Connect with Us

All posts tagged "pekin"

Bota 09:49 - 18 Qershor, 2020

Rikthehet pandemia në Pekin/ Regjistrohen 21 raste të tjera në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit, Pekini zbuloi edhe 21 raste të tjera Covid-19, teksa një ditë më parë ishin identifikuar edhe 31 persona të tjerë të...

Bota 12:43 - 28 Prill, 2020

Covid-19/ Çfarë fsheh Pekini?

Autoritetet kineze arrestuan tre aktivistë që vinin në dispozicion në internet raporte të censuruara nga autoritet për pandeminë e Coronës. Aktivistët e arrestuar kinezë bënin pjesë...

Lajme 20:08 - 27 Janar, 2020

“Asnjë shqiptar i prekur nga koronavirus”/ Ambasadori jonë raport të plotë nga Pekini

Ambasadori shqiptar në Pekin, Selim Belortaja ka shuar për herë të parë kureshtjen e shqiptarëve lidhur me të prekurit nga koronavirusi që ka shpërthyer në Kinë....

Bota 15:28 - 4 Janar, 2020

Vrasja e Kasem Sulejmanit/ Rritet çmimi i naftës

Të premten çmimi i naftës u rrit dhe aksionet u ulën në tregjet më të mëdha botërore pas lajmit të vrasjes nga forcat amerikane të gjeneralit...

Blog 08:22 - 18 Nentor, 2019

Edhe pas shumë shekujsh, Murtaja mbetet një problem global

Në Kinë, dy pacientë të diagnostikuar me sëmundjen e Murtajës, po kurohen në një spital të Pekinit. Autoritetet janë duke punuar që sëmundja e tmerrshme, të...

Aktualitet 16:06 - 4 Korrik, 2018

Nënshkruhet marrëveshja/ Rusia do të ndërtojë dy njësi të reja bërthamore në Kinë

Dy njësi bërthamore janë parashikuar të ndërtohen në Kinë pasi Moska dhe Pekini kanë nënshkruar një marrëveshje. “Ne kemi nënshkruar marrëveshje të reja ndërqeveritare me partnerët...

Aktualitet 12:23 - 2 Tetor, 2017

Çako në Asamblenë e Interpolit/ Të forcohet bashkëpunimi kundër krimit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, mori pjesë në Asamblenë e 86 të Përgjithshme të Interpolit mbajtur në datat 26 – 29 Shtator...