Connect with Us

All posts tagged "pengesa"

Politikë 22:01 - 31 Mars, 2020

Riatdhesimi i shqiptarëve/ Meta e thotë hapur: Ka pasur pengesa burokratike nga disa shtete

Presidenti Ilir Meta ka folur lidhur me riatdhesimin e shqiptarëve që kanë mbetur në shtete të ndryshme të botës për shkak të pandemisë së koronavirusit. Meta...

Lajme 23:40 - 19 Mars, 2020

Transporti i ilaçeve/ Majlinda Bregu tregon pikën delikate që vonon kalimin

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka folur për transportin e mallrave dhe ilaçeve të nevojshme për pacientët në luftën me koronavirusin....

Kronika 11:54 - 2 Mars, 2020

Raporti i fundit/ Pengesat në rrugë, shkak i 30% të aksidenteve me pasojë vdekjen

Duke analizuar të dhënat për aksidentet rrugore me pasojë vdekjen, Klubi i Automobilit të Belgjikës, zbuloi se 30% e numrit të përgjithshëm të aksidenteve rrugore fatale...

Ekonomi 15:17 - 30 Shtator, 2015

Shqipëria heq barrierat për eksportimin e vezëve nga Kosova

Shqipëria ka hapur dyert dhe mirëpret produktet kosovare duke konkretizuar idenë e krijimit të një tregu të përbashkët, pa barriera, pa pengesa me një lëvizje të...

Kosova & Rajoni 15:20 - 29 Korrik, 2015

Vucic: Do pengojme anetaresimin e Kosoves ne UNESCO

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiqi ka thënë sot se me kryetarin Tomislav Nikolic ka biseduar dhe po bisedon për platformën për Kosovën të cilën e ka...