Connect with Us

All posts tagged "pergjimet"

Aktualitet 18:09 - 12 Shkurt, 2021

Përgjimet/ Si mjeku mori 2 mijë euro përmes kryeinfermieres për operacion

Para shtrimit në spital të nënës së saj e cila do të operohej jashtë radhe nga mjeku Edvin Prifti, kryesekretarja e Gjykatës së Krujës flet me...

Skandali i ‘Ndragheta’/ SPAK hetim për tenderët që nga 2013-ta
Kronika 17:10 - 29 Janar, 2021

“Këtu te sirtari janë”/ Përgjimi që çoi në pranga kreun e Kadastrës në Berat

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit (SPAK) kishte autorizuar përgjimet telefonike dhe ambientale për drejtuesin e Kadastrës në Berat disa muaj më parë,...

“Goditja e sotme ishte paralajmërim”/ Artan Hoxha zbërthen skemën, gjyqtarja ishte firma e fundit
Politikë 22:13 - 28 Janar, 2021

“Ndrangheta”/ Hoxha: Dolën vetëm 1% e përgjimeve, shkrepësja që ndezi zjarrin…

Prokurori i antimafias italiane,Nicola Gratteri ka nxjerrë vetëm 1% të përgjimeve nga dosja e “Ndrangheta”. Kështu u shpreh gazetari Artan Hoxha, mbrëmjen e sotme në Abc...

Shtet Kodosh/ Artan Hoxha ‘shpërthen’ keq ndaj Ramës: Vdes të duket klonim i Erdoganit
Politikë 21:46 - 28 Janar, 2021

Skandali i përgjimeve dhe infektimi i Piperos/ Artan Hoxha zbulon lidhjen, pse historia zgjati 3 ditë?

Gazetari investigativ Artan Hoxha, është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin“As pro as kundër”, ku mes të tjerash ka komentuar dhe skandalin e pëgjimeve të...

“Tallen me qytetarët për rindërtimin e shtëpive”/ Këlliçi sfidon publikisht bashkinë
Politikë 18:27 - 27 Janar, 2021

Përgjimet e antimafies italiane/ Këlliçi: Rilindja është kapur mat, do hanë kokat e njëri tjetrit

Kreu i FRPD ka komentuar ditën e sotme përgjimet e antimafjas italiane në lidhje me investimet e Ndranghetas në Tiranë dhe përfshirja e kupolës së qeverisë...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Biberaj flet me superlativa: Rezultati për PD do jetë më i lartë se ai i 2005
Politikë 15:01 - 26 Janar, 2021

Përgjimet e ‘Ndrangheta’/ Biberaj: Rama, mesazh SPAK-ut të mos hetojë!

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Aleksandër Biberaj ishte i ftuar pasditen e sotme në “Opinion” ku ka komentuar çështjen e përgjigmeve të antimafias italiane. Sipas...

Përgjimet e antimafias italiane / PD: Askush nuk e beson më Edi Ramën dhe marionetën e tij në Bashki
Politikë 13:40 - 26 Janar, 2021

Përgjimet e antimafias italiane / PD: Askush nuk e beson më Edi Ramën dhe marionetën e tij në Bashki

Partia Demokratike ka reaguar për skandalin e përgjimeve të antimafias italine ku përfshien dhe emra zyrtarësh shqiptar. Përmes zëdhënëses Ina Zhupa, PD thekson se ‘askush nuk...

Aktualitet 11:58 - 26 Janar, 2021

Përgjimet e antimafias italiane për Ndrangheta-n përfundojnë në SPAK

Nisma Thurje ka depozituar sot një padi në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion (SPAK) lidhur me përgjimet e bëra nga antimafia italiane për grupin mafioz ‘Ndrangheta’. Në...

A janë socialistët miq të mafias italiane?/ Rama jashtë kontrolli: Ata ia kanë bërë nënën këtij vendi
Politikë 11:48 - 26 Janar, 2021

A janë socialistët miq të mafias italiane?/ Rama jashtë kontrolli: Ata ia kanë bërë nënën këtij vendi

Kryeministi Edi Rama  e ka humbur toruan në konferencën për mediat, teksa është pyetur për përfshirjen e emrave të zyrtarëve socialist në përgjimet e mafias italiane....

Aktualitet 22:39 - 25 Janar, 2021

Skandali i përgjimeve/ Spahiu: Ose bien kokat e shtetit, ose çudia zgjat tre ditë

Ish kreu i Alenacës Kuq e Zi, në një lidhje me ‘Open’, ku po dikutohet skandali i përgjimeve, tha se mafia Ndragheta nuk hyn në Shqipëri...

Përplasjet e Metës/ Frrok Çupi: ka kryer 4 vepra penale, nuk duhet të futet më në zyrë
Politikë 21:53 - 25 Janar, 2021

Përgjimet/ Frrok Çupi: Ata që flasin në telefon janë halabakë që mburren me Presidentin

Përgjimet e antimafias italiane janë temë diskutimi sonte në “Open”, çka ka sjellë dhe debate të forta mes panelistëve. Frrok Çupi ka thënë se nuk ka...

Përgjimet e “Ndrangheta”/ Ambasadori i Italisë: Drejtësia të bëjë shqyrtimin e plotë të çdo episodi korrupsioni
Aktualitet 21:19 - 25 Janar, 2021

Përgjimet e “Ndrangheta”/ Ambasadori i Italisë: Drejtësia të bëjë shqyrtimin e plotë të çdo episodi korrupsioni

Ambasadori italian në Shqipëri Fabrizio Bucci ka reaguar në lidhje me përgjimet telefonike të Antimafias italiane, ku doli në pah se si mund të bëhet biznes...

