Connect with Us

All posts tagged "pedagoge"

Lajme 14:00 - 17 Shkurt, 2020

“Trefishi i buxhetit për bileta avioni”/ Zbulohet shuma që parashikohet për udhëtimet e rektorëve dhe dekanëve

Universiteti i Tiranës gjatë 2020 parashikon miliona lekë shpenzime bileta avioni duke e trefishuar buxhetin krahasuar me një vit më parë. Administratori i UT-së Skerdi Dafa...

Politikë 17:32 - 10 Janar, 2020

“12 mijë pedagogë nuk kanë marrë ende pagat / Janë detyruar të marrin borxh për të shlyer faturat”

Ish-deputetja e PD-së Albana Vokshi thotëse 12 mijë pedagogë nuk kanë marrë ende rrogën. Sipas Vokshit, familjet e këtyre padagogëve janë detyruar të marrin borxh për...

Sociale 22:41 - 20 Shtator, 2019

Pedagogia e pranon publikisht: Kur im bir sëmuret, korruptoj mjekët

Pedagogia Julinda Gjika e ka pranuar publikisht se kur djali i saj sëmuret, ajo korrupton mjekët për ta kaluar në radhë.Sipas saj është e pamundur të...

Aktualitet 08:45 - 10 Shkurt, 2019

Studentët “ngelin në klasë” pedagogët në 7 universitete

Studentët e shtatë universiteteve në vendin tonë i kanë “ngelur në klasë” pedagogët e tyre. Ky rezultat erdhi pas një kërkimi shkencor i realizuar nga Kontrolli...

mark marku me pedagoget
Aktualitet 14:03 - 4 Shkurt, 2019

Presione pedagogëve/ Marku i përgjigjet Ramës

Pedagogu i Gazetarisë dhe Komunikimit, Mark Marku tha sot se ka raste të kërcënimeve të pedagogëve në disa fakulteteve. Në një komunikim me gazetarët pas mbarimit...

Besa Shahini, gjate nje seance parlamentare
Aktualitet 18:32 - 2 Shkurt, 2019

Ligji i arsimit të lartë/ Pedagogu njerr zbuluar Shahinin

Pedagogu i Fakultetit të Ekonomisë, Rezart Prifti ka thënë sot se ministrja e Arsimit, Besa Shahini nuk ka njohuritë dhe përgatitjen e mjaftueshme për të mbajtur...

godina e fakultetit te shkencave te natyres
Aktualitet 17:04 - 23 Janar, 2019

Protestat/ Pedagogët e FSHN bashkohen me studentët

Pedagogët e Shkecave të Natyrës kanë dalë sot në mbështetje të protestave të studentëve. Ata kanë kërkuar hartim të ri të Ligjit të Arsimit të Lartë....

ndertesa e fakultetit te gjeologji minierave
Aktualitet 16:15 - 23 Janar, 2019

Pedagogët e Gjeologji-Minierave ultimatum qeverisë

Pedagogët e Fakultetit të Gjeologji-Minierave i kanë vënë qeverisë  një afat 15 ditor për të shfuqizuar VKM-në e vitit 2014, për kalimin e administrimit nga Ministria...

Aktualitet 16:11 - 17 Janar, 2019

Kaos në Universitetin e Durrësit/ Pedagogët bashkohen me studentët

Pedagogët e Universitetit “Aleksandër Moisiu” në Durrës kanë firmosur një peticion për të mbështetur protestën e studentëve. Ndërsa, studentët prej një jave vijojnë të qëndrojnë të...

Aktualitet 12:00 - 10 Janar, 2019

Zbulohet skandali/ Ministria terror pedagogëve

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjetet sociale denoncimin e një pedagogu, i cili informon se Ministria e Arsimit dërgon lista për marrjen e mungesave të...

Aktualitet 12:35 - 23 Dhjetor, 2018

Pedagogët e Filologjikut i bashkohen studentëve/ Firmosin peticion kundër ligjit për Arsimin e Lartë

Pedagogët e Universitetit të Tiranës kanë dalë hapur në mbështetje të studentëve protestues, kundër ligjit për Arsimin e Lartë duke firmosur një peticion. 51 pedagogët, në...

