Connect with Us

All posts tagged "pedagogu"

Kronika 21:13 - 28 Shtator, 2019

Skandali seksual në Elbasan/ Dosja e pedagogut kalon tek Krimet e Rënda

Gjykata e Elbasanit ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg pa afat” ndaj pedagogut Denis Himçi i cili pak ditë më parë u shfaq teksa...

Kronika 17:02 - 19 Shtator, 2019

I kërkoi favore seksuale studentes/ Pedagogu i Elbasanit përfundon në Spital

Një ditë pas arrestimit nga Policia, pedagogu në Universitetin e Elbasanit, Dritan Himçi, ka përfunduar në spital. Mësohet se pedagogu ka kaluar parainfrakt, dhe për këtë...

Kronika 11:07 - 19 Shtator, 2019

Si ra në “kurth” pedagogu i Elbasanit/ Zbardhen detajet e video-skandalit

Një ditë pas video skandalit të transmetuar në “Stop”, ku pedagogu i Universitetit të Elbasanit, Denis Himçi shfaqej duke kërkuar favore seksuale nga një studente e...

Uncategorized 23:08 - 18 Shtator, 2019

Denoncimi në STOP/ Pedagogu “thyen” rrjetin

Rasti i pedagogut të Universitetit të Elbasanit, Denis Himçi, i cili i kërkonte favore seksuale studentes në këmbim të ndihmës për të kaluar provimet e prapambetura...

Kronika 11:56 - 18 Shtator, 2019

I kërkoi favore seksuale studentes/ Universiteti merr vendimin drastik ndaj pedagogut

Universiteti “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan, ka reaguar pas denoncimit të mbrëmshëm në emisionin “Stop”, ku një pedagog i kërkonte një studenteje favore seksuale në këmbim të...

Sociale 09:19 - 18 Shtator, 2019

Revoltohet gazetari/ Ky është kulmi i hipokrizisë, kjo pështirësi duhet të marrë fund urgjentisht

Gazetari i njohur Klodian Tomorri ka reaguar mjaft ashpër pas skandalit të denoncuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “Stop”, ku një pedagog i kërkonte një studenteje...

Sociale 16:36 - 9 Gusht, 2019

U refuzua si pedagog/ Studiuesi Vladimir Kola demaskon UT

Studiuesi Vladimir Kola është refuzuar si pedagog nga Univerisiteti i Tiranës. Ky refuzim i tij vjen për shkak se Univerisiteti i Tiranës nuk i njeh doktoratrën...

Aktualitet 13:38 - 5 Prill, 2019

Pegadogu i ndërpret intervistën Maznikut/ “Mu thaftë dora që iu votova”

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbër Mazniku në një prononcim për mediat foli në lidhje me projektin pranë Universitetit Bujqësor. Në momentin e intervistës është ndërprerë...

Aktualitet 12:01 - 4 Shkurt, 2019

Ligji për arsimin e lartë/ Pedagogët zbulojnë si favorizohet privati

Asambleja e fakulteteve të Universitetit të Tiranës janë mbledhur ditën e sotme për të kërkuar rrëzimin e ligjit të arsimit të lartë. Pedagogu i Gazetarisë dhe...

Aktualitet 09:46 - 4 Shkurt, 2019

Greva e pedagogëve/ Arlind Qorri nxjerr zbuluar Shahinin

Pedagogu i Fakultetit të Shkencave Sociale, Arlind Qorri ka thënë sot se greva e tyre do të vazhdojë deri në momentin kur ligji i arsimit të...

besa shahini iken nga komisioni
Aktualitet 14:13 - 1 Shkurt, 2019

Pedagogu degjeneron ministren/ Nuk ia ka haberin ç’po ndodh

Pedagogu i Fakultetit të Ekonomisë, Rezart Prifti ka  thënë sot se ministrja e Arsimit Besa Shahini nuk diskutojë dhe nuk dha mendim për asnjë nga kërkesat...

bojkoti i studenteve te historise e filologjise
Aktualitet 18:12 - 25 Janar, 2019

Pedagogu paralajmëron Ramën/ Zbulon si do përshkallëzojë protesta

Pedagogu i Shkencave të Natyrës, Jani Marka ka thënë sot se nëse qeveria nuk do t’i përgjigjet kërkesave të hartuara në Asamblenë e pedagogëve e gjithë...

Aktualitet 14:27 - 9 Dhjetor, 2018

Këshilli Studentor tregon pse e dëbuan pedagogun nga protesta

Këshilli Studentor ka reaguar me një njoftim pas tensioneve që u shkaktuan nga largimi i pedagogut Jani Marka nga protesta e studentëve para Ministrisë së Arsimit....

Aktualitet 17:40 - 6 Dhjetor, 2018

Protesta/ Pedagogu: Të bëhet publike, cili universitet kërkoi tarifë për provimet

Drejtori i Departamentit të Gazetarisë dhe Komunikimit në Universitetin e Tiranës, Mark Marku, ka qenë i ftuar në studion e rubrikës “Opinion” në Nwës 24, ku...

Aktualitet 18:52 - 10 Maj, 2018

Iu shiste libra me detyrim/ Pedagogu i UT pezullohet pas peticionit të studentëve

Korrupsion dhe tregti e detyrueshme e librave, janë akuzat e studenteve ndaj pedagogut Zenel Shallari, që çuan në pezullimin e tij nga e drejta për mësimdhënie...

Aktualitet 14:58 - 30 Janar, 2018

Video ekskluzive nga Vlora/ Pedagogu kryqëzon ministren e Arsimit dhe drejtuesit e universitetit

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka zhvilluar sot një takim në Universitetin e Vlorës. Mësohet se gjatë këtij takimi, pedagogu i pushuar, Krenar Ibrahimi ka hedhur akuza...

Aktualitet 18:06 - 21 Janar, 2018

Vrasja e 21-vjeçares/ Reagon pedagogu: U vra nga maskilizmi shqiptar

Pas vrasjes së ndodhur ditën e sotme në kryeqytet, pranë spitalit “Nënë Tereza” të studentes së juridikut Ariela Murati, ka reaguar edhe pedagogu dhe gazetari Erlis...

Aktualitet 17:08 - 6 Gusht, 2017

Pedagogu vlonjat zbulon arsyen/ Pse kreu vetëvrasje babai i 3 fëmijëve

Babai i tre fëmijëve u gjet i vetëvarur në banesën e tij në Vlorë ditën e djeshme. Në lidhje me këtë ngjarje të rëndë, pedagogu nga...

Aktualitet 18:53 - 1 Korrik, 2017

Plasin grushtet në mes të Tiranës/Studenti rreh pedagogun për notën

Një 21-vjeçar me inicialet U.E. është shpallur në kërkim nga policia e kryeqytetit, pasi ka goditur me grushte në rrugë shtetasin P.S, 29 vjeç me profesion...