Connect with Us

All posts tagged "Pergjigjet"

Sociale 21:57 - 27 Nentor, 2019

Sa gjasa ka të përsëritet tërmeti 6.4 ballë?/ Ja si përgjigjet sizmiologu i mirënjohur

Sizmiologu Rrapo Ormeni, nga studioja e emisionit “Byro politike” të mbrëmjes së sotme, ku po diskutohet lidhur me tërmetet si fenomen i paparashikuar i ka dhenë...

Politikë 21:35 - 1 Nentor, 2019

Baton Haxhiu i përgjigjet  Berishës/ Nuk jam spiun, rrjedh nga trung familjar patriotik

Në emisionin,”Zonë e Lirë, nje jave me pare”ish kryeministri Sali Berisha sulmoi analistin kosovar Baton Haxhiun për të cilin tha se “ishte agjent i serbisë dhe...

Politikë 13:34 - 9 Gusht, 2019

“S’kam patur probleme në Itali”/ Valdrin Pjetri u përgjigjet akuzave të PD

Kreu i ri bashkisë së Shkodrës, Valdrin Pjetri, u është përgjigjur akuzave të Partisë Demokratike sipas të cilës, thuhej se ishte i dënuar më parë në...

Aktualitet 13:12 - 29 Qershor, 2019

Blushi vegël e Metës/ “Shpërthen” Rudina Hajdari

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari, i është përgjigjur zëdhënësit të Presidentit, Tedi Blushi pasi ky i fundit tha që Hajdari ka “thyer heshtjen zgjedhore”. Hajdari shkruan se...

Aktualitet 17:05 - 25 Qershor, 2019

Nisja e procesit gjyqësor/ Gazetari gjerman i përgjigjet Ramës

Gazetari gjerman, Peter Tiede, ka komentuar në postimin e kryeministrit Edi Rama i cili bëri me dije dhënien e prokurës avokatit gjerman Matthias Prinz për nisjen...

pergjigjet edi rama
Aktualitet 21:53 - 30 Maj, 2019

Kërkesat e opozitës për dorëheqje/ Përgjigjet Edi Rama

Kryeministri Edi Rama i pyetur nëse e ka menduar ndobnjëherë të tërhiqet nga politika e ka mohuar një gjë të tillë. Në këtë mënyrë Rama i...

Aktualitet 22:34 - 28 Maj, 2019

A ka filluar një marrveshje?/ Përgjigjet Grida Duma

Ish deputetja, Grida Duma, e qenë prezente në emisionin “Tempora”, të moderatores Sonila Meço, u pyet nga kjo e fundit rreth një marrëveshjeje të nisur mes...

Aktualitet 18:25 - 25 Maj, 2019

Shkëlzen Berisha injoron Ramën/ “Mos u lodh kot”

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet tre letrave publike i ka bërë thirrje për dialog pa kushte kryedemokratit Lulzim Basha. Në lidhje me letrat e Ramës ka reaguar...

Aktualitet 21:05 - 20 Maj, 2019

Sondazhi-A do të arrestohet Vangjush Dako?/ Ja si përgjigjen shqiptarët

Kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, u thirr për gati pesë orë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për dosjen e famshme “339”. Ai u mor në...

qeveria shqiptare me ministrat e rinj dhe te shkarkuar
Aktualitet 23:09 - 13 Maj, 2019

Ish ministri i Ramës i përgjigjet Ambasadës amerikane

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, i është përgjigjur përmes një postimi në rrjetet sociale deklaratave te Ambasadës amerikane në Tiranë, e cila më herët dënoi...

Aktualitet 18:39 - 7 Maj, 2019

Dalin përgjigjet e Lotarisë Amerikane/ Ja si mund ta kontrolloni

Ashtu sikurse ishte paralajmëruar në orën 18:00 kanë dalë përgjigjet për fituesit e llotarisë amerikane. Të gjithë aplikantët mund ta shohin nëse janë apo jo fitues...

