesitë të sotëm, në lagjen nr. 1, në rrugën e “Bilbilave”, Korçë, tre persona dyshohet se nën kërcënimin e armës i kanë...

Përleshje masive me thikë në Durrës/ Policia arreston 2 persona
Kronika 12:34 - 7 Dhjetor, 2020

Përleshje masive me thikë në Durrës/ Policia arreston 2 persona

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Durrës, ku tre shtetas janë goditur me mjete të forta dhe me thika. Policia ka vënë në pranga 2...

Përleshje të përgjakshme në burgun grek/ Katër të dënuar masakrojnë shqiptarin
Kronika 17:27 - 26 Nentor, 2020

Përleshje të përgjakshme në burgun grek/ Katër të dënuar masakrojnë shqiptarin

Pesë të dënuar janë përfshirë në një përleshje të përgjakshme në burgun Domokou në Greqi. Mediat greke raportojnë se 4 të dënuar kanë sulmuan një shqiptar,...

Video-Zgjedhjet në SHBA/ Protestuesit përleshen me Gardën Kombëtare
Bota 12:43 - 5 Nentor, 2020

Video-Zgjedhjet në SHBA/ Protestuesit përleshen me Gardën Kombëtare

Numërimi i votave në SHBA po shkon drejt fundit, ndërkohë që në disa shtete raportohen protesta masive. Dhjetëra mbështetës të zemëruar të Trumpit shkuan te qendrat...

Përleshje mes të rinjve në qendër të Elbasanit/ Disa të shoqëruar
Kronika 08:34 - 3 Tetor, 2020

Përleshje mes të rinjve në qendër të Elbasanit/ Disa të shoqëruar

Një përleshje me sende të forta ka ndodhur gjatë natës që lamë pas në qendër të qytetit të Elbasanit. Mësohet se në sherr janë përfshirë një...

Përleshje të ashpra ndërmjet forcave të Armenisë dhe Azerbajxhanit
Bota 16:14 - 27 Shtator, 2020

Përleshje të ashpra ndërmjet forcave të Armenisë dhe Azerbajxhanit

Armenia ka mobilizuar ushtrinë, pas luftimeve të ashpra me forcat e Azerbajxhanit në rajonin e kontestuar të Nagorno Karabakut. Vendimi i Jerevanit për të rritur nivelin...

Kronika 15:49 - 14 Shtator, 2020

Dyshon se i ngacmoi seksualisht vajzën/ Përleshen dy burra në Lushnje

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë arrestuan në flagrancë, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, shtetasin: Xh. B., 54 vjeç,...

Rihapet dosja e grabitjes së tokave në Dhërmi/ Blushi intimidon prokurorin?
Lajme 14:02 - 6 Shtator, 2020

Ben Blushi si kuçedra/ Lë Dardhën pa uje dhe përleshet me banorët e fshatit

Ben Blushi kthehet në kuçedrën e Dardhës duke lënë banorët pa ujë dhe më pas konfliktohet me ta. Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar një tjetër skandal...

Kronika 22:21 - 1 Shtator, 2020

Sherr në mes të lokalit / Të rinjtë në Maliq përleshen me hunj

Disa të rinj janë konfliktuar me mjete të forta me njëri tjetrin mbrëmjen e sotme në fshatin Libonik të Maliqit. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth...

Bota 12:06 - 4 Korrik, 2020

Turqia dhe Franca, përleshje me fjalë

Mosmarrëveshja midis Turqisë dhe Francës pas një konfrontimi në brigjet e Libisë po bëhet më e ashpër. Parisi largohet nga misioni i NATO-s “Sea Guardian” kurse...

Kronika 20:14 - 22 Nentor, 2019

Përleshje fizike në Korçë/ Dy vëllezër bëjnë për spital 40-vjeçarin, i shkatërrojnë edhe makinën

Një sherr mes tre personave ka ndodhur në dalje të qytetit të Korçës, ku dy vëllezër kanë rrahuar një 40-vjeçar. Gjatë konfliktit ata kanë dëmtuar edhe...

Kronika 16:15 - 15 Tetor, 2019

Përleshje dhe flakë në kampin grek/ 1 i vdekur dhe 8 të plagosur

1 i vdekur edhe 8 persona të plagosur është bilanci pas përleshjeve të dhunshme në një kamp emigrantësh në ishullin Grek të Samoas. Gazeta ”Kathimerini” bënë...

Bota 20:01 - 8 Gusht, 2019

Video/ “Luftë” në vendin ku ndodhet Donald Lu, arrestohet ish-Presidenti

Pas përfundimit të mandatit në Shqipëri, ish ambasadori i Shteteve të Bashkuar në vendin tonë, Donald Lu, po ushtron detyrën në Kirgistan, ku situata nuk duket...

Bota 19:40 - 29 Korrik, 2019

Përleshje mes bandave rivale në burg/ Shkaktohen 50 viktima

Më shumë se 50 persona kanë humbur jetën gjatë një përleshjeje në një burg në Brazil. Sipas mediave lokale, përleshja e cila ka zgjatur për rreth...

Kryesore Show Biz 16:22 - 25 Korrik, 2019

Video që po bën xhiron e rrjetit/ Reperi i njohur shqiptar godet fansin

Reperi i njohur me origjinë shqiptare Azet ka nisur turin e tij muzikor “Super Plus”. Ai po mban koncerte në disa vende të Ballkanit. Së fundmi...

Aktualitet 17:14 - 20 Maj, 2019

Përleshje në burg, vriten 32 persona në Taxhikistan

Tre zyrtarë të sigurimit dhe 29 të burgosur kanë vdekur gjatë një revolte që ka ndodhur në burgun e sigurisë më të lartë në Taxhikistan. Revolta...

Aktualitet 17:48 - 6 Maj, 2019

Përleshje vdekjeprurëse mes Izraelit të militantëve palestinezë

Forcat izraelite dhe militantët në Gaza kanë kryer sulme vdekjeprurëse kundër njëri-tjetrit gjatë ditëve të fundit. Militantët palestinezë goditën me raketa Izraelin, ndërsa ushtria izraelite bombardoi...

Aktualitet 20:56 - 7 Mars, 2019

Sherr masiv në burg/ Një i vdekur e shtatë të plagosur

Një sherr masiv  ka ndodhur në burgun e Korydallos në Greqi, ku si pasojë ka mbetur një i vdekur dhe shtatë të plagosur. Sipas informacioneve mediatike...