Connect with Us

All posts tagged "PDIU"

Politikë 18:28 - 24 Mars, 2020

PDIU thirrje Këshillit të Sigurisë Kombëtare/ Të bëhen testime masive në popullatë për Covid-19

Partia Drejtësi, Integim dhe Unitet, i ka bërë thirrje Këshillit të Sigurisë Kombëtare që të marrë vendim në lidhje me testimin masiv të popullsisë për COVID-19....

Kreu i PDIU-se, Shpetim Idrizi
Politikë 20:03 - 12 Nentor, 2019

Shembja e 33 banesave në Astir/ PDIU akuza Ramës: “Plotësoi trekëndëshin dhunë, krim e korrupsion”

PDIU ka reaguar pas shembjes së 33 banesave sot në zonën e “Astirit” nga IKMT, për t’i hapur rrugë zgjerimit të Unazës së Madhe. Përmes një...

Politikë 15:00 - 10 Tetor, 2019

Mini Shengeni Ballkanik/ PDIU: Nismë e panevojshme dhe e dëmshme

PDIU ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se mini shengeni Ballkanik do të bëhet realitet në 2021. Sipas PDIU, Schengeni Ballkanik Serbi-Mal i Zi-Maqedoni...

Politikë 17:22 - 26 Gusht, 2019

Kryebashkiakët e Rilindjes/ PDIU akuza Ramës: Po promovon kriminelët në politikë

Partia Drejtësi, Integim dhe Unitet ka reaguar në lidhje me rastin e kryebashkiakut socialist të Vorës Agim Kajmaku. PDIU shprehet se rasti i Kajmakut është tjetër...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, Republika e re
Aktualitet 15:06 - 31 Maj, 2019

Video-Kandidati i Bashës akuza aleatëve/ Blenë votat e PD-së

Ish kandidati i PD-së në listën e qarkut të Elbasanit, Fitim Zekthi nga studio e emisionit “Opinion”,foli në lidhje me krizën politike në Shqipëri dhe akuzat...

Aktualitet 14:03 - 5 Maj, 2019

Nderohet nga Shoqata Çamëria/ Pack: Ndihem krenare për këtë vlerësim

Ish-eurodeputetja Doris Pack ka marrë sot Titullin e Mirënjohjes nga Shoqata Çamëria. Në fjalimin e saj ku ka qëndruar në krah të kreut të PDIU-së Shpëtim...

Kreu i PDIU-se, Shpetim Idrizi
Aktualitet 19:08 - 4 Maj, 2019

Vendosja e tabelave në gjuhën greke/ PDIU: Kapitullimi i Ramës para Greqisë

Vendosja e tabelave në gjuhën greke në zonën e Sarandës, Delvinës, Konispolit, Finiqit e Dropullit është  provokim ndaj kombit shqiptar. Kështu thekson PDIU përmes një deklarate,...

Aktualitet 12:25 - 1 Maj, 2019

Video-Shushunjat, që sot i mban nën sqetull/ Si mendon Basha për LSI dhe PDIU

Opozita, pas protestës së 16 shkurtit, ka djegur mandatet e deputetëve, në shenjë proteste kundër qeverisë, të cilën e akuzon se ka ardhur në pushtet me...

Kreu i PDIU, Shpetim Idrizi, kreu i PD, Lulzim Basha
Aktualitet 11:39 - 23 Prill, 2019

Marrëveshja me PD/ Idrizi: Po bashkohemi për ti dhënë një zgjidhje Shqipërisë

Opozita ka nënshkruar ditën e sotme  marrëveshjet me aletatët. Pas firmosjes me PD, Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi ka folur për mediat në lidhje më këtë...

Kreu i PDIU-se, Shpetim Idrizi
Aktualitet 11:50 - 26 Shkurt, 2019

Hipokrizia e Shpëtim Idrizit me çamët

Dy ditë më parë, kreu i PDIU-së, Shpëtim Idirizi, i cili pretendon se përfaqëson interesat e çamëve, ka pasur një reagim ndaj presidentit grek. PDIU, e...

idrizi shfrenon gjuhen ndaj qytetarit
Aktualitet 22:43 - 18 Shkurt, 2019

Shkarkoi dy zyrtarë të PDIU në bashki/ Idrizi: Shpejt të sillesh si kryeministër

Ditën e sotme në media u njoftua shkarkimi i nënkryetares së Bashkisë së Tiranës dhe Drejtorit të Tregjeve në këtë bashki me vendim të kryebashkiakut Erion...

