Connect with Us

All posts tagged "perdhunim"

Sociale 13:14 - 8 Qershor, 2020

Avokatia e neveritshme ndaj përdhunuesve

Dy ditë më parë, opinion publik është tronditur nga historia i Adrianës, vajzës nga jetimorja, e cila rrëfeu në “Dua të të bëj të lumtur” se...

Kronika 23:12 - 5 Qershor, 2020

Arrestohet shefi i Komisariatit në Fushë-Arrëz/ Akuzohet për përdhunim

Një tjetër skandal seksual është zbuluar pas abuzimit seksual të 15-vjeçares nga roja i shkollës dhe tre të rinj. Mësohet se mbrëmjen e sotme është ndaluar...

Opinione 16:49 - 3 Qershor, 2020

Nga Bledi Mane/ Kronikë e një përdhunimi të paralajmëruar në Babrru…

I dëgjuat ju klithmat e mia? Po rënkimet e dhimbjeve, gjakun që spërkati dyshemenë e periferisë e patë? Ishte fundpranvere e një viti më parë dhe...

Showbizz 11:32 - 3 Qershor, 2020

“Më dhembin të dy njësoj”/ Modertorja iu përvishet vip-ave shqiptarë

Moderatorja Bora Zemani i është përgjigjur reagimeve të disa prej vipave shqiptarë të cilët u shprehën se pëprapa racizmit në Amerikë ata duhet të sensibilizoheshin dhe...

Showbizz 10:22 - 3 Qershor, 2020

“Shqetësohuni për përdhunimin”/ Bes Kallaku iu bën thirrje vip-ave shqiptarë

Përdhunimi i të miturës nga 65 vjeçari dhe 3 të tjerë ka shkatuar shumë reagime nga shumë personazhe publikë. Një ndër ata që ka reaguar fort...

Denoncim 18:38 - 30 Maj, 2020

“Narkoprokuroria është e partisë!”/ Lirohen përdhunuesit e nxënëses në Kavajë

Ish kryeministri Sali Berisha, ka publikuar denoncimin e një qytetari, i cili i referohet ngjarjes së shkurtit të vitit 2019, ku një 13-vjeçare, nxënëse në shkollën...

Sociale 20:03 - 17 Prill, 2020

Historia e bujshme e 2013-ës/ Nazime Visha bëhet nënë dhe fillon një jetë të re në Bullgari

Nazime Visha në vitin 2013 u bë kryefjaleë e mediave pasi vrau me armë zjarri një 45-vjeçar, që sipas saj e kishte dhunuar seksualisht kur ajo...

Kosova & Rajoni 18:48 - 6 Mars, 2020

Ish polici serb në Kosovë akuzohet për krime lufte dhe përdhunim

Prokuroria e Posaçme e Kosovës, ngriti të premten aktakuzë kundër një ish polici serb për “krimet e luftës kundër popullsisë civile dhe përdhunim gjatë luftës në...

Kosova & Rajoni 22:17 - 28 Shkurt, 2020

La burrin për të dashurin/ E mitura përdhunohet nga tre shokët e tij

Një ngjarje e rëndë raportohet nga Gjilani, ku një 17 vjeçare është detyruar nga i dashuri të kryejë marrëdhënie seksuale me shokët e tij. 17 vjeçarja...

Opinione 17:22 - 11 Shkurt, 2020

Nga Bledi Mane/ E përdhunova edhe unë Tiranën!

Unë hyra pa trokitur, madje shkelmova derën dhe u futa brenda teje gjithë arrogancë. Ti e lodhur po flije. Të zgjova, të ngrita nga krevati, të...

Kronika 15:30 - 10 Shkurt, 2020

Grabiti të moshuarën dhe i përdhunoi të bijën/ Arrestohet shqiptari në Greqi

Polcia greke ka arrestuar një 36 vjeçar shqiptar pasi akuzohet për grabitje e përdhunim. Shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije është kapur pasi...

