Connect with Us

All posts tagged "pd"

Politikë 12:32 - 4 Gusht, 2020

Mbyllet mbledhja e parë e Komisionit të PD/ Mustafaj: Shpresoj që në fund të dal i paturpëruar

Përfundon mbledhja e parë e Komisionit të Vlerësimit të Kandidatëve të Partisë Demokratike me kryetarin Lulzim Basha. Në fund të mbledhjes ka folur një nga anëtarët...

“Largimi i shqiptarëve jashtë vendit/ Në shtatë vite u mbyllën 30 shkolla”
Politikë 11:17 - 4 Gusht, 2020

“Largimi i shqiptarëve jashtë vendit/ Në shtatë vite u mbyllën 30 shkolla”

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi ka denoncuar mbylljen e shkollës së Zerqanit në qarkun e Dibrës. Çupi shkruan se në 7 vitet e fundit...

Mark Marku: PS nuk është më forcë e parë
Politikë 21:39 - 3 Gusht, 2020

Mark Marku: PS nuk është më forcë e parë

Pedagogu Mark Marku, i caktuar si një prej anëtarëve të komisionit të vlerësimit të kandidaturave të propozuara për deputet në Partinë Demokratike, ka analizuar këtë proces...

Tjetër gazetarët, tjetër ish-trafikanti Xhemail Pasmaçiu
Politikë 18:27 - 3 Gusht, 2020

Basha shet Ylli Ndroqin: Mbështesim çdo hetim, ndaj cilitdo, pa asnjë dallim

Partia Demokratike ka nxjerrë ish-kryetaren e Komisionit të Medias, Albana Vokshi për të mbajtur qëndrim mbi urdhrin e SPAK për të sekuestruar pasuritë marramendëse të Ylli...

Lubonja: Komisioni në PD do eliminojë kandidatët katastrofë
Politikë 17:26 - 3 Gusht, 2020

Lubonja: Komisioni në PD do eliminojë kandidatët katastrofë

Analisti Fatos Lubonja, teksa komenton lëvizjet e fundit në PD, deklaron se Komisioni i ngritur në parti për të vlerësuar dhe për të përzgjedhur kandidatët do...

Përzgjedhja e kandidatëve për deputetë/ Nga Genc Ruli te Mark Marku, zbardhen emrat e Komisionit të Vlerësimit
Politikë 11:01 - 3 Gusht, 2020

Përzgjedhja e kandidatëve për deputetë/ Nga Genc Ruli te Mark Marku, zbardhen emrat e Komisionit të Vlerësimit

Partia Demokratike ka zbardhur emrat e anëtarëve të Komisionit të Vlerësimit, që pretendohet se do të bëjnë përzgjedhjen e kandidatëve për deputetët, të PD-së. Sipas vendimit...

Opozita jashtë parlamentare këmbëngul për konsensus/ Kërkon mbledhjen e Këshillit Politik
Politikë 10:53 - 3 Gusht, 2020

PD mbledh Kryesinë dhe Këshillin Kombëtar/ Miraton sot Komisionin e Kandidatëve për deputetë

Ditën e sotme  PD ka mbledhur Kryesinë dhe Këshillin Kombëtar, të cilët do të vendosin për ngritjen e Komisionit të Vlerësimit të Kandidatëve për deputetë për...

Pylli i Semanit në flake/ PD: Papërgjegjshmëri e strukturave të shtetit për të ndihmuar
Lajme 20:38 - 2 Gusht, 2020

Pylli i Semanit në flake/ PD: Papërgjegjshmëri e strukturave të shtetit për të ndihmuar

Ish deputeti i PD, Luan Baci ka denoncuar papërgjegjërinë e zyrtarëve për të shuar zjarrin që ka rënë në pyllin e Semanit Baci thekson se edhe...

Politikë 15:57 - 2 Gusht, 2020

Koha që Basha të sjellë fitoren e PD

Më pak se një vit nga zgjedhjet parlamentare, një moment kritik pas disa ndryshimeve Kushtetuese, të cilat opozita e drejtuar nga Luli, bën sikur nuk i...

Lista e PD-së në Shkodër/ Kandidatët e propozuar për zgjedhjet ardhshme
Politikë 15:40 - 2 Gusht, 2020

Lista e PD-së në Shkodër/ Kandidatët e propozuar për zgjedhjet ardhshme

Partia Demokratike, dega Shkodër duket se e ka gati listën e kandidatëve për deputet dhe kryetar bashkie, edhe pse Komisioni që do të përzgjedhë emrat në...

Në PD nis procesi i përzgjedhjes së kandidatëve
Politikë 11:07 - 2 Gusht, 2020

Në PD nis procesi i përzgjedhjes së kandidatëve

Partia Demokratike njofton se do të mbledhë nesër forumet më të larta vendimmarrëse, Kryesinë dhe Këshillin Kombëtar, të cilët do të punojnë për procesin e përzgjedhjes...

Kush dhe pse ju kërkua Gjekmarkajt plotësimi i formularit të kandidimit?
Politikë 17:40 - 1 Gusht, 2020

Kush dhe pse ju kërkua Gjekmarkajt plotësimi i formularit të kandidimit?