Kreu i PDIU, Shpetim Idrizi, kreu i PD, Lulzim Basha
Aktualitet 17:36 - 17 Shkurt, 2019

Djegia e mandatëve/ PDIU mbështet Bashën

Një prej partive opozitare, e cila mori pjesë edhe ditën e djeshme në protestë, PDIU, ka reaguar pas propozimit të Lulzim Bashës për djegien e mandatëve....

Aktualitet 12:39 - 31 Janar, 2019

“Do ta fusja një grusht…”/ Reme Lala sfidon Bashën

Deputetja e PDIU për qarkun e Dibrës, Reme Lala, i është përgjigjur mjaft ashpër, akuzave të ngritura nga kreu i PD, Lulzim Basha, në drejtim të...

Aktualitet 09:29 - 1 Dhjetor, 2018

Çamët kërkojnë shkarkimin e Idrizit/ Tahiri: Gati të dalim me parti të re

Komuniteti çam është i vendosur për të larguar Shpëtim Idrizin nga drejtimi i PDIU. Dy muaj më parë anëtarët e këtij komuniteti bashkë me ish-deputetë të...

Aktualitet 12:59 - 9 Nentor, 2018

Thirrjet antishqiptare/ Kërkohet mbledhje urgjente e Këshillit të Sigurisë Kombëtare

Pas thirrjeve nacionaliste dhe antishqiptare që shoqëruan ceremoninë mortore të Kacifas dje në Bularat të Gjirokastrës, ka reaguar kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi. Në një deklaratë...

Aktualitet 14:02 - 28 Tetor, 2018

“Provokim nga ekstremisti i Agimit të Artë”/ PDIU reagon pas ngjarjes në Gjirokastër

PDIU ka denoncuar sjelljen e policisë ditën e sotme në Bularec të Gjirokastrës, pasi pretendon se përfaqësues të saj nuk janë lejuar që të protestojnë tek...

Aktualitet 09:56 - 22 Shtator, 2018

PD në kaos/ Nis rebelimi kundër afrimit të PDIU

Afrimi i Shpëtim Idrizit tek PD ka shkaktuar irritim tek baza demokrate.  Pavarësisht se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e mirëpriti në opozitë Shpëtim Idrizin,...

Aktualitet 19:42 - 19 Shtator, 2018

Koalicioni PD-PDIU trazon politikën në Athinë

Zyrtarizimi i bashkëpunimit ndërmjet PDIU dhe PD, ka sjellë reagime të forta nga pala greke. Pas OMONIA-s, tashmë ka reaguar edhe Partia Demokratike e Greqisë. Në...

Aktualitet 15:34 - 18 Shtator, 2018

Aritmetika e zgjedhjeve/ Ja kush fiton sipas shifrave

Në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit 2017, Partia Socialiste doli forca e parë politike në vend, duke grumbulluar rreth 770 mijë vota, ndërsa Partia Demokratike mori...

Aktualitet 11:27 - 17 Shtator, 2018

Basha hapi dyert për PDIU-në/ Reagon Kryemadhi

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar pas afrimit të PDIU-së në koalicionin opozitar. Në një postim në rrjetet sociale, Kryemadhi shkruan se...

Aktualitet 12:34 - 16 Shtator, 2018

Idrizi me Bashën në zgjedhjet e 2019-ës/ “Do largojmë mazhorancën që braktisi shqiptarët”

Pak ditë më parë Shpëtim Idrizi, kreu i PDIU njoftoi shkëputjen e koalicionit me PS. Pas këtij hapi nuk vonoi edhe oferta e Bashës, i cili...

idrizi shfrenon gjuhen ndaj qytetarit
Aktualitet 18:54 - 15 Shtator, 2018

Idrizi “plas bombën”/ Zbulon tradhëtinë kombëtare të Ramës

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka komentuar vendimin për daljen nga koalicioni qeverisës dhe negociatat me opozitën. Duke folur për emisionin “Kjo Javë” në News24, Idrizi...

Aktualitet 18:28 - 15 Shtator, 2018

“Rama ndryshoi drejtim 360 gradë”/ Idrizi ‘dush të ftohtë’ kryeministrit

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi në një intervistë në emisionin “ Kjo Javë” në News 24 ka folur për daljen nga koalicioni me PS-në. Idrizi ka...