Connect with Us

All posts tagged "pergjime"

Politikë 21:43 - 16 Tetor, 2020

“Administratorët e Bashkisë pazare për rindërtimin”/ Kryemadhi: Kemi regjistrim do t’i publikojmë!

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka bërë një denoncim të fortë në lidhje me procesin e rindërtimit të banesave në Tiranë. Kryemadhi tha se administratorët e...

Politikë 21:35 - 12 Qershor, 2020

Audio-përgjimet e publikuara/ Damian Gjiknuri tregon si i ka përjetuar

Deputeti socialist Damian Gjiknuri ka rrëfyer se si i ka përjetuar akuzat që janë bërë ndaj tij mbi Unazën e Re dhe mbi përgjimet që u...

Sociale 19:37 - 28 Maj, 2020

Përgjimet nga policia/ Komiteti Shqiptar i Helsinkit i “tërheq veshin” Çelës dhe Arben Krajës

Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka reaguar për ligjin për përgjimin e qytetarëve nga Policia, pa autorizim të prokurorisë apo pa vendim të gjykatës. Në një njoftim...

Politikë 15:49 - 27 Maj, 2020

Plani i policisë për përgjimet/ SPAK dhe Çela kundër: Cënohen të drejtat e njeriut

Zbardhet qëndrimi i prokurorisë së posaçme anti-korrupsion (SPAK) dhe prokurorisë së përgjithshme kundër propozimit për ndryshimet ligjore për përgjimet pa lejen e prokurorisë dhe ngritjen e...

Politikë 14:43 - 26 Prill, 2020

“Rrjetet sociale i përgjon qeveria”/ Manjani: Frika nuk e ruan dot vreshtin e kalbur të Rilindjes

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku shkruan se dikush i ka thënë që aplikacione si Ëhatsap, Viber...

Politikë 14:15 - 8 Mars, 2020

Rikujtesë!/ Video-përgjimin Meta-Prifti dhe mosveprimi i organeve të reja të drejtësisë

Teksa kreu i shtetit Ilir Meta flet për drejtësi, mbase edhe ai vetë e ka harruar se ka një dosje të bujshme ndaj tij që organet...

Politikë 18:25 - 13 Shkurt, 2020

Ligji për përgjimin e qytetarëve nga policia/ PD: Minon rrugën europiane

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar për ligjin që lejon Policinë e Shtetit të përgjojë qytetarët pa autorizimin e Prokurorisë apo pa...

Lajme 14:21 - 28 Janar, 2020

Skandali- Ping pong me dosjen “184”/ Asnjë prokurori nuk e merr përsipër

Dosja “ e nxehtë” 184 nuk po merret në dorëzim nga asnjë prokurori. SPAK nuk ka pranuar aktet e dosjes 184 duke e ridërguar atë në...

Lajme 13:54 - 28 Janar, 2020

Shit-blerja e votave në Dibër/ Dosja “e nxehtë” tashmë në dorën e SPAK

Dosja “184” ka kaluar për hetim në Prokurorinë e Posaçme. Tashmë SPAK ka në dorë dhe do të vendosë për zyrtarët e përgjuar për shit-blerjen e...

Lajme 19:17 - 13 Janar, 2020

Rrjeti i prostitucionit dhe përgjimet “e nxehta”/ Iva Aliko rrëfen raportin me Zogun: E kanë shfrytëzuar…

Iva Aliko, e cila ka deklaruar publikisht se ka qenë e dashura e një ish deputeti kosovar, së fundmi u përfol si e përfshirë në rrjetin...

Kronika 10:38 - 10 Janar, 2020

“Albert Veliu u akomodua në PD”/ Salianji, pazare me përgjime fiktive

Ish deputeti demokrat Ervon Salianji është dënuar me një vit nga Gjykata Penale e Tiranës në lidhje me dosje “Babale”. Sipas Gjykatës, rezultoi e provuar që...

Lajme 17:56 - 3 Janar, 2020

Dalin përgjime të reja/ Zogu i Tiranës biseda me pullë të kuqe me biznesmenin e peshkut dhe djemtë gay

Dalin të tjera përgjime të gazetarit Hermes Nikaj, i njohur si “Zogu i Tiranës”, i cili është arrestuar për shfrytëzim prostitucioni ndaj një grupi vajzash dhe...

Lajme 21:33 - 29 Dhjetor, 2019

Përmendej në pazaret e prostitucionit të “Zogut”/ Iva Aliko tregon të vërtetën e përgjimeve

Vajza e njohur e showbizit shqiptar, Iva Aliko ka folur për CNA.al pas publikimit të përgjimeve të “Zogut të Tiranës”, ku emri i modeles përmendej në...

Politikë 15:06 - 18 Dhjetor, 2019

Çështja “Babale”/ Salianji kërkon rishikimin e provave

Porcesi gjyqësor për ish deputetin e PD, Ervin Salianji është ende në proces, ndërsa ky i fundit dha për shtypin një deklaratë që përmbante provat pse...

