Connect with Us

All posts tagged "PD-LSI"

shkullaku kunder rames
Aktualitet 00:00 - 12 Qershor, 2019

Armand Shkullaku: Një skenar nëse bëhen zgjedhjet, çfarë do ndodh

Në studion e emisionit Opinion është diskutuar në lidhje me situatën ku ndodhet vendi, pas vendimit të Ilir Metës për të anuluar datën e zgjedhjeve dhe...

Aktualitet 17:49 - 13 Janar, 2019

Redaksionale/Avokati i familjes Meta dhe Republika e Re si klon i PD

Protagonizmi politik i Presidentit të Republikës me një akt antikushtetues, duke refuzuar një ministër të propozuar nga Kryeministri, ka ngjallur shpresë tek opozita për herë të...

Aktualitet 12:01 - 2 Shtator, 2018

“Lulzimi vartës i Ramës”/ Topalli tregon pse është kundër aleancës PD-LSI

Ish-nënkryetarja e Parlamentit Jozefina Topalli, në një prononcim për “Shqiptarja.com”, ka sulmuar kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha për drejtimin e partisë, por nuk ka anashkaluar...

Politikë 19:00 - 28 Mars, 2018

Koalicion PD-LSI në zgjedhjet lokale?/ Përgjigjet Tritan Shehu

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, teksa ka folur për bashkëpunimin midis PD dhe LSI-së, ka thënë se ende...

Kryesore 16:00 - 26 Mars, 2018

Bashkëpunimi PD-LSI/ Kryemadhi: Duhet të bllokojmë institucionet e inkriminuara

Në mbledhjen e përbashkët të dy partive opozitare PD-LSI, ose siç e kanë deklaruar vetë krerët e partive, opozita e bashkuar, kanë deklaruar se aksioni i...

Aktualitet 18:03 - 11 Janar, 2018

Intervista e plotë/ Basha, protestat dhe opozita e bashkuar nën komentin e Astrit Patozit

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi, në një intervistë të dhënë për TVSH, gazetares Anisa Kadesha, ka komentuar aktualitetin politik të ditëve të fundit, protestat e...

Aktualitet 15:15 - 8 Janar, 2018

Protesta e “martesës” PD–LSI/ Luli “vegla” e keqpërdorur e Monikës

PD ka gjithë të drejtën morale të bëjë protestë, pavarësisht pazareve të Bashës me Edi Ramën. Por Lulzim Basha nuk do që të jetë opozitë e...

Aktualitet 11:08 - 5 Maj, 2017

Si e futi LSI në kurth PD

Partia Demokratike prej katër vjetësh fatkeqësisht një sy e ka mbajtur mbyllur tek Ilir Meta. Një grup i madh deptutetësh dhe politikanësh të kësaj partie besonin...

Aktualitet 17:34 - 20 Shkurt, 2017

PD-LSI bashkojnë votat/ Kalon buxheti i Bashkisë Mat

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë bashkuar votat në Këshillin Bashkiak Mat. PD-LSI kanë kaluar buxhetin e vitit 2017 për Bashkinë Mat. Bashkia e...

Aktualitet 12:34 - 13 Korrik, 2016

Ja pazari Basha-Meta/ Reforma në drejtësi dhe koka e Edi Ramës

Partia Demokratike ka refuzuar edhe draftin hibrid mbi reformën në drejtësi, çka me shumë gjasa në seancën e 21 Korrikut, deputetët e saj nuk do të...