I doli emri në përgjimet e “Ndragetës”/ Reagon biznesmeni Besnik Halili
Kronika 21:00 - 25 Janar, 2021

I doli emri në përgjimet e “Ndragetës”/ Reagon biznesmeni Besnik Halili

Pas skandalit të përgjimeve nga antimafia italiane, në Shqipëri ka shpërthyer debati për pastrimin e parave në ndërtim. Në këto përgjime janë përmendur disa emra në...

Mitingjet elektorale të Bashës/ Balla i tërheq vëmendjen kreut të opozitës
Politikë 10:28 - 25 Janar, 2021

Përgjimet e antimafies italiane/ Balla e kalon topin në fushën e Bashës

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes me drejtuesit e qarqeve, ku foli edhe për përgjimet...

Bolino merr në mbrojtje Veliajn dhe Metën dhe sulmon opozitën/ Me shpifje rrezikoni të humbisni prap në zgjedhje
Politikë 19:56 - 24 Janar, 2021

Bolino merr në mbrojtje Veliajn dhe Metën, sulmon opozitën/ Me shpifje rrezikoni të humbisni prap në zgjedhje!

Botuesi Karlo Bolino, i ka dalë në mbrojtje presidentit Ilir Meta dhe kryebashkiakut Erion Veliaj, emri i të cilëve doli në përgjimet e antimafias italiane për...

Përgjimet e 'Ndrangheta'/ Habit Karlo Bolino: Di ta dalloj gjuhën e mafiozëve, mburren kot me marrëdhëniet e rëndësishme
Politikë 19:35 - 24 Janar, 2021

Përgjimet e ‘Ndrangheta’/ Habit Karlo Bolino: Di ta dalloj gjuhën e mafiozëve, mburren kot me marrëdhëniet e rëndësishme

Ka disa ditë që opinioni publik zien nga përgjimet e Antimafias italine, ku përmenden dhe emra të politikanëve shqiptarë, si presidenti Ilir Meta, dhe kryebashkiaku Erion...

Andi Bushati nuk përmbahet/ “Deputetët e opozitës janë sharlatanë, letër higjenike e Ramës”
Opinione 18:44 - 24 Janar, 2021

Nga Andi BUSHATI/Mos dëgjoni përgjimet, besoni sondazhet

Ky mandat i dytë i rilindjes po mbyllet ashtu sikurse filloi: me përgjime që vërtetojnë atë që në fakt dihet botërisht. Skandali i lidhjes së Saimir...

Politikë 21:30 - 23 Janar, 2021

Meta dhe Veliaj në përgjimet e ‘Ndrangheta-s’/ Artan Hoxha nxjerr fotot: Kush duket si boos-i këtu?

Gazetari Artan Hoxha, ka reaguar sërish në lidhje me daljen e emrit të presidentit Ilir Meta dhe kryebashkiakut Erion Veliaj në përgjimet e antimafias italiane për...

Përgjimet e “Ndranghetas”/ ‘Princi’ i klanit mafioz: Kryepolicin e Tiranës mund ta peshkoj me një pjatë mocarela
Aktualitet 19:45 - 23 Janar, 2021

Përgjimet e “Ndranghetas”/ ‘Princi’ i klanit mafioz: Kryepolicin e Tiranës mund ta peshkoj me një pjatë mocarela

Përgjimet e anëtarëve të klanit “Ndrangheta” nuk kanë të ndaluar. Në bisedat e reja, të publikuara ditën e sotme, ‘Princi’ i klanit mafioz Antonio Gallo është...

Berti Qerosi reagon pas vizitës së Ramës
Politikë 19:32 - 23 Janar, 2021

I doli emri në përgjime/ Sfidon këshilltari Metës: Nuk e vërtetoni dot, s’i bëj muhabetet në telefon

Këshilltari i Ilir Metës, Ilir Kulla, emri i të cilit ka dalë në përgjimet e mafies në Itali, ka dalë me një reagim të fortë në...

DOKUMENTI/ Përgjimet e Mafies italiane në Tiranë: Më ka telefonuar këshilltari i presidentit. Do prezantoj dhe vete Metën!
Aktualitet 17:21 - 23 Janar, 2021

Dokumenti/ Përgjimet e Mafies italiane në Tiranë: Më ka telefonuar këshilltari i presidentit. Do prezantoj dhe vete Metën!

Një operacion i finalizuar pak ditë më parë në Itali nën emrin e koduar “Basso Profilo” ka çuar në marrjen si te pandehur të 50 personave,...

Përgjimet e antimafias italiane/ Klodiana Lala ‘shënjestron’ Prokurorinë: Përse nuk hetohet Meta dhe Veliaj
Kronika 16:59 - 23 Janar, 2021

Përgjimet e antimafias italiane/ Klodiana Lala ‘shënjestron’ SPAK: Përse nuk hetohet Meta dhe Veliaj?

Gazetarja investigative Klodian Lala ka reaguar lidhur me përgjimet e publikuara të Anti-Mafias italiane, ku flitej për interesa të mafias italiane për të investuar në ndërtim dhe...

Atentati ndaj prokurorit Ndoja/ Rrëfehet Kejvina Kthella: Një natë para ngjarjes fjeta me Redjanin
Kronika 18:50 - 14 Janar, 2021

Atentati ndaj prokurorit Ndoja/ Rrëfehet Kejvina Kthella: Një natë para ngjarjes fjeta me Redjanin

Emri i modeles Kejvina Kthellës është lakuar shumë në media, për njohjen e saj me nipin e deputetit të PS-së, Redian Rraja, i cili dyshohet si...