Connect with Us

All posts tagged "perkujtim"

Politikë 12:45 - 20 Shkurt, 2020

Berisha kujton orën e triumfit në 20 shkurt/ Dita e nderimit të sakrificës, dhimbjeve dhe vuajtjeve

Berisha kujton orën e triumfit në 20 shkurt/ Dita e ngadhënjimit të lirisë dhe dinjitetit të shqiptarëve Ish kryeministri Sali Berisha ka kujtuar 20 shkurtin të...

Kultura 15:56 - 18 Janar, 2020

Shtatë vite pa Roland Trebickën/ Teatri Kombëtar përkujton 73-vjetorin e lindjes së aktorit të madh

Teatri Kombëtar ka kujtuar sot 73-vjetorin e lindjes së aktorit të madh Roland Trebicka. Aktori Roland Trebicka u nda nga jeta në moshën 66-vjeçare. Ai vuante...

Lajme 11:39 - 28 Nentor, 2019

107 vjetori i pavarësisë/ Berisha shpreh ngushëllime për viktimat e tërmetit: Ndajmë festën nga dhimbja dhe morti

Ish kryeministri Sali Berisha ka përkujtuar 107 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë duke shprehur nderime për të gjithë ata që bënë të mundur këtë ditë. Berisha...

Aktualitet 15:26 - 22 Korrik, 2019

Landi kujton mikun e tij të ndjerë / Publikon intervistën e Dr Florit dhe i “preku” të gjithë

Këngëtari i njohur i grupit West Side Family, Landi Hysi është bërë shumë nostaligjik, duke përkujtuar mikun e tij të ndjerë, Dr Florin. Landi ka publikuar...

Aktualitet 23:37 - 1 Prill, 2019

”Hera e parë që i thashë të dua”/Reperi i njohur përkujton ish-partneren e ndjerë

Reperi i njohur, Diddy përkujtoi ish-partneren e tij të ndjerë, Kim Porter nëpërmjet një postimi në Instagram. “E mbaj Kim-in që udhëtoi që të më takonte...

Aktualitet 14:01 - 7 Shkurt, 2019

“Ti ike duke qeshur, e fortë, e padorëzuar”/ Përlotet Kryemadhi

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi është përlotur gjatë përvjetorit të parë të ndërrimit nga jeta të, anëtares së LSI-së, Luzhiana Abazit. Abazi u...

Aktualitet 22:59 - 19 Nentor, 2018

Ai që nuk e njohu kurrë/ Një mesazh ndryshe në 5 vjetorin e Sokol Olldashit

Perkujtim i Sokolit qe iku! Pa e njohur, pa e ditur aspak, ate e therrisnin Koli. Si nje murtaje e vertet, bente ate cfare i thoshte...

Aktualitet 20:30 - 21 Maj, 2018

Përkujtimi i revoltës së Spaçit/ Basha: Pasardhësit e krimit komunist …

Në përkujtim të 45-vjetorit të revoltës së Spaçit, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka kthyer vëmendjen tek vuajtjet e të persekurtuave në kohën e komunizmit....

Kosova & Rajoni 16:01 - 12 Gusht, 2015

Serbet kembegulin per perkujtimin e viktimave ne ish-Jugosllavi

Serbia nuk do të heqë dorë nga nisma për caktimin e një dite të përbashkët për përkujtimin e viktimave të konfliktit në hapësirën e ish-Jugosllavisë, edhe...

Kosova & Rajoni 15:21 - 24 Korrik, 2015

Kosove, perkujtohet polici Enver Zymberi ne pervjetorin e katert te vrasjes

Policia e Kosovës të premten ka organizuar ceremoni përkujtimore për përvjetorin e katërt te vrasjes së pjestarit të Njësisë Speciale, Enver Zymberi. Ministri i Punëve të...

Bota 16:23 - 25 Prill, 2015

Qipro/ Qindra persona kujtojnë 100-vjetorin e masakrës armene

Qindra persona kujtuan sot në Nikozi, kryeqytetin qipriot, 100-vjetorin e masakrës së armenëve nën Perandorinë osmane. Rreth 800 persona parakaluan deri në katedralen armene, ku ishin...

Uncategorized 11:01 - 11 Mars, 2015

Madrid/Përkujtohen sulmet terroriste në metro

11 vjen pas atentateve islamike të 11 Marsit 2004 në Madrid, ku u vendosën bomba në katër trena e që shkaktuan 192 të vrarë dhe më...