Connect with Us

All posts tagged "peqin"

Makina përplas motorin/ Humb jetën një person
Kronika 12:56 - 21 Shtator, 2020

Makina përplas motorin/ Humb jetën një person

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Peqin-Elbasan ku si pasojë e përplasjes ka humbur jetën një person. Makina ka përplasur motorin, drejtuesi i së...

Makinat bëhen “copë” në Peqin/ Në gjendje të rëndë dy persona
Kronika 20:34 - 14 Shtator, 2020

Makinat bëhen “copë” në Peqin/ Në gjendje të rëndë dy persona

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në fshatin Lolaj në Peqin. Sipas informacioneve të para, mësohet se dy automjete janë përplasur me njëra...

Ngacmoi seksualisht një vajzë të mitur/ Arrestohet 24 vjeçari në Tiranë
Kronika 09:15 - 11 Shtator, 2020

Vret me gurë bashkëfshatarin e tij/ Arrestohet autori i krimit

Policia ka arritur të identifikojë emrin e viktimës dhe autorin e krimit të rëndë që ndodhi mbrëmë në Peqin. Pas një sherri 51-vjeçari Sefedin Çelmeta ka...

“Të shtënat me armë në Peqin”/ Merr tjetër kthesë ngjarja, çfarë thotë policia
Kronika 18:57 - 27 Gusht, 2020

“Të shtënat me armë në Peqin”/ Merr tjetër kthesë ngjarja, çfarë thotë policia

Policia e Shtetit ka reaguar lidhur me lajmin për të shtënat me armë zjarri në Peqin. Policia ka sqaruar se nuk kanë qenë të shtëna por...

Aksident i rëndë në aksin Morinë-Milot/ Humb jetën një person
Kronika 16:57 - 27 Gusht, 2020

Të shtëna me armë në Peqin

Disa të shtëna me armë janë regjistruar pak minuta më parë në Peqin. Mësohet se të shtënat janë regjistruar pranë një karburanti në fshatin Pajove, në...

Zjarri në Peqin/ Dëmtohet rrjeti elektrik, rrezikohen banesat
Kronika 19:45 - 21 Gusht, 2020

Zjarri në Peqin/ Dëmtohet rrjeti elektrik, rrezikohen banesat

Një sipërfaqe e madhe me ullinj është përfshirë nga flakët prej më shumë se 12 orësh. Mësohet se flakët kanë djegur rreth 5000 rrënjë ullinj dhe...

Pas zjarrit në Delvinë, përfshihet nga flakët dhe kurora e Peqinit
Kronika 22:09 - 20 Gusht, 2020

Pas zjarrit në Delvinë, përfshihet nga flakët dhe kurora e Peqinit

Pas zjarrit në Delvinë që përfshiu një masiv pyjorë duke rrezikuar dhe banesat, një tjetër zjarr raportohet mbrëmjen e sotme. Mësohet se flakët kanë përfshirë një...

Covid-19/ Dhjetë të infektuar në burgun e Peqinit
Aktualitet 17:11 - 18 Gusht, 2020

Covid-19/ Dhjetë të infektuar në burgun e Peqinit

Gjatë ditëve të fundit janë konfirmuar pozitivë me koronavirus 10 punonjës policie të burgut të Peqinit. CNA.al mëson se ndër të infektuarit me COVID-19 janë edhe...

Operacion “blic” në Vlorë/ Arrestohen shtatë persona
Kronika 08:43 - 12 Gusht, 2020

Operacion i befasishëm gjatë natës në Peqin/ Policia në përpjekje për të kapur të kërkuarin Talo Çela

Gjatë mbrëmjes së kaluar forcat RENEA kanë zhvilluar një aksion policor në qytetin e Peqinit për kapjen e Talo Çelës. Çela, 49-vjeç, me origjinë nga Elbasani,...

Përplasen dy motorë në Peqin/ Plagosen drejtuesit, njëri në gjendje të rëndë
Kronika 18:27 - 7 Gusht, 2020

Përplasen dy motorë në Peqin/ Plagosen drejtuesit, njëri në gjendje të rëndë

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në Peqin. Mësohet se dy motorë janë përplasur me njëri-tjetrin rreth orës 16:30 për shkaqe që nuk bëhen me...

