Connect with Us

All posts tagged "pengesë"

Politikë 15:20 - 24 Tetor, 2019

PD liston 9 kushtet e Gjermanisë/ Rama pengesë për plotësimin e tyre

Partia Demokratike ka listuar 9 kushtet e Gjermanisë dhe deklaron se kryeministri Edi Rama nuk ka vullnet për plotësimin e tyre dhe nisjen e negociatave. “Edi...

Aktualitet 12:20 - 28 Qershor, 2019

Votimet në 30 qershor/ Delegacioni i BE: Aktorët politikë të mos bëhen pengesë

Bashkimi Europian ka reaguar me anë të një deklarate lidhur me situatën aktuale politike në vend. BE bën thirrje për votime të qeta, ndërsa shton se...

Kuriozitete 12:10 - 18 Maj, 2019

“Të qënurit e bukur të pengon”/33 vjeçarja ngel papunë prej bukurisë së saj

Të jesh e bukur të hap shumë dyer. Kjo shprehje është shumë e përhapur ditët e sotme por për avokaten nga Rusia Irina Kova, kjo gjë...

Aktualitet 19:19 - 9 Maj, 2019

“As shiu nuk i ka penguar”/ Basha nis avazin e videove nga makina

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nëpërmjet një video-direkte në rrjetet sociale ka publikuar pritjen që i kanë rezervuar qytetarët e Ballshit. Nën thirrjet “Rama ik”...

era e forte pengon zjarrfikesit
Aktualitet 20:20 - 23 Shkurt, 2019

Zjarr në qytetin e Fierit/ Era e fortë pengon zjarrfikësit

Një zjarr masiv ka rënë në kodrat e Kraspit në qytetin e Fierit. Mësohet se flakët të ndihmuara edhe nga era e fortë kanë përfshirë sipërfaqe...

Kryesore Show Biz 15:25 - 19 Shkurt, 2019

Mosha për Jennifer? Asnjë pengesë!

Energjike dhe sensuale! Edhe pse në moshën 49-vjeçare, Jennifer Lopez provoi se mosha nuk është asnjë pengesë për të. Jennifer Lopez mbajti një koncert të rrallë...

lumturi inteligjence
Aktualitet 22:39 - 10 Shkurt, 2019

Inteligjentët nuk janë kurrë të lumtur/ Ja arsyet pse

Bëhen viktima të analizës false të botës Njerëzit inteligjentë bëhen viktima të analizave false të botës. Ata arrijnë të krijojnë analiza false madje edhe për jetën...

rojet pengojne takimin pedagog studente
Aktualitet 23:05 - 2 Shkurt, 2019

Video-Policia private pengon pedagogët të takojnë studentët

Ish kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka publikuar një video ku rojet e universiteti “Luigj Gurakuqi” pengojnë pedagogët të futen në ambjentet...

Aktualitet 16:36 - 2 Janar, 2019

Tre tragete drejt Italisë/ Kushtet e këqija atmosferike bëhen pengesë

Tre tragete me 2000 pasagjerë priten të nisen gjatë mbrëmjes së sotme nga Durrësi drejt Italisë. Pas mbarimit të festave, i madh është numri i emigrantëve...

Kryesore 20:43 - 8 Mars, 2018

Ish numri 2 i PD-së tregon çfarë e pengon bashkimin

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Ridvan Bode, ka treguar se cila është pengesa kryesore që nuk lejon partinë më të madhe në vend të bashkohet....

Aktualitet 17:56 - 14 Janar, 2018

Protestat e opozitës/ Mustafaj tregon çfarë pritet dhe nëse do e pengojnë çeljen e negociatave

Ish-ministri i Jashtëm gjatë qeverisjes “Berisha”, Besnik Mustafaj, u shpreh se protestat e opozitës duhet të ishin një fakt shqetësues për Kryeministrin, për ta shtyrë atë...

Ekonomi 17:05 - 30 Shtator, 2015

Biznesi: Taksat e larta, pengesa me e madhe

Për herë të parë, sipërmarrjet në Shqipëri rendisin taksat e larta, si pengesën më të madhe për të bërë biznes. Përfundimi del nga raporti i fundit...

Shëndeti 12:00 - 2 Maj, 2015

Pengoni pu­çrrat

  Keni kaluar pubertetin dhe mendoni se jeni të sigurta, të paktën kur puçrrat janë në pyetje? Mashtroheni. Me kohë do ta kuptoni se nga pu­çrrat...

Uncategorized 11:11 - 14 Prill, 2015

Kurir: Vulin jashtë qeverisë së Beogradit, shkak serbët e Kosovës

Gazeta e përditshme e Beogradit “Kurir” paralajmëron sot në ballinën e saj se kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç do të largojë nga Qeveria serbe ministrin e...

Uncategorized 00:59 - 2 Prill, 2015

Kievi tani pengesë?

Trishtimi ndjehet ende sot. Që nga rruga Institutskaya përgjatë hotelit Ukraina, nga sheshi i Kievit Maidan deri te ndërtesat qeveritare. Me fotografi, lule dhe kujtime të...