Aktualitet 15:39 - 25 Prill, 2019

Murrizi i përgjigjet Ramës/ “Zoti më ruajt nga ajo lloj Europe”

Deputeti Myslim Murrizi nga foltorja e Kuvendit ka reaguar pas deklaratës së Ramës se Patozin e ka futur Berisha në Parlament për të pasur një çun...

hajdari
Aktualitet 21:33 - 23 Prill, 2019

Ftesa e Astrit Patozit/ Ja si përgjigjet Rudina Hajdari

Deputetja, Rudina Hajdari, e pyetur rreth një ftese adresuar asaj nga Astrit Patozi për t’iu bashkuar Bindjes Demokratike, deklaroi se nuk dëshiron të marrë vendime të...

patozi: Basha te kerkoje falje
Aktualitet 19:44 - 23 Prill, 2019

Çfarë mendon për drejtimin e opozitës nga Basha?/ Përgjigjet Astrit Patozi

Astrit Patozi, i pyetur se si po e menaxhon Lulzim Basha opozitën deklaroi “shumë keq…”ka futur në çark…”. Sipas Patozit, Bashës i mungon aftësia dhe inteligjenca...

pergjigjet murrizi
Aktualitet 21:30 - 22 Prill, 2019

Çfarë mendon për “Bindjen Demokratike”?/ Përgjigjet Myslim Murrizi

Deputeti Myslim Murrizi, i cili nuk pranoi të djegë mandatin e tij pas vendimit të opozitës, ka folur rreth krijimit të partisë “Bindja Demokratike,” nga ish...

Aktualitet 20:40 - 11 Prill, 2019

A është penduar për djegien e mandateve?/ Përgjigjet Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha, ka folur edhe për djegien e mandatve në studion e lajmeve në “Ora News”, për të cilën ai thotë se nuk është...

Aktualitet 21:30 - 29 Mars, 2019

Kandidimi për Bashkinë e Tiranës?/ Përgjigjet Elvis Naçi

Imami i njohur Elvis Naçi është përfolur disa herë se do të ishte një nga kandidatët për kryetar bashkie në Tiranë, nga Partia Demokratike. Naçi është...

duka
Aktualitet 21:10 - 29 Mars, 2019

A do të kandidojë për Bashkinë e Durrësit?/ Përgjigjet Agron Duka

Kreu i PAA-së, Agron Duka, i pyetur nëse do të kandidojë për bashkinë e Durrësit, u përgjigj se një kandidim i tij është sakrificë e madhe....

shendeti i rames
Aktualitet 12:09 - 24 Mars, 2019

Çim Peka i përgjigjet Ramës/ Unë ti di të gjitha

Qëndrimin tim personal dhe linjën editoriale të SYRI.net kurrë nuk e kam parë si luftë personale me personin Edi Rama, por me Kryeministrin Rama dhe modelin...

rama per protesten
Aktualitet 21:55 - 6 Mars, 2019

Vizita në Itali/ Rama i përgjigjet kritikëve

Kryeministri Edi Rama, ditën e djeshme ka qënë për  vizitë në Itali, ku gjatë pjesmarrjes në emisione televizive ka marrë edhe shumë mesazhe kritike. Duke dashur...

berisha flet per perjashtimin e hajdarit
Aktualitet 22:46 - 28 Shkurt, 2019

A do të përjashtohet nga PD Rudina Hajdari?/ Përgjigjet Sali Berisha

Dorëzimi i mandateve nga përfaqsuesit e opozitës nuk u përqafua nga të gjithë anëtarët e PD-së në Parlament. Deputeti Myslym Murrizi nuk e dorëzoi mandatin e...

Shkelzen Berisha, Taulant Balla
Aktualitet 18:33 - 27 Shkurt, 2019

Mungoi në seancën gjyqësore/ Taulant Balla i përgjigjet Shkëlzen Berishës

Mesditën e sotme Shkëlzen Berisha djali i ish-kryeministrit Sali Berisha ka qenë në Krimet e Rënda në lidhje me padinë për shpifje të bërë nga ai...

pergjigjet ervin salianji
Aktualitet 22:08 - 22 Shkurt, 2019

Përgjigjet Salianji/ Kush fiton dhe kush humbet nga djegia e mandateve

Deputeti mandatdjegur i listës Basha, Ervin Salianji, i cili ditën e djeshme firmosi heqjen dorë nga mandati i deputetit, pyetjes kush fiton dhe kush humbet nga...