Aktualitet 13:33 - 18 Dhjetor, 2018

Nga Ilir Levonja/ Pedagogëve ilegalë këtyre dashnorëve të errësirës

Në internet po qarkullon një dialog mes studentëvet të Kamzës dhe atyre në shesh. Shkurt ata të Kamzës janë zënë gafil nga kërcënimet e pedagogëve dhe...

Aktualitet 19:49 - 17 Dhjetor, 2018

Takimi me pedagogë e studentë/ Rama: Mësova gjëra të reja

Pas takimit të zhvilluar në Universitetin e Gjeologji Minierave, Kryeministri Edi Rama ka thënë se pati dialog dhe falënderon studentët e pedagogët për mikpritjen. Në një...

Aktualitet 12:45 - 15 Dhjetor, 2018

Studentët para Kryeministrisë/ S’duam pedagogë të paaftë

Studentët ndodhen sot para Kryeministrisë në ditën e 11 të protestës, ku  me këmbëngulje kërkojnë plotësimin e tetë pikave të kërkesës së tyre. Gjatë ditës së...

Aktualitet 11:24 - 7 Dhjetor, 2018

Pedagogët e Shkodrës i bashkohen protestës

Sudentët e Universitetit të Shkodrës, paralel me ata të Tiranës, Elbasanit, Korçës, Vlorës dhe Durrësit janë duke vijuar protestën kundër VKM-së, që Ministria e Arsimit e...

Qeveria "Rama 1"
Aktualitet 18:31 - 11 Maj, 2018

Denoncimi/ Hiqen dy pedagogë për tu zëvendësuar nga kunata e ministrit të Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka vijuar me publikomin e mesazheve të qytetarëve të ndryshëm, të mbërritur në adresë të tij. Me anë të një postimi ai ka...

Aktualitet 12:04 - 18 Mars, 2017

Basha-Ramës: Ik shporru! Merr valixhet dhe ik!

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në një bashkëbisedim me artistë dhe pedagogë të artit në “Çadrën  e protestës”, tha se arti është goditur. Ai tha se...

Aktualitet 13:48 - 10 Mars, 2017

Pedagogët në Sheshin e Lirisë/ Vota është çështje e të gjithëve, jo e një partie!

Sot në ditën e 21 të protestës në Sheshin e Lirisë, ku kërkohet vota e lirë dhe e ndershme për zgjedhjet që po vijnë, u diskutua...

Aktualitet 15:12 - 25 Shkurt, 2017

Basha bashkëbisedim me pedagogë e qytetarë/ Si do kthehet shpresa dhe besimi

Në ditën e tetë të protestës, Lulzim Basha pati një bashkëbisedim në Sheshin e Lirisë me qytetarët lidhur me emigracionin dhe pasojat e tij në vend....

Aktualitet 17:10 - 1 Dhjetor, 2016

Ndalohet për korrupsion pedagogia e shpallur në kërkim

Me urdhër të prokurorisë, Policia e Vlorës ka ndaluar një pedagoge të Universitetit “Ismail Qemali” në qytetit bregdetar. Burime nga policia bëjnë me dije se pedagogia...

Aktualitet 14:39 - 22 Nentor, 2016

Korrupsioni në Universitetin e Shkodrës/ Pezullohen dy pedagogë, priten arrestime të tjera

Pas disa arrestimesh lidhur me korrupsionin në Universitetin e Shkodrës “Luigj Gurakuqi” ka ardhur edhe pezullimi i dy pedagogëve të tij. Bëhet fjalë për zv/dekanin Robert...

Aktualitet 11:22 - 22 Nentor, 2016

Detaje të reja – Korrupsion në Universitetin e Shkodrës/ 9 të arrestuar, 4 në kërkim

Skema e korrupsionit në Universitetin e Shkodrës “Luigj Gurakuqi” ka qenë një organizim i mirëfilltë mes pedagogëve sekserëve dhe studentëve. Nga operacioni i koduar “The Bill”...

Aktualitet 16:11 - 21 Nentor, 2016

Korrupsion në dhënien e notave/ Arrestohen 2 pedagogë të Universitetit të Shkodrës

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga dy pedagogë të lëndës së Historisë në Universitetin e Shkodrës “Luigj Gurakuqi”. Dy pedagogët dyshohen për korrupsion në dhënien...