Ky është formulari që duhet të plotësojnë degët brenda datës 31 korrik për emrat e propozuar  nga baza e partisë. Sipas udhëzimit ky formular plotësohet nga...

Së shpejti, një “Pol i Tretë”, si shansi i fundit për të larguar regjimin Lul-Rama!
Opinione 15:03 - 1 Gusht, 2020

Së shpejti, një “Pol i Tretë”, si shansi i fundit për të larguar regjimin Lul-Rama!

Nga Kreshnik Spahiu* Rotacion apo Revolucion? Kjo është pyetja që vlen 1 milion euro sot në Shqipëri. Dikush do të thotë që Revolucionin e provoi Luli...

"Koha tregoi se djegia e mandateve ishte vendimi më i drejtë"/ Spaho: Shkojmë në protesta
Politikë 22:59 - 31 Korrik, 2020

“Koha tregoi se djegia e mandateve ishte vendimi më i drejtë”/ Spaho: Shkojmë në protesta

Nënkryetari i PD-së, Edmond Spaho deklaron se opozita nuk do të marrë më pjesë në Këshillin Politik, teksa ka paralajmëruar edhe protesta kundër ndryshimeve Kushtetuese, të...

Pas 48 orësh, ende asnjë qëndrim për ndryshimet kushtetuese/ Lulzim Basha kapet “mat”?
Politikë 09:20 - 31 Korrik, 2020

Akuzat për zgjedhjet në universitete/ Tre faktet që “vënë me shpatulla pas muri” Lulzim Bashën

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri, ka reaguar në lidhje me akuzat e ngritura nga përfaqësues të PD-së, për zgjedhjen në universitete. Në një...

Kryemadhi zbulon koalicionin e fitores: Do qeveris bashkë me Lulin
Politikë 23:14 - 30 Korrik, 2020

Kryemadhi zbulon koalicionin e fitores: Do qeveris bashkë me Lulin

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi tha në “Syri Tv”, se sapo e ka nisur fushatën elektorale. Ndërkaq, e pyetur nga gazetari Çim Peka, nëse do arrijë...

ANALIZË: Sa mandate humbet Partia Demokratike nga ndryshimet kushtetuese dhe pse përfiton LSI?
Politikë 13:59 - 30 Korrik, 2020

ANALIZË/ Sa mandate humbet Partia Demokratike nga ndryshimet kushtetuese dhe pse përfiton LSI?

Nga Kreshnik Spahiu Kam 24 orë, që degjoj mbi 124 gazetar, te cilët s’kuptojnë asgjë për listat e përbëra apo të përbashkëta. Situata është aq komike,...

Qëndrimi i PD-LSI në Këshillin Politik: Hapje 100% të listave, nuk pranojmë asnjë ndryshim tjetër
Politikë 18:55 - 29 Korrik, 2020

Qëndrimi i PD-LSI në Këshillin Politik: Hapje 100% të listave, nuk pranojmë asnjë ndryshim tjetër

Janë zbardhur detajet e para nga mbledhja e Këshillit Politik. Mësohet se përfaqësuesi i PD-së, Oerd Bylykbashi, në emër të opozitës jashtëparlamentare, ka propozuar amendamentin për...

Politikë 14:21 - 29 Korrik, 2020

Zgjedhjet në universitete/ PD: Disa komisione pa legjitimitet, pedagogëve iu është hequr mundësia e fushatës

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me zgjedhjet në Universitet që pritet të mbahet ditën e nesërme. Ish deputetja e PD, Albana Vokshi pohoi se disa...

Politikë 09:56 - 29 Korrik, 2020

Deputeti i Ramës mesazh Bashës/ Nuk jemi këtu për të fituar ju

Deputeti socialist, Alket Hyseni, i ftuar në studion e A2 CNN, ka folur në lidhje me situatën politike në vend, dhe debatet për Reformën Zgjedhore. Referuar...

Pranga për komisionerët/ LSI pesëfishoi votat në kutitë e Shijakut
Politikë 22:57 - 28 Korrik, 2020

Pranga për komisionerët/ LSI pesëfishoi votat në kutitë e Shijakut

Me kërkesë të SPAK, Gjykata e Posaçme ka lëshur 22 urdhër-arreste, në lidhje me dosjen e bujshme “339”, e cila ka të bëjë me vjedhjen e...

Politikë 15:47 - 28 Korrik, 2020

Rama u përgjigjet “miqve të PD”/ Mendoni pak më shumë! Me sherr as keni fituar e as fitoni dot

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjut Partisë Demokratike lidhur me Reformën Zgjedhore. Rama ka theksuar se votimi i 30 korrikut nuk epengon as hapjen e listave...

“Dilni në ballkon dhe brohorisni sa të doni”/ Paralajmëron Artan Hoxha: Ndryshe, kërcet kërbaçi
Politikë 15:05 - 28 Korrik, 2020

“Hapu dhe të futemi”/ Artan Hoxha zbulon mesazhin e Ramës për opozitën

Gazetari Artan Hoxha ka ironizuar urdhër-arrestet e SPAK, për personat që lidhen me dosjen 339. Në një postim në rrjetet sociale, Hoxha shkruan se ajo që...