Prodhonte dhe shiste droge/ Arrestohet 37 vjeçari  nga Lazarati pas 6 vitesh
Kronika 21:24 - 27 Qershor, 2020

Tentoi të fuste drogë në qeli/ Arrestohet polici i burgut të Sigurisë së Lartë në Peqin

Një polic i burgut të sigurisë së lartë në Peqin është arrestuar, pas akuzohet se ka tentuar të fusë lëndë narkotike ne qëli. Sipas asaj që...

Kronika 23:11 - 29 Maj, 2020

Të shtënat me armë në Peqin/ I plagosuri me precedentë penalë, autori objektiv i një atentati të mëparshëm

Zbardhen detaje nga plagosja e ndodhur mbrëmjen e sotme në Peqin. Blutë bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:10 në qytetin e Peqinit...

Kronika 20:27 - 12 Maj, 2020

Sekuestrohen 300 rrënjë kanabis në Peqin/ Arrestohen 2 persona, një i tretë në kërkim

300 rrënjë kanabis dhe 3 automjete pa targa janë sekuestruar sot në fshatin Pajovë të Peqinit, ndërsa janë arrestuar dhe 2 persona. Skuadra operacionale e Policisë...

Vrasja në Shkodër/ Arrestohet Stjuart Smakaj, në kërkim i vëllai
Kronika 11:38 - 30 Prill, 2020

Plagosja e policit në Peqin/ Arrestohet autori i dytë

Eshtë arrestuar autori i dytë i ngjarjes së dy ditëve më parë, ku një punonjës i IEVP Peqin, mbeti i plagosur nga një plumb “qorr”. Policia...

vendi ku ka ndodhur plagosja me arme
Kronika 21:06 - 28 Prill, 2020

Plas arma në Peqin/ Plagoset polici i burgut

Një tjetër plagosje ka ndodhur ditën e sotme në vendin tonë. Mësohet se rreth orës 19:40 janë regjistruar disa të shtëna me armë në Peqin, ku...

Kronika 21:29 - 22 Mars, 2020

Prej 10 ditësh në izolim/ Vetëhelmohet 18-vjeçarja, në gjendje kritike për jetën

Një vajzë 18 vjeçare është gjetur e helmuar nga të afërmit e saj, mbrëmjen e sotme në fshatin Çopanaj në Peqin. E reja, është dërguar menjëherë...

Kronika 11:53 - 14 Mars, 2020

Ndërron jetë i dënuari në burgun e Peqinit

Një i dënuar në burgun e Peqinit ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme. Sipas Report tv, bëhet fjalë për shtetas R.D., 65 vjeç i cili kishte...

Kronika 14:41 - 2 Mars, 2020

Gjendet i pajetë një i dënuar në burgun e Peqinit

Një i dënuar përjetë është gjetur i pajetë sot në burgun e Peqinit. Sipas informacioneve paraprake shtetasi V.F., 40 vjeç ka varur veten. 40 vjeçari është...

Lajme 21:03 - 13 Shkurt, 2020

Fiks Fare/ “Pikë bastesh” brenda burgut të sigurisë së lartë të Peqinit

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së enjtes një tjetër problematikë në Burgun e Peqinit, i cili është i sigurisë së lartë. Burgu “drejtohet” nga të dënuarit,...

Denoncim 21:00 - 11 Shkurt, 2020

Shkollat e Peqinit lihen pa ngrohje/ Bashkia nuk i furnizon me naftë

Ish kryeministri, Sali Berisha, denoncon lënien pa ngrohje të shkollave të Rrethit të Peqinit dhe abuzimin me paratë e ngrohjes. Një prind i shqetësuar për 2...

Kronika 09:24 - 3 Shkurt, 2020

I burgosur përjetë/ Gjendet i vdekur në qeli anëtari i bandës së Julian Sinanajt

Një i dënuar është gjetur i pajetë në burgun e Peqinit mëngjesin e sotëm. Bëhet fjalë për Andon Mehillajn, i cili njihet si anëtar i grupit...

Kronika 18:01 - 31 Janar, 2020

Foto-“Kryetarit të Bashkisë i djegin makinën/ Policia hesht”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim të qytetarit dixhital i cili tregon mafioz që është bërë ndaj kryetarit të bashkisë së Peqinit, Lorenc Tosku. Sipas...

Kronika 13:10 - 19 Janar, 2020

Grabitet televizioni lokal në Peqin

Televizioni lokal ‘Klaudiana’ në Peqin ka rënë pre e vjedhjes. Persona të paidentifikuar kanë shqyer derën kryesore të godinës së televizionit dhe kanë dëmtuar disa nga...