Connect with Us

All posts tagged "performance"

Sociale 17:52 - 14 Gusht, 2019

Në pritje të Festës së Birrës në Korçë/ Ja cilët këngëtarë do të ndezin skenën sonte

Festa e Birrës në Korçë është një nga festat më të mëdha në Shqipëri. Pritet që me qindra turistë të vizitojnë Korçën për të shijuar performancat...

Sociale 13:17 - 13 Gusht, 2019

Nesër “shpërthen” Festa e Birrës në Korçë/ Një arsye e fortë për të “braktisur” bregdetin

Festa e Birrës në Korçë është një nga “konkurrentet” më të forta të bregdeteve. Kjo është një nga festat që çdo vit e mbush Korçën me...

Kryesore Show Biz 13:59 - 25 Korrik, 2019

“Nuk po i besoja syve”/ Fjolla Morina reagon ndaj kritikave të ashpra për performancën në Skënderaj

Performanca e Fjolla Morinës ditën e djeshme në Skënderaj pasoi me shumë kritika në lidhje me veshjen dhe performancën e saj në skenë. Këngëtarja ka reaguar...

Aktualitet 19:27 - 15 Korrik, 2019

Video-Luana Vjollca performon në Sheshin Skënderbej/ Elektrizon skenën

Moderatorja dhe këngëtarja Luana Vjollca ka publikuar së fundi një bashkëpunim me këngëtarin e famshëm australian Faydee. Sot po mbahet koncerti me rastin e 15 vjetorit...

Kryesore Show Biz 20:46 - 30 Qershor, 2019

Rikthehet fuqishëm pas “luftës” me kancerin/ Këngëtarja e famshme ndez skenën

Pas 14 vitesh, këngëtarja e Popit, Kylie Minogue, ka performuar 75 minuta në skenë. Për të  ishte një rikthim shumë i fuqishëm, pasi në të shkuarën...

Aktualitet 16:39 - 24 Qershor, 2019

Super performancë/ Reperja dhe bashkëshorti i saj dhurojnë spektakël para mijëra fansave

Kjo javë ka qenë plot ulje-ngritje për Cardi B. Reperja shkëlqeu në BET Awards vetëm pak ditë pasi u akuzua për dhunë ndaj disa striptisteve. Ajo...

Aktualitet 19:29 - 3 Qershor, 2019

Reperja zbulon trendin më të ri/ Bën ndryshimin që po “çmend” të rinjtë

Të gjithë ata që e humbën performancën që mbajti dje në mbrëmje ja ku po ju japim dhe një mundësi për ta parë vetëm disa orë...

Aktualitet 16:54 - 1 Qershor, 2019

Rita Ora mahnit fansat/ Shfaqet magjepsëse në koncertin e fundit

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora i ka mahnitur të gjithë fansat e saj gjatë turneut në Poloni. E veshur me një kostum shumë ngjyrësh Rita...

Aktualitet 11:10 - 17 Maj, 2019

“Ishte skandal, na vranë performancën”/Artistja e famshme akuzon “Eurovision” për keqmenaxhim

Festivali i Eurovizion zhvilloi mbrëmjen e djeshme gjysëmfinalen e dytë ku performuan 17 këngë dhe merrte pjesë edhe këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi e cila u kualifikua...

Aktualitet 11:53 - 26 Prill, 2019

“Ne synojmë fitoren”/Motrat shqiptare flasin për performancën që bëri bujë në “The voice of Italy”

Programi televiziv “The Voice of Italy” 2019 transmetohet një herë në javë në Rai 2 e drejtohet nga prezantuesja e njohur Simona Ventura. Këtë javë motrat...

Kryesore Show Biz 16:10 - 19 Mars, 2019

Performancat e së shkuarës/I mbani mend këto këngë ?

Nisur nga një performancë e Adrian Gaxhës në 2003- shin, publikuar nga llogaria @këngëttona në Instagram, vendosëm të gërmonin më tutje dhe këtë mbremje t’ju sillnim...