Kronika 14:42 - 29 Janar, 2020

E rëndë në Kamëz/ 22 vjeçari abuzon seksualisht me vajzën e mitur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kamëz ku një 22 vjeçar dyshohet se ka abuzuar seksualisht me një vajzë të mitur. Ngjarja ka ndodhur pasditen...

Kronika 13:43 - 11 Janar, 2020

Përdhunoi në mes të rrugës një grua/ Detaje shokuese nga dosja, kush është zyrtari që fshehu ngjarjen e rëndë

Dosja e Prokurorisë së Durrësit për arrestimin e policëve dhe zyrtarëve të pushtetit vendor, të siguruar për “BalkanWeb” nga gazetarja Klodiana Lala, del edhe një tjetër ngjarje e...

Kronika 10:35 - 5 Dhjetor, 2019

E rëndë në Roskovec/ 16-vjeçarja përdhunohet nga vëllai

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në fshatin Suk të Roskovecit në Fie. Një 19-vjeçar akuzohet se ka përdhunuar motrën e tij. Sipas asaj që raporton...

Kronika 18:26 - 5 Nentor, 2019

Rrëfimi tronditës/ Gruaja tregon se si u përdhunua nga 64 ushtarakë në bazën e “Bisht Pallës”

Programi “Historia ime” nën drejtimin e Mirela Milorit ka përcjellë ditën e sotme një histori të dhimbshme, shumë të rëndë dhe me një kalvar të gjatë...

Kronika 09:37 - 28 Tetor, 2019

Tentoi të përdhunonte të renë/ Arrestohet 36 vjeçari

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga një 36-vjeçar pasi ka tentuar të përdhunojë një 22-vjeçare. Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan...

Lajme 15:02 - 15 Tetor, 2019

Dhimbje dhe kënaqësi / Mitro Çela rrëfen historinë e përdhunimit të grave

Nga Mitro Çela 19 shtator 2015. Finalja e Festivalit Ndërkombëtar i Komedisë në Korçë. “KoKo Fest” Drejtoreshë e festivalit, e veçanta Zamira Kita. Çmin e parë...

Bota 19:34 - 17 Gusht, 2019

14-vjeçarja nga Britania është “përdhunuar nga një punonjës shqiptar”, teksa pushonte në Korfuz me familjen

Një vajzë 14 vjeçare nga Britania  supozohet të jetë përdhunuar nga një punonjës shqiptar, teksa ishte me pushime së bashku me familjen e saj në Korfuz....

Kronika 10:04 - 28 Korrik, 2019

Përdhunoi adoleshenten/ Arrestohet 45 vjeçari

Një 45 vjeçar nga Divjaka është vënë në pranga nga uniformat blu. Shtetasi F.J, është arrestuar me akuzën e marrëdhënieve seksuale me dhunë me një 16...

Aktualitet 20:15 - 23 Korrik, 2019

Shokuese në Elbasan/ Përdhunohet 18-vjeçari me aftësi të kufizuara

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Elbasan, ku një 19-vjeçar dyshohet se është përdhunuar nga një 35-vjeçar. Paraprakisht mësohet se 19-vjecari është...

Aktualitet 11:44 - 19 Korrik, 2019

Përdhunuan në grup 8-vjeçaren/ Arrestohet 16-vjeçari

Një 16-vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit, pasi akuzohet se bashkë me disa bashkëmoshatarë kanë përdhunuar një vajzë të moshës 8-vjeçare. Mësohet se ngjarja e...

Aktualitet 20:28 - 10 Korrik, 2019

U përdhunua nga babai monstër/ Vajza rrëfen tmerrin dhe akuzon Policinë

Në Tiranë, një vajzë 18 vjeçare kërkoi ndihmën e mediave për t’u mbrojtur nga abuzimet seksuale, që sipas saj, kryente i ati me të prej 3...

Aktualitet 15:52 - 9 Korrik, 2019

Abuzonte me të bijën/ Vajza denoncon të atin në Fiks Fare

“Fiks Fare” do të sjellë mbrëmjen e sotme një ngjarje të rëndë, që ka ndodhur në një familje shqiptare. Babai ka abuzuar sistematikisht me vajzën e...