Connect with Us

All posts tagged "perdorues"

Çfarë ndodhi me Facebook?/ Përdoruesit ankohen për “problemin” e papritur të aplikacionit
Teknologji 14:26 - 25 Janar, 2021

Çfarë ndodhi me Facebook?/ Përdoruesit ankohen për “problemin” e papritur të aplikacionit

Facebook ka pranuar një çështje që la shumë përdorues të iPhone të pyesnin pse kishin dalë nga aplikacioni i mediave sociale. Gjiganti i teknologjisë zbuloi një...

Ndaloi së punuari prej shkarkimeve të shumta/ Rikthehet sërish aplikacioni i ri i mesazheve që po sfidon WhatsApp
Teknologji 15:48 - 17 Janar, 2021

Ndaloi së punuari prej shkarkimeve të shumta/ Rikthehet sërish aplikacioni i ri i mesazheve që po sfidon WhatsApp

Platforma e mesazheve “Signal” thotë se ka zgjidhur problemet teknike të cilat kanë penguar shërbimin e saj gjatë ditëve të fundit, pasi panë një shtim të...

Largimi drastik i përdoruesve nga aplikacioni/ WhatsApp shtyn afatin e azhurnimit
Teknologji 11:28 - 16 Janar, 2021

Largimi drastik i përdoruesve nga aplikacioni/ WhatsApp shtyn afatin e azhurnimit

WhatsApp ka zgjatur afatin e azhurnimit për dy miliardë përdoruesit e saj, deri në momentin që ata të pranojnë kushtet e reja të aplikacionit ose do...

Blog 08:42 - 15 Janar, 2021

Si ta zbuloni se çfarë di për ju Facebook-u

Me gati 3 miliardë përdorues aktivë në muaj, Facebook mban skeda për rreth një të tretën e popullsisë së botës. Pavarësisht nëse e vizitoni çdo ditë...

Tik Tok forcon sigurinë/ Llogaritë e përdoruesve nën moshën 16-vjeç do të bëhen private
Teknologji 13:03 - 13 Janar, 2021

Tik Tok forcon sigurinë/ Llogaritë e përdoruesve nën moshën 16-vjeç do të bëhen private

Përdoruesit e TikTok të moshës nën 16 vjeç do të vendosin llogaritë e tyre automatikisht si private, pasi aplikacioni paraqet një sërë masash për të përmirësuar...

Përdoruesit e WhatsApp "dynden" në platformat rivale
Teknologji 16:11 - 12 Janar, 2021

Përdoruesit e WhatsApp “dynden” në platformat rivale

Platformat e mesazheve Signal dhe Telegram, kanë parë një rritje të madhe të shkarkimeve në të gjithë botën pas një ndryshimi të diskutueshëm në termat dhe...

WhatsApp “detyron” përdoruesit të ndajnë të dhënat me Facebook
Teknologji 11:53 - 8 Janar, 2021

WhatsApp “detyron” përdoruesit të ndajnë të dhënat me Facebook

WhatsApp po i detyron përdoruesit të bien dakord për ndarjen e informacionit me Facebook nëse duan të vazhdojnë të përdorin shërbimin. Kompania paralajmëron përdoruesit në një...

WhatsApp do të ndalojë së punuari në miliona telefona deri më 1 janar/ A do të jetë i juaji në listë?
Teknologji 14:16 - 27 Dhjetor, 2020

WhatsApp do të ndalojë së punuari në miliona telefona deri më 1 janar/ A do të jetë i juaji në listë?

WhatsApp së shpejti do të ndalojë së punuari në miliona telefonë, që do të thotë se shumë njerëz do të hyjnë në 2021 pa qasje në...

Facebook, Messenger dhe Instagram rikthehen pas ndërprerjes misterioze
Teknologji 15:02 - 11 Dhjetor, 2020

Facebook, Messenger dhe Instagram rikthehen pas ndërprerjes misterioze

Sistemet e mesazheve në treshen e aplikacioneve në pronësi të Facebook ranë misteriozisht të enjten në mëngjes për disa orë. Gjurmuesi online i ndërprerjeve Down Detector...

Zilet e derës, një target i lehtë për hakerët
Teknologji 13:36 - 24 Nentor, 2020

Zilet e derës, një target i lehtë për hakerët

Mangësitë kryesore të sigurisë në këmbanat inteligjente të derës po i vë konsumatorët në rrezik për tu shënjestruar nga hakerat brenda shtëpive të tyre, sipas Cilit....

WhatsApp tregon opsionin që do të "shpëtojë" përdoruesit nga bisedat e padëshiruara
Teknologji 14:04 - 26 Tetor, 2020

WhatsApp tregon opsionin që do të “shpëtojë” përdoruesit nga bisedat e padëshiruara

Nuk ka më njoftime nga bisedat në grup që nuk na interesojnë, por nga të cilat do të ishte problematike ose të paktën e vrazhdë të...