Kryesore Show Biz 12:53 - 5 Shkurt, 2019

Pasi e kryqëzuan për performancën në finalen e Super Bowl, flet më në fund Adam Levine

Liderin e grupit Maroon 5, Adam Levine e kryqëzuan për shkak se kërceu shëmtuar dhe hoqi bluzën në skenë duke shfaqur kështu thithkat e tij. Por pasi...

Aktualitet 10:00 - 23 Dhjetor, 2018

15 performancat që na kanë përfaqësuar në Eurovizion me apo pa zhurmë

Eurovisioni është festivali më i rëndësishëm i muzikës europiane i cili zhvillohet në maj të çdo viti që prej vitit 1956. Në të marrin pjesë kryesisht...

Kryesore Show Biz 12:40 - 21 Dhjetor, 2018

Performanca e fundit? Alban Skënderaj jep lajmin e hidhur

Këngëtari i njohur Alban Skënderaj na ka bërë me zemër me një postim në Instagram dhe shpresojmë të mos e ketë seriozisht. Artisti ka bërë një...

Aktualitet 10:19 - 30 Nentor, 2018

Jo vetëm këngë por dhe performancë, artistët që ndezën skenën e “Kënga Magjike” në 20 vite

Një këngë e mirë e shoqëruar nga një performancë akoma më e mirë është e sigurtë që mbahet mend gjatë. Dhe pse këtë vit bëhen 20...

Kryesore Show Biz 13:53 - 24 Tetor, 2018

Dogji tubin me performancën e zjarrtë, Leila Kraja: I kërkoj ndjesë familjes!

Moderatorja Leila Kraja ka “djegur” skenën e “Dance With me” me një kërcim shumë sensual. Së bashku me partnerin Robert Berisha, ajo ka performuar në tub...

Kryesore Show Biz 11:35 - 14 Qershor, 2018

Prisni Erën në hapjen e Kampionatit Botëror?/ Na vjen keq por ajo nuk do performojë

Pasditen e sotme pritet që të mbahet ceremonia e hapjes së Kampionatit Botëror në stadiumin Luzhniki në Moskë. Ajo do të fillojë në orën 16:30 dhe...

Kryesore Show Biz 23:10 - 16 Prill, 2018

Video/ Beyonce lufton për të mos nxjerrë gjoksin në skenë

Ka ndodhur edhe më parë, por asnjëherë për Beyonce-n. Koreografia e Beyonce gjithmonë është vlerësuar si ndër më të mirat, por në një koncert bamirësie ajo...

Kryesore Show Biz 22:40 - 20 Shkurt, 2018

Fergie këndon himnin amerikan/ Performanca më e keqe në histori

Fergie ishte përzgjedhur për të kënduar himnin kombëtar amerikan në ndeshjen e baskebollit të dielën mbrëma. Por performanca e saj nxiti një mal reagimesh nga kritikët anë...

Showbizz 17:00 - 21 Janar, 2017

Shpërthen aktorja/ Performancë e nxehtë në Londër

Jessica Wright në performancën e saj të fundit ka qenë shpërthyese, bombastike dhe shumë e zjarrtë. Kështu u cilësua nga kritikët bukuroshja e cila ka performuar...

Showbizz 19:10 - 14 Janar, 2017

Gomez performon në New York

Këngëtarja e suksesshme Selena Gomez ka performuar para pak castesh në New York. Bukuroshja e cila mori famë nga lidhja me Justin Bieber kohët e fundit...

Showbizz 15:00 - 14 Janar, 2017

Mbresëlënëse: Aguilera dhe Wright japin një performancë të jashtëzakonshme

Christina Aguilera është një prej femrave më seksi dhe më provokuese të botës së showbizit. Bukuroshja kohët e fundit ka performuar në skena muzikore me mikeshën...

Showbizz 21:15 - 10 Maj, 2016

Video/ Justin Bieber shpërthen në lot gjatë performancës në skenë

Justin Bieber ka shpërthyer në lot gjatë performancës së kengës ‘Purpose’ në një koncert në Philadelphia’s Wells Fargo Arena. Ai është përpjekur t’i mbajë emocionet e...