Máskarada më e fundit e të ashtuquajturit “SPAK” gjoja për “hetimet” dhe “árrestimet” për krím zgjedhor dhe DOSJEN 339 nuk është gjë tjetër veçse një bashkëpunim me krímin zgjedhor dhe një shtesë pènale në atë dosje që do apo nuk do “SPAKU” do të hetohet me themel dhe me të gjithë thellësinë e merituar, një ditë ! Krímet zgjedhore të dosjeve 339 dhe 184, nuk do të kenë dot fatin e dosjeve të varrosura të krímeve të komunizmit mbi shqiptarët. “SPAKU” u përpoq sot të përhapë mediatikisht idenë spekulative ndër shqiptarët se tashmë po vepron mbi banditët e vjedhjeve të zgjedhjeve parlamentare të 2017 dhe atyre lokale të 2015, duke lëshuar disa urdhëra árresti për një duzinë komisionerësh mjeranë katundesh në Shijak. Komisionerë manipulatorë dhe ordinerë jo vetëm janë árrestuar në këtë vend edhe më parë por madje janë dënuar e kanë përfunduar në bùrg shumë kohë më parë edhe se sa të na ngrihej “SPAKU”. Vjedhja e zgjedhjeve të 2017 dhe ndryshimi përmes dhunës dhe krímit i vullnetit popullor në 2017, siç demonstrohet në dosjet 339 dhe 184 nuk erdhi nga 20 vota të hedhura në kuti në emër emigrantësh jo prezent në Shqipëri. Kataklizmoja zgjedhore e 2017 ishte një platformë kríminale e ideuar nga qeveria, marrë përsipër nga segmentet më të errëta të shtetit, zbatuar nga krími i organizuar dhe përgëzuar nga kapoja i politikës. Të gjitha këto me prova të qarta (tashmë publike) tek dosjet 339 dhe 184 ! Hakmárrja e turpshme e pushtetit mbi ata pak prokurorë që kishin kurajo dhe pavarësi profesionale për të hetuar realisht këto kríme, duke i shkarkuar, larguar nga hetimet e degdisur për “riedukim”, ishte veç konfirmimi publik i atyre krímeve. Loja e turpëshme e “SPAKUT” me pingpongun procedurial me dosjet drejt prokurorive lokale ishte një shpërdorim i pastër detyre, që padyshim duhet hetuar. Por tentativa për ta fshehur krímin e organizuar zgjedhor dhe dhunimin e vullnetit popullor pas fytyrave mjerane të disa komisionerëve është një bashkëpunim i pastër me krímin e organizuar zgjedhor. Ky krím i rëndë me pasoja shumë të rënda për shtetin, shoqërinë, interesin kombëtar shqiptar ka marrë sot vëmëndjen dhe angazhimin ndërkombëtar. Ky rast i rëndë kríminal në Shqipëri në fakt meriton të hetohet dhe gjykohet nga një Prokurori dhe Gjykatë Speciale Ndërkombëtare. Por deri atëhere asnjë tentativë për ta lënë në harresë apo fshehur këtë krím të rëndë nuk do mundet as ti gënjejë e as ti frikësojë dot shqiptarët. “Harresa është mjet i gabuar për të fshehur dhímbjen”, të panderuar !
Politikë 22:29 - 25 Nentor, 2019

Skandali/ Nishani akuza Ramës: Më ka përgjuar gjatë kohës që kam qenë president

Ish presidenti, Bujar Nishani, teksa komentonte paketën “AntiKÇK”, ka hedhur akuza të rënda ndaj kryeministrit Rama nga tryeza e emisionit “5 pyetje nga Babaramo”. Ndërsa shprehet...

Politikë 21:41 - 9 Tetor, 2019

Kryemadhi plas “bombën”/ Jam përgjuar nga Saimir Tahiri

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e ftuar në Syri Tv, ka hedhur akuza të rënda ndaj ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, teksa tha se me...

Kandidatët e PD-së/ Komisioni heq edhe Flamur Nokën dhe ...
Politikë 19:29 - 20 Shtator, 2019

Flamur Noka plas “bombën”/ Saimir Tahiri i ka përgjuar të gjithë

“Saimir Tahiri i ka përgjuar të gjithë, përfshirë edhe një pjesë të ambasadave të huaja në Tiranë.” Kështu u shpreh ish ministri i Brendshëm, Flamur Noka,...

Politikë 22:07 - 5 Shtator, 2019

PD ka në duar përgjime të ministrave/ Paralajmëron Grida Duma

Partia Demokratike do të bëjë publike të tjera përgjime ku përfshihen zyrtarë të mazhorancës me krimin. Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, deklaroi këtë të enjte...

Kryesore 19:44 - 24 Korrik, 2019

Doli në përgjimet e Babales/ Gentjan Osmani flet për CNA.al

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, dorezoi sot në Kolegjin e Posacme të, Apelimit një CD që, sipas tij, tregon përfshirjen e anëtarit të Këshillit...

Aktualitet 02:33 - 1 Korrik, 2019

I përfshirë në përgjime/ Pjerin Ndreu dominon Lezhën

Ka nisur numërimi edhe në bashkinë e Lezhës kun ë garë ishin tre kandidatë. Pjerin Ndreu për PS-në, Eduart Ndocaj i pavarur dhe Salvador Kacaj i...

Artan Hoxha ironizon mediat serbe/ Askush nuk i ka bërë atentat ekipit Cverna Zvezda
Aktualitet 21:02 - 22 Maj, 2019

Dosja “978”/ Artan Hoxha: Ilir Meta i përfshirë në përgjime

Gazetari Artan Hoxha, nga studio e emisionit, “Repolitix” në “Report TV”, foli rreth përmbajtjes së dosjes “978,” ku rezulton të jetë i përfshirë edhe presidenti i...

Aktualitet 13:15 - 22 Maj, 2019

Dosja “978”/ CNA.al paralajmëron publikimin e fakteve të rënda

Presidenti Ilir Meta, në kohën që ka qenë në krye të LSI, dyshohet se është përfshirë në pazare për blerje votash. CNA.al ka siguruar dosjen hetimore...

Aktualitet 16:17 - 19 Maj, 2019

Dosja 339/ Zëri i Amerikës: Në Përgjime me Dakon, gjyqtarë dhe prokurorë

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka marrë në pyetje kryetarin socialist të bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, lidhur me hetimet që po zhvillohen mbi veprimtarinë kriminale...