Twitter pezullon llogaritë false të mbështetësve të Trump
Teknologji 11:38 - 10 Tetor, 2020

Twitter shtrëngon rregullat për përdoruesit që “ndërhyjnë” në rezultatet e zgjedhjeve

Twitter nuk do të lejojë asnjë nga përdoruesit e saj, përfshirë kandidatët të pretendojnë fitoren e parakohëshme në zgjedhjet e ardhshme në SHBA. Në deklaratë u...

Teknologji 14:11 - 6 Tetor, 2020

Një hap para Tik Tok/ Instagram shton mundësinë e blerjeve në Reels

Instagram do të fillojë të testojë blerjet përmes funksionit së saj të ri, përkatësisht videove të shkurta të njohura si Reels. Risia në Reels pritet të...

Facebook, Twitter dhe Tik Tok japin njoftimin/ Çdo mesazh që uron vdekjen e presidentit do të hiqet
Teknologji 15:33 - 5 Tetor, 2020

Facebook, Twitter dhe Tik Tok japin njoftimin/ Çdo mesazh që uron vdekjen e presidentit do të hiqet

Pasi presidenti Donald Trump rezultoi pozitiv ndaj Covid-19, kompanitë e mediave sociale kanë shprehur një mesazh të qartë: Çdo përmbajtje që dëshiron për vdekjen e kujtdo,...

Teknologji 11:48 - 9 Shtator, 2020

Facebook paguan përdoruesit për të çaktivizuar aplikcaionin para zgjedhjeve të vitit 2020 në SHBA

Facebook thuhet se do të paguajë disa nga përdoruesit e tij për të lënë përdorimin e aplikacionit të tij për një kohë. Ky veprim është pjesë...

Publikonin lajme rreth zgjedhjeve presidenciale amerikane/ Facebook bllokon llogaritë e rreme nga Kina
Teknologji 13:02 - 1 Shtator, 2020

Facebook paralajmëron përdoruesit në Australi/ Ja ligji i ri që po përgatitet

Facebook ka kërcënuar se do të ndalojë përdoruesit nga ndarja e përmbajtjes së lajmeve në Australi ndërsa përgatitet për një ligj të ri që e detyron...

Ky është vendi që ka më shumë përdorues të rrjetit social, Facebook
Teknologji 18:27 - 25 Gusht, 2020

Facebook merr vendimin e papritur/ Ja çfarë do ndodhë me rrjetin social nga muaji i ardhshëm

Një lajm sa i mirë, aq edhe i trishtë vjen për përdoruesit e rrjetit social “Facebook”. “Facebook” ka vendosur t’i thotë “lamtumirë” modelit klasik dhe ka...

E ardhmja e pasigurt e Tik Tok/ Përdoruesit po hidhen në aplikacione të tjera
Teknologji 11:09 - 5 Gusht, 2020

E ardhmja e pasigurt e Tik Tok/ Përdoruesit po hidhen në aplikacione të tjera

Ditët e kaluara kanë qenë një tronditje emocionale për tifozët e Tik Tok, me lajmet për ndalimin e aplikacionit në SHBA si dhe për blerjen e...

Tik Tok: “Ne nuk i japim të dhënat e përdoruesve Kinës”
Teknologji 11:31 - 20 Korrik, 2020

Tik Tok: “Ne nuk i japim të dhënat e përdoruesve Kinës”

Aplikacioni për ndarjen e videos Tik Tok ka mohuar akuzat se ai kontrollohet nga qeveria kineze.Theo Bertram, kreu i politikave publike të Tik Tok për Evropën,...

Twitter mund të plotësojë kërkesat e përdoruesve/ Por ja çfarë kërkon në “këmbim”
Teknologji 16:05 - 4 Korrik, 2020

Twitter mund të plotësojë kërkesat e përdoruesve/ Por ja çfarë kërkon në “këmbim”

Twitter vjen me një tjetër risi të enjten e ardhshme me të cilën duhet të përshtateni. Ju mund të keni një buton redaktimi në Tëitter por...

Sociale 23:14 - 15 Qershor, 2020

Bie Messengeri/ Përdoruesit në të gjithë botën hasin probleme

Mijëra përdorues të mediave sociale në të gjithë botën kanë hasur probleme të rrjetit social Messenger. Mbrëmjen e sotme qytetarët janë shqetësuar, pasi nuk mund të...

Teknologji 16:47 - 2 Maj, 2019

Platforma ‘Tik Tok’ pëson humbje drastike/ 15 milionë përdorues heqin dorë nga aplikacioni

Një nga platformat kryesore të medias sociale të Kinës e pa rritjen e saj të shpejtë duke u mbyllur përkohësisht nga tregu i Indisë prej 600...

Life Style 12:40 - 23 Prill, 2019

Përdoruesit “kryqëzojnë” Samsung/Smartphone i palosshëm probleme me ekranin

Gjiganti korean i teknologjisë po e shtyn lirimin e Galaxy Fold që kushton plot 2,000 dollarë për të paktën muajin tjetër pas disa problemeve me ekranin.Javën...